Kylesa - Static Tensions

εσυ βρε κουτεντε δεν εδινες σημασια(παλια) στο ριτσουαλ για αδικαιολογητους λογους :smiley:

τα ιδια λαδια καινε.

Να τ’ακουσω δηλαδη.

ρεεεε… εδώ δε θυμόμαστε τι φάγαμε χθες, αυτά τα παλιά θα σκαλίζουμε? :stuck_out_tongue:

(κλοπιράιτ Αλέξης τεκμηριωμένος)

Το εχω ακουσει 2 φορες μεχρι τωρα και εντυπωσιαστικα. Επαφη με το συγκροτημα δεν ειχα μεχρι τωρα αλλα μιας και αναμενονται για RW ειπα να ασχοληθω. Ξεχωριζω ηδη Unknown Awareness, Running Red, Perception, To Walk Alone. Τα διπλα Drums δινουν εναν πιο στερεοφω(ο)νικο και τρισδιαστατο ηχο που μου φερνει λιγο(οπως ανεφερε και καποιος αλλος πιο πριν) το παιξιμο του Lombardo σε καποια μερη των Grip(πραγμα που αποδεικνυει οτι ο Dave θα πρεπει να συγκρινεται μονο με Drummiστικο διδυμο και οχι με μεμονωμενους Drummers:D:D:D). Παντως Sludgia-Punkia αλλα μου φαινειται οτι εχουν και μια κρυφοεπικη πλευρα μεσα τους, το To Walk Alone σε σημεια μου εφερε λιγο σε ManowaroDoomswordοκατασταση:-k με Rock φιλτραρισμα(αν αυτα που λεω ειναι χοντρομαλακιες για ντοματες 2 φορες το ακουσα ολες κι ολες μη βαρατε). Με τι να συνεχισω?

Με το time will fuse it’s worth. Πιο κάφρικος.

Τελικά είχα άδικο, δεν κρυφοεπικίζουν, φανεροεπικίζουν με πολύ γαμηστερό τρόπο σε σημεία και μάλιστα πολύ. Πολυσυλλεκτικό άκουσμα. Το Running Red σαν μυστικιστική σύμπραξη των Tool με τους Candlemass με ψήγματα SlayeroMaideniκης μελωδίας μου ακούγεται, το Unknown Awareness μου φέρνει στην αρχή κάτι ανάμεσα σε Blue Oyster Cult(μου έφερε στο μυαλό το This Is The Pact σε σημεία) και Grip Inc. ενώ τα Only One(πόσο απίστευτο και ψυχάκικα επικό είναι το κλείσιμο του αλήθεια?) και To Walk Alone είναι οι ManowaroBathoroκαταστάσεις της υπόθεσης. Απίστευτη συνοχή παρόλαυτά. Στα σίγουρα θα παίζει στα καλύτερα της χρονιάς για μένα.

Καλά εσένα πως δε σ’ έχουν κάνει συντάκτη ακόμα ακατανόητο. Πολύ σωστά τα είπες. Το βασικό προσόν του βέβαια είναι άλλο. Πως θυμίζει όλα αυτά μαζί, αλλά και τίποτα ταυτόχρονα.:wink:

Εγώ για να το κάνω πιο λιανά, ο δίσκος είναι απίστευτος. Είμαστε τυχεροί που θα δούμε στην Ελλάδα μια μπαντάρα που έχει βγάλει έναν από τους δίσκους της χρονιάς. :slight_smile:

Εδιτ: Mε πόρωσες. Πάω να ξαναβάλω…

Εχω να δηλωσω οτι το εξωφυλλο δεν μ’αρεσει και σας παρακινω να μου πειτε γιατι σας αρεσει,γιατι ειδα οτι σας αρεσει και δεν καταλαβα γιατι.Πειτε μου και μενα.

Όπως έχω δηλώσει ήδη ούτε εμένα μαρέσει σαν εξώφυλλο. Δεν συγκρίνεται με το deliver us η το red album
Το στυλ όμως είναι απίστευτο.

Οσοι γουσταρανε τη δισκαρα static tensions ας τσεκαρουν το περσινο bird of prey των Zozobra(project ενος μελους των cave in).Εχουν παρομοια αισθητικη θαρρω…ριφαρες και γαματα φωνητικα

Εχει και εναν Aaron Harris ντραμερ τον isis,και ειναι και cdara.

ολα τα μελη των cave in εχουν βγαλει δισκαρες εκτος cave in.
Το Κylesa εξ ακολουθει να μ αρεσει .
και εσυ που δεν σ αρεσε το εξωφυλλο εισαι κακογουστος.

Οχι,ειμαι γαματος.

Μεγάλη δισκάρα που Ροκάρει ανελέητα. Με ακουστικά ειδικά είναι very Pleasant

Με ακουστικά ή χωρίς, είναι Laura Pleasants:p

A, η δισκάρα αυτή πήρε ένα μεγαλοπρεπέστατο 9άρι στο Terrorizer Απριλίου.
Όχι ότι λέει κάτι ο βαθμός, αλλά έτσι για να ξέρουμε τι μπάντα έρχεται στο Rockwave, credits to Venerate…

Τρωγόμουν να το κάνω το λογοπαίγνιο :p. Με ακουστικά οι ντράμερ ειδικά είναι το απόλυτο χάσιμο(όπως έγραψες και συ τα μπλαστ του ενος και το αργο τεμπο του άλλου στο Said and done πχ).

Ρε παιδιά, η παραγωγή είναι όντως τόσο χάλια ή φταίει το mp3 που τα έχω? Πάρα πολύ μπουκωμένη. Όλα τα όργανα συγκεχυμένα, ο ήχος αχταρμάς κτλ

Ντάξει, δε λεω να είναι καλογυαλισμένο σαν το τελευταίο μαστοδον, αλλά…

Λαθος σβηστε το…

Μα sludgizei αν δεν βγαλει βρωμα τοτε δεν αξιζει.Βεβαια μπορει να εχει οντως προβλημα το μπ3 σου αλλα εμενα πιο καθαρο απο προηγουμενες τους κυκλοφοριες μου φαινεται.

Η μόνη μου ένσταση σε αυτό το album είναι η παραγωγή/mastering ή δεν ξέρω εγώ τι. Ο ήχος του το αδικεί αρκετά, ακόμα και στα ακουστικά όταν το ακούω “παλεύω” για να ακούσω τα riffs για παράδειγμα.