Kurt Cobain: O πιο κερδοφόρος νεκρός σταρ

Το Forbes κατέταξε τον ηγέτη των Nirvana ως τον πιο κερδοφόρο νεκρό σταρ, καθώς εκτόπισε τον Έλβις από την πρώτη θέση με κέρδη το τελευταίο δωδεκάμηνο που ανήλθαν στα 50 εκατομμύρια δολάρια.

Αναλυτικότερα στο

http://www.contra.gr/Life/News/132750.html

Θεωρίες συνομωσίας
1.Μπας και ζει τελικά?Και σκηνοθέτησε τον θάνατο του καθότιν ως γνωστόν μετά τον θάνατο ενός πετυχημένου καλλιτέχνη τα κέρδη αυξάνονται αδράν??Λέμε τώρα…
2.Ο μακαρίτης El Duce τραγουδιστής των εκκεντρικών Mentors είχε δηλώσει πριν πεθάνει οτι τον είχε πλησιάσει η Courtney Love χήρα του μακαριστού και του προσέφερε ένα μεγάλο ποσό για να σκοτώσει τον μακαρίτη.Ολως τυχαίως πάντως ο El duce βρέθηκε νεκρός όταν το αμάξι του παρασύρθηκε από τραίνο,και ενώ ο ίδιος ήταν σε κατάσταση μεγάλης μέθης.Οτι και να ήταν πάντως μάλλον δεν θα το μάθουμε ποτέ…The truth is out there… 8)

Καλα η Courtney στη σχεση της με το χρημα ειναι χειροτερη και απο την Sharon Osbourne, καταλαβενετε φανταζομαι.

Δεν το 'ξερα αυτό…
Και τι μέρος του λόγου ήταν ο El Duce;
Πρώτη φορά τον ακούω…

Δεν είναι περίεργο πάντως;;; Πως είναι δυνατόν να ξεπεράσει τον Elvis ή τον John Lennon; Και χρονικά δηλαδή… δεν κολλάει!!

Είχα μια φίλη στο γυμνάσιο που είχε ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ με τον Cobain και κάθε φορά που αναφέραμε την Love έλεγε “Η σκύλα! Αυτή τον σκότωσε!”.
Δεν είχα ακούσει ποτέ τις λεπτομέρειες της ιστορίας, έτσι όπως μας τα λες όμως Davidian, δεν είναι και απίθανο να τον έφαγε!
Σε οποιαδήποτε περίπτωση μεγάλη δουλειά να ξεπερνάς τον Elvis…

Ναι αλλά σημάδεψε μια ολόκληρη γενιά…
Θυμάμαι όταν ήμουν μικρός που όλοι οι έφηβοι και νέοι μιλούσαν για αυτόν.
Θα μου πεις ότι το ίδιο έγινε και με τον Elvis, αλλά δεν πιστεύω σε τέτοιο βαθμό…
Ειδικά το Smells ακουγόταν συνέχεια μαζί με το Don’t Cry.

o Cobain γαμιεται. Εγινε γνωστος για καθαρα λογους γοητειας οπως και ο Bon Jovi.
Η αυτοκτονια επισης ηταν πολυ μεγαλη εμπορικη επιτυχια…

Ηταν ενας ο τραγουδιστης του φαλλοκρατικου συγκροτηματος “Mentors” στα 80’s, ολιγον ζωον ο τυπος.

Και εμενα μια φιλη μου ετσι αντιδρα και για να την πικαρω της λεω οτι αυτοκτονησε και τα παιρνει μεχρι που μια φορα μου επιτεθηκε για να χειροδικησει εναντιον μου. :lol:

Λαθος. Εγινε γνωστος επειδη το grunge πουλαγε εκεινη την εποχη. Παντως εχει γραψει ωραια τραγουδια.

Eνδιαφέρον…Πριν κάτι μήνες είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό ότι ο Elvis συνεχίζει να είναι πρώτος στη λίστα.Μπραβο στον Cobain που κατάφερε να τον ξεπεράσει!

Τι ειρωνεία…!

ΟΚ πολύ άκυρη σύγκριση… Ο Bon Jovi αν δεν ήταν τόσο όμορφος θα εκτιμούσαμε πολύ περισσότερο την μουσική του…

Λαθος. Εγινε γνωστος επειδη το grunge πουλαγε εκεινη την εποχη. Παντως εχει γραψει ωραια τραγουδια.[/quote] Λάθος έγινε γνώστος επείδη ήταν ωραίος.

αχ, τι μου θυμίσατε τώρα… σαν βόμβα είχε σκάσει η είδηση στο σχόλιο! Δεν μπορούσαμε να το πιστέψουμε… τα ματια μας γέμισαν δάκρυα… τα χερια μας άρχισαν να τρέμουν… οι λέξεις δεν μπορούσαν να βγούν από τα χείλη μας…
μονο η φράση που διέλυε τα εναπομείναντα ζωντανά κύτταρα του εγκεφαλου μας… “ο curt είναι νεκρός”!

αχ, τι χρονια και αυτά… hahaha

πάντως πραγματικά, χαλαρά φορούσαμε μαύρα και, χαλαρά, απαγόρευσα να μου ευχηθεί ο οποιοσδήποτε στα γενέθλια μου, που ήταν λίγες μέρες αργότερα.

Και πριν σχολιάσετε ο,τιδήποτε, όταν πέθανε ήμουν… αχ, δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα… ή 12 ή 14… χαζά παιδιά πένθος γεμάτα.

mouahahahaha

by the way λέτε να με σκοτώσουν οι αδερφές μου και να γίνω η πιο πλούσια νεκρή?!?!
θα εκτιμηθώ κι εγώ μετά θάνατον!

hahahahah

ΟΚ πολύ άκυρη σύγκριση… Ο Bon Jovi αν δεν ήταν τόσο όμορφος θα εκτιμούσαμε πολύ περισσότερο την μουσική του…[/quote] Tην ποια;

ΟΚ πολύ άκυρη σύγκριση… Ο Bon Jovi αν δεν ήταν τόσο όμορφος θα εκτιμούσαμε πολύ περισσότερο την μουσική του…[/quote] Tην ποια;[/quote]

Προφανώς πρέπει να επισκεφτείς ΩΡΛ… Η γυναίκα του νεκρού κάτι τέτοιο επαγγέλεται…

ΟΚ πολύ άκυρη σύγκριση… Ο Bon Jovi αν δεν ήταν τόσο όμορφος θα εκτιμούσαμε πολύ περισσότερο την μουσική του…[/quote] Tην ποια;[/quote]

Slippery When Wet, New Jersey, Farenheit 7800 και αλλα,
dark_of_the_sun μην γινεσαι ιεροσυλος. Και για υτο που ειπε ο Τελης εχει απολυτο δικιο. Εξαλου οσοι καλιεργησαν την αποψη οτι ο Bon Jovi εκανε επιτυχια μονο επειδη ηταν ομορφος τις κομματαρες που εβγαζε δεν τις βγαζαν αυτοι ουτε στον υπνο τους.

Και όχι μόνο οι Bon Jovi για να μην ξεχνιόμαστε

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Από δω το 'φερες, από κει το 'φερες, στον Tempest πάλι το πήγες… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: 8)