Kylesa - Static Tensions

thank you :slight_smile:

οταν τα λεω εγω.

brazen bull .

ρε μαγκες

η κιθαρα που παιζει απο πισω τις μελωδιες στο unknown awareness
ειναι καποιο εφε?

το χω παρατηρησει και στους shels και γαμαει απιστευτα

Δεν γνωρίζω τι εφφέ ειναι αλλα οντως πηδάει.

Σε εχει πιασει και εσενα μετεπαναστατικη καταθλιψη?

Πολύ καλο το ριβιού ε.

θνξ.

–> http://www.youtube.com/watch?v=8ELdTPoQZ5Q

Laura Pleasants: αυτή είναι φωνή, όχι σαν τη γκόμενα του Άμοτ:p

Κανονικα!!!

Πόσο πιο πόρωση καινοτομία ο ένας ντράμερ να κρατά αργό τέμπο κι ο άλλος να χώνει μπλάστ? Πόσο πιο φωνάρα? Πόσο πιο κουλές κιθάρες? Πόσο πιο φοβερές στιχάρες? Πόσο πιο όμορφες συνθέσεις (όλα ένα κι ένα)?

Μετά από 5-6 συνεχείς ακροάσεις έχω πειστεί πλέον. GAMAY!:slight_smile:

πραγματικα εκπληκτικο αλμπουμ …εχουν συνδυασει ενα σωρο πραματα και το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο!
scapegoat,unknown awareness,running red κομματαρες

και το artwork πολυ καλο επισης

μιλαμε ομως αυτο το unknown awareness με εχει στοιχειωσει τον τελευταιο καιρο…

γενικως μπομπα δισκος…

Ο δίσκος τα σπάει όλα. Γουστάρω τα drums, γουστάρω τον δικό τους ήχο, γουστάρω και τα 2 φωνητικά
με μια κλίση προς τα γυναικεία. Προσκυνώ “Running Red” και “Unknown Awareness”.

Πρώτη μου επαφή με την μπάντα ήταν ένα κομμάτι που μου έστειλε ένας φίλος απο youtube που ακουεί στο όνομα where horizon unfolds και έχω να πω ότι τόσο μεγάλα @ρχιδί@ απο μπάντα είχα πολύ καιρό να δω…Φοβερό κομμάτι…Κινούνται όλα σε τόσο καλά επίπεδα?Πολύ καλά που κλέισανε Rockwave…

Γιατι το λες αυτο ? Κατα τα αλλα ναι ολος ο δισκος σκοτωνει , σιγουρα στα τοπ της χρονιας:D

Αυτό που άκουσα κάθεται κουτί με το όλο feeling εκείνης της μέρας τουλάχιστον στην μεγάλη σκηνή…Χίλιες φορές μια τέτοια μπάντα να παίξει απο κάποιες που βλέπουμε σχεδόν κάθε χρόνο…

Να ακούσεις και το καινούριο (το where horizon unfolds είναι από το προηγούμενο album) :slight_smile:

Περιμένω μέσα στη βδομάδα το βινύλιο :smiley:

το προηγουμενο αλμπουμ ειναι το πιο αδυναμο σημειο της μπαντας μεχρι σημερα. τη κατασταση τη σωζουν βεβαια τα Where The Horizon Unfolds και Hollow Severer που ειναι και εντελως συναυλιακα κομματια και θα πορωνουμε ασχημα το καλοκαιρι. για το καινουργιο τα εχουμε ξαναπει, χωνει μαστοδοντες καθως ανετο μασαει τσιχλοφουσκες. συνεχιστε στο αλλο θρεντ εσεις να εκθειαζεται το κρακ δε σκυεει.

καλά καλά, κάτσε να βγει το μινσκ και τα ξαναλέμε! :stuck_out_tongue:

Δεν το χω ακουσει ακομα το static.Καλυτερο απο το To walk a middle course?