Krisiun, Malevolent Creation, Vital Remains - 01/03/2012 @ Eightball

Κατ’αρχήν δεν μπορώ να καταλάβω προς τι η ειρωνία σου καθώς εγώ απλά σου παρέθεσα το τι συμβαίνει και όχι τι γουστάρω εγώ.

  1. Δεν κανόνισα εγώ την συναυλία, ούτε θα κερδίσω κάτι λέγοντας σου αυτά τα στοιχειώδη πράγματα που θα μπορούσε να καταλάβει ο οποιοσδήποτε λογικός άνθρωπος.

  2. Επαναλαμβάνω είναι περιοδεία. Δεν κανονίζει ο διοργανωτής ΠΟΤΕ θα έρθουν. Εκτός αν είναι τόσο μάγκας πια που μπορεί και είναι ο πρώτος που κλείνει ημ/νία σε μία ευρωπαϊκή περιοδεία με 20 - 30 συναυλίες.

  3. Στο UK??? Δηλαδή έχουμε το ίδιο κοινό και τα ίδια άτομα στην Ελλάδα με την Αγγλία που ότι γίνεται εκεί πρέπει να γίνει και εδω πέρα; Το σκέφτηκες πριν το γράψεις; Ναι ρε και οι Foo Fighters ξέρω γω μαζέψαν 120.000 κόσμο στο UK… Γιατί δεν τους φέρνουν και εδώ;;;

  4. Ο διοργανωτής στην Θεσσαλονίκη τι φταίει αν κανένας εκεί κάτω δεν έκανε κίνηση; Σιγά μη στους φέρει και στο σπίτι σου.

  5. Όσο για την προσωπική επίθεση επειδή δε σε ξέρω δε με ξέρεις, ούτε ξέρεις τι έχω κάνει, σε ποιες συναυλίες έχω πάει, πόσα έχω σκάσει και πόσες φορές δε μπόρεσα να κάνω το Καβάλα - Αθήνα για συναυλία που ήθελα να δω και δε μπόρεσα, μη μου κάνεις ιντερνετικό τσαμπουκά της πλάκας λες και πας δημοτικό. Ναι άγνωστε ‘φίλε’ μου γιατί μένω μόνιμα Καβάλα και μάλλον δεν ξέρεις τι είναι το να είσαι από επαρχία. Όταν η μεγαλύτερη απόσταση που έχεις κάνει για συναυλία είναι μέχρι το Gagarin ξέρω γω. Άσε λοιπόν τις αστειότητες και πάνε να τρολιάσεις αλλού. Μου στέλενεις και pm.

Edit: Συγνώμη για το ψιλο - off topic αλλά έπρεπε :stuck_out_tongue:

ενταξει νομιζω οτι αν σκεφτεις ποσες μπαντες κανουν περιοδειες και παιζουν καθε μερα κατα την διαρκεια αυτων , ειναι υπερβολη να ζηταμε στην ελλαδα να ειναι ολες παντα παρασκευο-σαβ/κο. Βεβαια στο εξωτερικο και ιδιαιτερα στην κεντρικη ευρωπη που ειναι ευκολες οι μετακινησεις διοργανωνονται πιο ευκολα τετοια γεγονοτα καθημερινες ενω στην ελλαδα λογω αποστασεων , γινεται προσπαθεια για παρασκ-σαβ/κα. Αλλα ενταξει δεν ειναι δυνατον να απαιτουμε να ειμαστε παντα εξαιρεση ισως καποια φορα να μην γινεται.

Εγω νομιζω πως αν πραγματικα θελει καποιος να δει το πακετο τα καταφερνει και ετσι… εχεις 3 μηνες να κανονισεις αν εχεις καποια δουλεια που μπορει να κανονιστει…

νταξει πιστευω εχουμε γενικα καιρο!!οπως ειπε κ ενας σε προηγουμενο ποστ οτι ετσι λεγανε κ για το πακετο Gorgoroth/Vader οτι μονο Θεσσαλονικη θα παιζανε αλλα το εφεραν κ Αθηνα!ειναι νωρις ακομη ουτε καν τα tour dates δεν εχουν βγει!

Astaldo diko mou to lathos pou asxolh8hka mazi sou eks arxhs.
Mphka sto profile sou ligo na dw ti rolo varas kai eida oti phges se sunaulia Manowar.

:lol: [-X 8O :lol:

Ti douleia exei enas poseras na milaei gia VITAL REMAINS kai KRISIUN???

Kai kala…ok…esu milas…egw giati apantaw? Mallon xeiroteros eimai egw apo sena twra pou to skeftomai :-k

Ξέρει κανείς που μπορούμε να πάρουμε εισητήρια οι Αθηναίοι? (εκτός απ’ την πόρτα του Eightball)

ελα να μην ξεχνιομαστε,αυριο ειναι…:slight_smile:

finally, μόνο για Σαλόνικα… :frowning:

Τι έγινε ρε παιδιά; Όλοι βγήκαν off μετά τη συναυλία; :stuck_out_tongue:

Άντε πείτε τι έγινε να ζηλεύουμε!

δεν μας λένε ~ δεν θέλουν να ζηλέψουμε που δεν ήμασταν εκεί…

[B]Τι καλά παιδιά που είστε… [/B]:slight_smile:

Πολύ καλό το live χθες. Εγώ δυστυχώς έχασα 20 λεπτά από Vital Remains, οι οποίοι ήταν απίστευτοι, αν και απ’ όσο έμαθα δεν ήταν και πολύ δεμένοι στο ξεκίνημα της εμφάνισής τους. Στους Krisiun ψιλοβαρέθηκα να πω την αλήθεια, ίσως επειδή δεν έχω ακούσει ποτέ κάποια ολοκληρωμένη δουλειά τους. Από ένα σημείο και μετά πάντως, τα κομμάτια μου φάνηκαν πολύ παρόμοια, και γενικότερα ακούστηκαν σχόλια για μέτρια εμφάνισή τους. Όσον αφορά τους Malevolent Creation, πάρα πολύ καλοί, με όρεξη και απέδωσαν πολύ καλά όλα τα κομμάτια. Όπως ήταν λογικό, το setlist βασίστηκε κυρίως στα δύο πρώτα άλμπουμ τους, και πιστεύω πως οι περισσότεροι ικανοποιήθηκαν από την απόδοσή τους. Αρκετά καλή και η προσέλευση του κόσμου, γεγονός που βγάζει νόημα εφόσον για το live θα ήρθαν και άτομα από Αθήνα ή επαρχία.

Φοβερό LIVE. Όντως οι Krisiun κούρασαν λίγο αν και νομίζω ότι μάλλον έπαιξαν λίγο παραπάνω από τους Malevolent. Βρήκα και ένα λινκ με κάποια αποσπάσματα από το LIVE

http://superglued.com/show/index/959252-Krisiun___8Ball,_Thessaloniki,_Greece_on_Mar_1,_2012