Kreator

αυτη η εισαγωγη σε προϊδεαζει οτι θα μπει το κομματι και θα τα τσακισει ολα !

Τι σεξιστης βρε ; ποιοτικα τα βυζια , ποιοτικη και η εισαγωγη που ακουσαμε!

υπαρχουν και Γερμανοι με γουστο τελικα ! χα χα χα.

Μεσα στην 10αδα αγαπημενων μου μπαντων ever οι Kreator, οποτε περιμενω με τρελη ανυπομονησια τον δισκο. Το Phantom Antichrist το λατρευω, οπως λατρευω βεβαια και το Hordes Of Chaos, το Enemy Of God, το Violent Revolution, βασικα επειδη γενικα λατρευω Kreator δεν περιμενω τιποτα λιγοτερο απο μια ακομα δισκαρα. Το trailer δεν ελεγε τιποτα ιδιαιτερο οπτικα, τα εχουμε δει αυτα απο πολλες μπαντες, τιποτα καινουριο αλλα η μουσικη που ειναι εισαγωγη σε προϊδεαζει για το τι προκειται να ακολουθησει… Ολεθρος…

1 Like

Ωπ! Τρεχω να παρω καφεδακι και πρωινο και γυρναω να το απολαυσω με την ησυχια μου!

Σε ποιο από όλα τα DD;

σε αυτο που τον βγαζουν και φωτογραφια !!!

Το κομματι οκ καλο ειναι , δεν τρελαθηκα. Πολυ Blind Guardian που δεν ειμαι φαν…

https://goo.gl/maps/Wpb2n6XafUK2

Εκει που παιρναμε τις 12αδες το 2011

To riff φέρνει κάτι από Exrteme Aggressions αλλά το υπόλοιπο είναι πολύ μελωδικό και heavy metal-ικό. Ωραίο αλλά όχι σπουδαίο

Δειγματα 30 δευτερολεπτων απο καθε τραγουδι στο amazon

Μπαα…μακάρι να έβγαζαν οι Guardian σήμερα τέτοια riff. Το κομμάτι μ’αρεσει πολύ.

Εμένα μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ το κομμάτι και μου άνοιξε την όρεξη για το άλμπουμ.

Παρομοίως. Βασικά και το Phantom Antichrist μου αρέσει και γενικά προτιμώ έναν δίσκο που η μελωδία με την επιθετικότητα θα είναι σε ισορροπία, φαίνεται άλλωστε πως τους πάει περισσότερο πλέον αυτό το στυλ.

Ωραιο το τραγουδι αλλα με βαση τα πολυ μικρα δειγματα που ακουσα μολις μια φορα (και προφανως λιγες μερες μετα δε θυμαμαι τιποτα), νιωθω οτι δε θα ειναι απο αυτα που ξεχωριζουν. Γενικα respect σε Kreator που εχουν βρει οντως την τελεια ισορροπια οπως λεει κι ο chinaski και μπορουν να βγαζουν αξιοπρεπη αλμπουμ καθε λιγα χρονια.

Αυτό ξεχώρισα και εγώ, τη μελωδία και τις lead κιθάρες. Πολύ καλό τραγούδι πραγματικά.

Μπορούμε να πούμε πολλά για τους Kreator. Προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ μετά το Extreme Aggresion και δεν έχω κανένα κόλλημα να πω πως και τα Outcast και Endorama μου αρέσουν. Θεωρώ πως αυτό το Phantom θα πρέπει να είναι ο μπούσουλας τους από εδώ και πέρα και βασικά όταν είχα μιλήσει με τον Mille την τελευταία εμφάνιση τους στο Rockwave φάνηκε πως δεν μασάει από τι θέλει/περιμένει ο κόσμος να ακούσει. Πραγματικά καλή μπάντα με σταθερά καλές έως σουπερ καλές δουλειές.

Οι Kreator εκτος απο μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες, ειναι στην προσωπικη μου 10αδα, ειναι απο τις περιπτωσεις συγκροτηματων που μου αρεσουν ολοι τους οι δισκοι, δεν θεωρω οτι εχουν βγαλει κακο δισκο και σε καθε τους κυκλοφορια βρισκω πραγματα που μου αρεσουν ή πραγματα που λατρευω… Πιο αδυναμος δισκος τους, ενα κλικ κατω απο τους αλλους θεωρω οτι ειναι το Cause For Conflict αλλα ακομα και αυτο εχει μεσα Prevail, Progressive Proletarians, Lost και Isolation, που τα σπανε. Το Outcast ειναι δισκαρα με μονο αρνητικο οτι καποια κομματια εχουν πολυ κοινη δομη και μοιαζουν μεταξυ τους και το Endorama αν και το πιο πειραματικο τους τα σπαει, το γουσταρω με 1000, εχει μεσα κομματαρες…

Το Gods Of Violence ωραιο κομματι με φοβερες μελωδιες αλλα δεν τρελαθηκα οπως με αλλα ομωνυμα, τα 4 τελευταια ομωνυμα απο καθε δισκο ειναι ανωτερα. Αλλα στα samples που ακουσα υπαρχουν πολλες ομορφιες και αναμενουμε παλι δισκαρα κοντα στο Phantom Antichrist οπως φαινεται.

Official video

https://www.youtube.com/watch?v=Y90LJipRCFk

Καλό!

2 Likes

Εισιτήρια από 25€ προπώληση έως 30€ ταμείο.