Kreator - Morbid Angel - Nile live at Thessalonica 17/11 Principal

μακραν το χειροτερο σετλιστ που εβγαλαν ποτε κατα την ταπεινη μου αποψη…

γκρινια καταλαβαίνω…

[I]Εδέησαν να έρθουν μπαντάρες όμως, στο Ελλαδιστάν της Κρίσης…[/I]

μια χαρα μου φαινεται το σετλιστ ισως και επειδη τους βλεπω πρωτη φορα και εχει μεσα πολλα κλασσικα…
πριν 3 χρονια τους ειχα θυσιασει για amon amarth τωρα δε χανεται!!

7 κλασσικα εχει και 10 πιο καινουρια σχετικα…αυτο με ξενερωνει εμενα!αλλα οκ Kreator live ειναι εγγυηση αρα γαματα θα περασουμε εστω κι αν ξενερωνω καπως με το σετλιστ

θα περασουμε γαματα…αυτο… :wink:

Με τετοιο σετ λιστ δεν θα χασω ακομα ενα Live για το 2012, οποτε η πρωτη συναυλια για φετος πλησιαζει:lol: Πολυ καλη επιλογη κομματιων!

νταξει δεν μπορουν να ειναι και ολα τα κομματια παλια ή μονο το 10% καινουρια. αυτο το κανουν μπαντες τυπου “δισκος μας του 1989 tour”, εδω μιλαμε για μπαντα με αρκετα μεγαλη δισκογραφια, και με καινουριο αλμπουμ το οποιο και προωθει. μια χαρα ειναι το σετλιστ, αααντε να ειχε και κανα δυο ακομα παλια. το πολυ.

[SPOILER]ή να ειχε world beyond και twisted urges και μετα ολο καινουρια, δεν με πειραζει :stuck_out_tongue: [/SPOILER]

Το 2001 που τους είδα Salonica είχε πέσει το περισσότερο ξύλο-stage diving-crowd surfing που έχω δεί σε live στη ζωή μου…

Το set list ήταν:

Terrorzone
Reconquering the Throne
Extreme Aggression
People of the Lie
All of the Same Blood
Phobia
Violent Revolution
Pleasure to Kill
Renewal
Lost
Servant in Heaven - King in Hell
Terrible Certainty
Riot of Violence
Betrayer
Leave This World Behind
Flag of Hate
Tormentor

πω ρε πουστη το 'χα ξεχασει εντελως και δεν βλεπω να 'ρχομαι. ποσο θα καυλωνα να τους εβλεπα γαμω :frowning:

Θα σου στειλω γραμμα απο το μετωπο, μην ανησυχεις :har:

Θα έπρεπε να έχει περισσότερο παλιό υλικό…
Τέλος πάντων,πρώτη φορά θα τους δω και εγώ…

…μη γίνει καμιά μαλακία με τις απεργείς, οι οποίες εννοείται ότι είναι απόλυτα ορθές και καταννοητές, και την άλλη Παρασκευή αναχωρώ για πάνω…και εννοείται ότι θα περάσουμε υπέροχα:):!:

Τους έχω δει 3 φορές και το κακό είναι ότι αν πάω και 4η θα ακούσω πάλι τα ίδια τραγούδια :(. Δεν λεω, γαμάνε live και είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες. Άλλα ρε γμτ, αλλάξτε λίγα τραγούδια από το setlist, έλεος!!! Καθε φορά τα ίδια ακούμε!!

Τι σημασια εχει το τι θα παιξουν ρε παιδες,μιλαμε για τους Kreator. Μονο και μονο το ονομα φτανει,οτι και να παιξουν θα τα σπασουμε. Σαν να διαλεγετε κομματια πχ απο Slayer και να λετε,παααααλι το South Of Heaven ρε γμτ, δεν μπορουν να παιξουν κατι αλλο? Ρε KREATOR και τα μυαλα στα καγκελα. Εαν δεν κανω λαθος θα ειναι η 4η φορα που θα τους δω και δεν με χαλαει να παιζουν και το ιδιο κομματι για μιαμιση ωρα.

Έτσι ακριβώς είναι - θα είναι η 6η φορά που βλέπω Kreator και η 5η φορά που βλέπω Morbid Angel - δεν έχει να λέει, ο ενθουσιασμός είναι ο ίδιος

και για να χαμε να λέγαμε, θέλω winter martyrium από Mille λολ

παντος απο merch θα εχει πολυ πραμα!!!

για οσους κοιτανε τα σετλιστ οι kreator ειναι αρκετα προβλεψιμοι μα το νεο αλμπουμ τα σπαει και παιζουν 5 κομματια απο αυτο οποτε τελεια, οι μορμπιντ εχουν ενα αρκετα δυνατο σετλιστ (αρκει να παιξουν το 14ο τραγουδι που παιζουν στα πιο πολλα λαιβ) και οι ΝΙΛΕ τελος αλλαζουν καθε φορα καποια τραγουδια. εχουν γενικα ενα σχετικα καλο σετλιστ αλλα υπαρχουν 1-2 μερες που εχουν παιξει μαζεμενα καποια κομματια που ειναι για ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ξυλο βεβαια και αν μας κανουν τη χαρη να τα παιξουν κ την παρασκευη θα μιλαμε για ανεπαναληπτο σετλιστ!! 5 μερες εμειναν…

Πλησιαζει και αυτο :smiley:

[SPOILER]Οι μορμπιντ να παιζανε και κανα παραπανω απ’το Blessed εκτος απ’το fall from grace καλα θα’ταν οπως και οι Nile τιποτα απ’το Νεφρεν-Κα.Αλλα λεπτομερειες,ωραια σετλιστακια κατα τ’αλλα[/SPOILER]

[SPOILER]ΝΑΙ ρε Fall From Grace. Δεν αντεξα και ανοιξα το σποιλερ σου Φαουστ. Και Morbid Angel παω ανυποπτος φουλ. Και το Fall ειναι το αγαπημενο μου απο τον δισκο, ο οποιος συγκριτικα με Altars και Covenant υστερει αρκετα κατ’εμε. Δεν θελω αλλα σποιλερ για MA ομως :Ρ Kreator ειδα τελικα σετ, δεν αντεξα, ε μεχρι Coma εχω ακουσει, δεν τρελαθηκα τοσο, αλλα για καποιον που εχει ολοκληρωμενη γνωμη για δισκογραφια λογικα θα γουσταρει. Και Nile ειδα σετ καθως εχω ακουσει πολυ λιγο, μονο Ithyphallic και τωρα κατεβαζω και Black Seeds Of Vengeance να εχω μια καλυτερη εικονα, αν και τους εκτιμω αρκετα.

Fall From Grace λεει :’)[/SPOILER]