Kreator

Περίεργο κομμάτι :thinking: Με την 1η ακρόαση δεν κατάλαβα τίποτα, στην 2η με έπιασα να γουστάρω το ρεφρέν. Δεν είναι κακό, νομίζω ότι γουστάρω αυτες τις συνθετικές “πουστιες”. Απλώς δεν τις έχω συνηθίσει από Kreator. Συνήθως ήταν άλλου είδους ο πειραματισμός τους.

1 Like

Δεν βρισκω τιποτα περιεργο στο τραγουδι προσωπικα, εχει το κλασικο ριφφαρισμα απο KREATOR, με την προσθηκη στοιχειων που ακουσαμε απο αυτους το 1999 (στο αγαπημενο μου Endorama φυσικα), τα οποια για μενα τους πανε παρα πολυ, και μακαρι να ειχαν μεινει για εναν δισκο ακομα σε αυτους το υφος.

Εξαιρετικο το τραγουδι βασικα, σιγουρα το προτιμω να εχουν και τετοια τραγουδια απο το να ακουμε μια δεκαδα thrash συνθεσεων χωρις ποικιλομορφια.

3 Likes

+10000 σε αυτό για τον εξής λόγο… μου αρέσει όταν οι Kreator “κατεβάζουν ταχύτητες”. Στα μη καθαρά thrash κομμάτια, ο Mille έχει σπουδαία συνθετική αύρα και αίσθηση.

Summary

To Enδorama γαμει! Με το Everlasting Flame σχεδόν την έχω παίξει!

2 Likes

Εξαιρετικο το ασμα, θυμιζει πραγματι λιγο endorama (και outcast) αγαπημενη περιοδος τους και για εμενα αυτη.

Για να κανω ενα catch up και στην συζητηση πριν λιγους μηνες, ακουω το Phantom Antichrist που μου προτεινατε συχνα τελευταια, πολυ δυνατος δισκος. Σιγα σιγα θα ακουσω και τα αλλα 2-3 αλμπουμ που ειναι τα κενα μου στη δισκογραφια τους.

1 Like

Είσαι τυχερός ρε μπαγάσα που δεν ξαναπέταξε καμιά τσιρίδα (δε θα είχε, βέβαια, λόγο να το κάνει, το παραδέχομαι γι’ αυτό το τραγούδι), αλλιώς θα σ’ έλεγα για περιέργεια.

Σου δημιουργεί πολύ ωραία αίσθηση το τραγούδι ακούγοντάς το ξανά και ξανά.

1 Like

Οπαδιλίκι κι έτσι η φάση…

2 Likes

Μαζί σου … Αυτή η μπάντα δεν απογοήτευσε ποτέ

2 Likes

Δεν τρελάθηκα με το κομμάτι, ίσως φταίνε τα γηπεδικά “ωωωωωωωω”
Πολύ τυρίλα γμτ

2 Likes

Αυτό ακριβώς

1 Like

Άκουσα ολόκληρο το άλμπουμ… θα πω μόνο ότι απαγοητέυτηκα, για να μην γίνω κακός

1 Like

δεν συμφωνώ , έχει κάποιους mid tempo δυναμίτες (μία μόνο ακρόαση yet…)

Κατωτερο απο τους 2 προκατοχους του, με μια ακροαση. θα το ξανακουσω…

1 Like

Το άκουγα χτες στο Spotify αλλά με πήρε ο ύπνος.

Του έχω δώσει αρκετές ακροάσεις και πάντα στο τέλος μου αφήνει κούραση και μια αίσθηση βαρεμάρας, ειλικρινά απορώ με τις κριτικές που διαβάζω!

Μια τυπική Nuclear Blast cheesy πλαστικούρα που απευθύνεται σε συγκεκριμένο target group, η οποία μάλλον δεν θα απασχολεί κανέναν σε έναν χρόνο…

3 Likes