Νέο άλμπουμ από τους Kyuss..Lives!

Για να δούμε…δεν θέλω να το καταδικάσω πριν ακούσω κάτι και δεν με νοιάζει αν το κάνουν για τα λεφτά… (που προφανώς γι’αυτό το κάνουν)… Ελπίζω μόνο να είναι αντάξιο με το όνομα των Kyuss… Εσείς τι πιστεύτε;;:-k

εγω ειμαι αισιοδοξος οτι θα βγαλουνε καλο αλμπουμ, αλλωστε θα ειναι δισκος με bjork και garcia μεσα, σπανια μας απογοητευσαν σε καποιο δισκο που συμμετειχαν…αλλα ας το ονομασουνε καπως αλλιως ομως, τι kyuss lives τωρα…

Συμφωνώ, σκέτο Kyuss να το ονομάσουν! Bjork, Garcia και Oliveri δεν μας απογοήτευσαν ποτέ και τον Homme δεν τον έχουν καθόλου ανάγκη. Από την άλλη, δεν περιμένω ηδονές του τύπου Sky Valley, πιστεύω οι δίσκοι των Kyuss είχαν πάνω απ’όλα μια πολύ ιδιαίτερη ατμόσφαιρα που δύσκολα επαναλαμβάνεται από οποιονδήποτε.

Συμφωνώ με αυτό…γιατί θα μπλεξουμε πάλι τα μπούτια μας όπως με τους Black Sabbath/Heaven and Hell…:D:D

Είναι και οι 3 τους καλοί μουσικοί, περιμένω κάτι καλό. Ίσως δύσκολα φτάσουν στα επίπεδα του παρελθόντος μετά από τόσα χρόνια χωριστά, αλλά αυτό συμβαίνει σε όλα τα ιστορικά συγκροτήματα: είναι κάπως “άνισο” να συγκρίνουμε παλιές δουλειές τους με τις νεότερες. Είδωμεν…

Εγώ περιμένω κάτι απλά καλό. Ο Μπγιορκ μπορεί και γράφει ακόμα κομματάρες και είμαι σίγουρος ότι σε συνδιασμό και με τους άλλους 2, θα γράψουν ωραία πραγματάκια…
Το μόνο που θα ήθελα, δεδομένου ότι ο Τζος τους έχει διαγράψει τους Κάιους, είναι να συμμετείχε ο Ρίντερ αντί του Ολιβέρι. Καλός, χρυσός ο τελευταίος αλλά ο Ρίντερ έχει γράψει μερικά από τα καλύτερα κομμάτια για τους Κάιους και μαζί με τον Μπγιορκ, θα ήλπιζα σε δισκάρα τουλάχιστον…
Τώρα περιμένω, έναν απλό τίμιο δίσκο…

αλλαξτε ονομα γαμωτοκωλοτουδια και μετα βγαλτε και το αλμπουμ της δεκαετιας αμα θελετε…

Γιατι δεν κραταγαν το Kyuss, δεν μπορω να καταλαβω…

ίσως για νομικούς λόγους…δεν μπορω να σκεφτώ κάτι πιο λογικό:-k

γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ!

Δεν θα απογοητεύσουν…αυτό είναι σίγουρο, με τέτοιες μορφές στην σύνθεση τους.(εκτός από τον κιθαρίστα που δεν τον ξέρω.)

Το θέμα είναι όμως αυτό που λέτε αρκετοί εδώ.
Το όνομα…

Μα δε σας βγάζει μια μιζέρια? Κάιους λίβς… οοοοοοκ.
Ας το κάνανε “the Trexagyreve (featuring ex-Kyuss members)”.
Τώρα γελάει ο κόσμος με την κακομοιρίλα. Ακόμα κι αν βγάλουν το στόνερ Μονοθέιστ των 10ς.

Όντως βγάζει μιζέρια…έχει δίκιο ο μπλιντιν… στο κάτω κάτω μόνο ο Homme λείπει και τα τραγούδια δεν τα έγραφε μόνος του, όλοι μαζί τα έγραφαν…με την ίδια λογική θα έπρεπε να είχαν αλλάξει όνομα κ οι πινκ φλούντ όταν τραλάθηκε ο μπαρετ ή οι μεηντεν όταν έφυγε ο Σμιθ και τόσοι άλλοι που έχουν αλλάξει λάιν απ (που προσέφερε ενεργά)…

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ!!!

Για μένα είναι η μεγαλύτερη μπάντα μετά τους Black Sabbath στο χώρο του Rock
Eλπίζω να βγάλουν ξανα δισκάρες…
Διότι χωρίς τους τρελό Kyuss το ροκ θα ήταν φτωχό…

Ακριβώς. Όπως και να λέγονται (Kyuss σκέτο, Kyuss Lives κλπ κλπ) ελπίζω σε κάτι καλό.

για να δουμε τι θα κανουν χωρις Homme

το όνομα είναι σκέτη ξενέρα! τι Kyuss…Lives!..[-X[-X[-X[-X[-X
πφφφφφ να υπήρχε νομικό ζήτημα δεν θα χρησιμοποιούσαν καν το Kyuss…
τέσπα περιμένουμε το δίσκο και βλέπουμε…