Kreator-celtic frost 20 maioy αθηνα και 19 στη θεσσαλονικη

Nai ti eipes twra…!!!Dystyxws hmoyn poly mikros kai emena kai ektos athinwn gia na paw se ayto to live…alla eixe paei o aderfos moy…Ti exw xasei re gamwto!!!:metal: :metal: :metal: :metal: :metal:

το απογευμα θα σας πω νέα απο την περιοδεια τους για το πως παιξαν στο βερολινο…:smiley:

οι εντυπωσεις ειναι οι καλυτερες…:smiley:

Και πως να μην ειναι οι καλυτερες…αφου και οι 2 ειναι μπανταρες…περιμενω με ανυπομονεσια…

ηταν να φυγω μπαμ μπαμ απο το σπιτι αλλα εχω τελικα 5 λεπτα ακομα.

εκτος απο αποδοση και γενικα τρομερο show με τον warrior με σακκακι κατι που τελικα κολλαγε, τα σετ λιστ ηταν πανω κατω τα ιδια με αυτα λιγες σελιδες πιο πριν. Οι διαφορες ηταν οτι οι kreator επαιξαν ενα ακομα και οι celtic frost επαιξαν mexican radio αντι για dawn of meggido.

γενικα μου έλεγε για τρομερο ήχο (πολυς ογκος) αλλα κατι τετοιο αν θες αναμενομενα το βγαζεις στο εξωτερικο. για να δουμε εδω. το gagarin παντως ειναι ο καλυτερος χωρος που θα μπορουσαν να στεγαστουν…

celtic τελικα επαιξαν 75 λεπτα και οι kreator full set. πολυ καλα. ισως να το χουν κανει ετσι επειδη σε καποιο σημειο στο tour περυσι ο warrior τα χε φτυσει (αν δε κανω λαθος), και απλα κρατα δυναμεις…

credits to Ulver…

Αυτα ειναι…χαιρομαι που παιζουν και απο το into the pandemonium το mexican radio αν και προτιμω αλλα κομματια απο το συγκεκριμενο δισκο…τις εχω δει και τις 2 μπαντες και μονο καλες εντυπωσεις εχω για αυτο και θα τις ξανατιμησω…τι να πω δε μπορω να περιμενω!!!:metal: :metal:

Xeroume poioi tha einai headliners telika?Elpizo Frost…

στη Γερμανια ηταν οι Kreator, και νομιζω γενικα ετσι ειναι το πακετο, οπως και δω. και να σου πω την αληθεια το προτιμω καθως σκεψου οι thrashades να δουν kreator και να αρχισουν μετα οι frost να παιζουν τα doom-ικα. αν δουμε πχ στο 15λεπτο κομματι απο το monotheist καμια μαζικη αποχωρηση οπαδων, μετα δε θα ειναι τοσο καλο το feeling. καλυτερα ετσι απο ολες τις πλευρες για μενα. οι περισσότεροι πιστευω θα ειναι σιγουρα thrashades…εξ αλλου οι διαρκειες δεν εχουν καμια τεραστια διαφορα στα σετ…

Ποια doom-ικα ρε Γιάννη? Αφού όλο το setlist βασίζεται στις τρεις πρώτες κυκλοφορίες. Δηλαδή (σχεδόν) thrash κομμάτια. Απ το τελευταίο 3-4 κομμάτια παίζουν. Δεν πιστεύω ότι θα έφευγε κανένας επειδή έχουν ένα 15λεπτο. Απ την άλλη πιστεύω και γω ότι οι Kreator θα ναι headliners, απλά και μόνο επειδή το όνομα τους πουλάει πολύ περισσότερο στην Ελλάδα. Θα προτιμούσα όμως να γίνει το αντίθετο.

Εμένα πάλι δεν με χαλάει καθόλου η σειρά εμφάνισης, το αντίθετο μάλιστα!

Co-Headliners πιστεύω θα ήταν το καλύτερο και για τους 2…

ναι, παιζουν 3 με συνολικη διαρκεια 25 λεπτα αν δε βαλουμε το μπλα μπλα. μιλησες με κανεναν απο οσους τους ειδαν rockwave; επειδη ξερω ότι οσους thrash-αδες ρωτησα βαριοντουσαν στο μισο σετ.

δε κολλανε τα δυο στυλ. εγω νομιζω με το 15λεπτο κλεινουν. λες οκ, δε θα φευγε κανεις. εισαι σιγουρος; μπορεις να εγγυηθεις οτι δε θα χει γιουχα;

μη κρινεις συνεχεια τα πραγματα κατω απο το δικο σου προσωπικο γουστο και κοιτα την ολη εικονα. εσυ μπορει να γουσταρεις, αλλα οχι ολοι…:wink:

καπως ετσι ειναι. και ρε παιδια δε σας καταλαβαινω. εδω ειχαν προβληματα οι frost περυσι απο το touring επειδη ο αλλος κουραζεται και μεχρι dates νομιζω ειχαν ακυρωσει. αφου οι διαρκειες δεν εχουν μεγαλη διαφορα, δε καταλαβαινω τι τον πειραζει τον καθενα. τι σημασια εχει ποιος θα βγει πρωτος ή τελευταίος; ειδατε πουθενα τους frost να αναφερονται σαν support ή opening act ή κατι γενικά παρόμοιο; με εχει πρηξει πολυς κοσμος με αυτο το θεμα και ειναι τελειως ανουσιο. δε μπα να βγουν και με τσαρουχια. καλα να παιξουν θελω…

ουφ. τα πα και ησυχασα.:stuck_out_tongue: :slight_smile:

Ρε Γιάννη διάβαζε πιο προσεχτικά. Τι σχέση έχει το προσωπικό γούστο? Λέω κάτι ξεκάθαρο. Οι Frost έχουν ένα σετ γεμάτο παλιά κομμάτια. Thrash κομμάτια. Δεκτό ότι η διάρκεια των νέων τραγουδιών είναι μεγάλη, αλλά γιατί να χουμε γιούχα και βλακείες? Δεν το καταλαβαίνω. Τώρα αν κάποιος θέλει να φύγει ας πάει στο καλό, στα @@ μας. Νομίζω ότι όλοι όσοι πρόκειται να πάνε ξέρουν τι περίπου θα δουν.
Όσο για το RW που ανέφερες, δεν είχα πάει και δεν ξέρω τι έγινε και τι έπαιξαν αλλά πιστεύω ότι δεν θα χει καμία σχέση με το αναμενόμενο live. Εντελώς διαφορετικές συνθήκες.

καλα επειδη ομως εγω ημουν εκει και εβλεπα πολλους που ξενερωναν λογω των γουστων, δε μπορεις να κρινεις. και αν υπηρχε κανας μλκς, θα γιουχαρε, να εισαι σιγουρος και μετα θα χαμε αλλα. εχω δει γιουχαρισματα για πολυ μικροτερους λογους. δεν ηθελα να στο πω αυτο, αλλα δεν εχεις δει παρομοιες καταστασεις και δε περιμενω να το καταλαβεις αυτο που λεω.

να το πω απλα, εισαι μικρος ακομα και δεν εχεις δει π.χ. μλκς να τσακωνονται για τετοιους λογους, ουτε ατομο να πετα αναμμενο τσιγαρο επειδη οι αλλοι ειχαν σκατα ηχο. μπορει να σε περναω μονο 4 χρονια, αλλα στα λαιβ που εχω παει παραδειγματα οπως αυτα που λεω εχουν γινει μπροστα στα ματια μου. με αυτην την σειρα, μπορουν να αποφυγουν πολλα επειδη οι κολλημενοι θα πουν “ε, σιγα, εχουμε kreator μετα”…περιμενω την αποψη σου…

edit: και το σετλιστ ειναι μονο 15 λεπτα μεγαλυτερο του ροκγουειβ. δε θα χει μεγαλη διαφορα. ισα ισα μπορει να ναι και χειροτερα. αναλογως…σκεψου οτι το 1/3 του σετ ειναι βασισμενο στο monotheist

ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΖΑΝ ΟΙ CELTIC ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ THRASH ΜΠΑΝΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ…ΕΛΕΟΣ…ΑΚΟΜΗ ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΖΑΝ ΤΟ COMA OF SOULS ΟΙ SLAYER ΕΚΑΝΑΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ SATRIANI ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΝΑ ΣΟΛΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ…ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ KREATOR ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΕΧΝΙΚΗ THRASH ΜΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ DEATH METAL ΜΠΑΝΤΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ (ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΛΟΥΖΑΚΙ ΤΟΥ ΗΓΕΤΗ TΩΝ DEATH ΣΤΟ SCREAMY BLOODY CORE)…ΕΒΓΑΛΑΝ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠ0 ΔΙΣΚΑΡΕΣ(ΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ENDORAMA)ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΥΧΟΝΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙ…ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΜ (ANGELRIPPER)…?KAI ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ…

ΟΙ CELTIC ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΜΠΑΝΤΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ KREATOR,ΟΠΟΤΕ Η ΣΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΤΣΙ…

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ MILLE ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ…ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΔΕΙ Ο ΜΕΤΑΛ ΧΩΡΟΣ…ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΣ ΜΕ ΣΤΙΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΑΤΟΜΑ…ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ…

Ετσι Ακριβως…

Δεν απαντώ στα προηγούμενα γιατί είναι προσωπική σου άποψη και σε αρκετά σημεία συμφωνώ μαζί σου.

Επ αυτού όμως είσαι τέρμα λάθος και αν μπορούσες να ρωτήσεις τον ίδιο τον Mille θα σου έλεγε το ίδιο. Γιατί οι Frost κάποτε λέγονταν Hellhammer(μάλλον δεν σου λέει κάτι το όνομα) και έχουν επηρεάσει ΟΛΟΚΛΗΡΗ την ακραία σκηνή, συμπεριλαμβανομένου και των Kreator.

sorry alla den enoousa auto oti eipa eixe na kanei me tin aksia metepeita kai oxi pro xristou…mipos oi kiss den epaiksan kato apo maiden… kai epireasan kosmo autoi etsi…?

oi hellhammer itan mia mpanta pou ekane apla thorivo…sorry alla an gnorizes tha katalavaines pos to pleasure to kill einai auto pou epirease oi hellhammer aplos proipirksan ton kreator an itan etsi tote oloi tha xrostousan stous rolling stones…tora an esi theleis na sigkrineis tous kreator me tin kathe lost in google mpanta…allo auto…eksalou i aksia mias mpantas fenetai otan antexei sto xrono kai sorry alla nomizo pos toso oi hellhammer alla oso kai celtic itan arketa apontes…toso apontes pou se kamia periptosi den mporoun na diekdikoun headline periodia otan vgainoun tsarka me tous kreator…

alla na mou peis edo eidame kapote cannibal corpse pano apo kreator…mipos kai oi cannibal eixan kamia mpanta pro xristou pou epirease kanenan…?

soto, συμφωνώ απόλυτα με αυτά πού λές!
Αυτό πού έχει σημασία πάντως είναι ότι οι Kreator θα σπειρουν εκείνο το βράδυ :smiley:

Αχαχαχαχαχαχαχα! Ότι να ναι! Άλλα λέω σ άλλα απαντάς. Κλασσικός κολλημένος. Δεν πειράζει, άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε. Σημασία έχει ότι θα περάσουμε καλά. :slight_smile: