La Antena

Μια ολόκληρη πόλη έχει χάσει τη φωνή της. Ο Κύριος TV ο μοναδικός καναλάρχης της πόλης διεξάγει ένα σκοτεινό και σατανικό σχέδιο με σκοπό να υποτάξει για πάντα τους κατοίκους της πόλης και να τους κάνει αντικείμενα της βούλησής του. Ακόμα αυτός ο αδίστακτος άνδρας για να διατηρήσει το μονοπώλιο του στη βουβή πόλη και για να πετύχει το ύστατο σχέδιο του χρηματοδοτεί τη δημιουργία μιας επικίνδυνης μηχανής που για αρχή μεταδίδει συνεχόμενες υπνωτικές εικόνες και ωθεί τον κόσμο στην εθιστική κατανάλωση προϊόντων της φίρμας του. Όμως ο Κύριος TV δεν ενδιαφέρεται μόνο για τις καταναλωτικές συνήθειες των κατοίκων, θέλει να μπορεί επίσης να ελέγχει ολοκληρωτικά το μυαλό και τη σκέψη τους. Έτσι με τη βοήθεια της διαβολικής συσκευής του η οποία λειτουργεί πιο αποδοτικά συνοδευόμενη από μια φωνή που τραγουδάει και αφού απαγάγει την μόνη γυναίκα στην πόλη που μυστηριωδώς δεν έχει χάσει τη φωνή της, ξεκινάει την εφαρμογή του μοχθηρού πλάνου του. Το μόνο που δεν έχει συνειδητοποιήσει είναι ότι τέσσερις κάτοικοι στην πόλη έχουν ανακαλύψει τις προθέσεις του και προσπαθούν κρυφά να ανατρέψουν την κατάσταση με βοηθό τη δικαιοσύνη και ελπίδα το άγνωστο…

Απο cine.gr.

Θα της εβαζα 9/10 αλλα το τελος μας τα χαλασε. Αξιζει παντως για οσους εχουν διαθεση για κατι πιο βαρυ απο τα συνηθισμενα.

Κανεις ρε δεν βλεπει Αργεντινικες κουλτουρες? Μοντε?

Εντιτ: Κατασταλλαξα, της βαζω 9, να πατε να την δειτε. Δεν σας επιστρεφω τα λεφτα σε περιπτωση που δεν σας αρεσε.

o monte είναι στα εξωτερικά κ νιώθει πιο αποκομμένος από το σινεμά κ από τον Δον Λορέντζο από τον πάγκο της αρμάδας

To είδα. Σε καμία περίπτωση εννιά στα δέκα. Άντε ένα τέσσερα στα δέκα και πολύ του είναι.

:!:
Εγω και το σινε.γκρ διαφωνουμε εντονα μαζι σου.
http://www.cine.gr/film.asp?id=710284&session-id=0807c97d87f4d3257cef722d2cfd8ad5

σοβαρρα τωρα μονο τον saura ξερω αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αργεντινος και αμα ειναι κουλτουρα

Βγαλε καπως αυτο το πυραμιδογκαβλο απο το τοπικ να μην το βλεπω. Και μην ποσταρεις απειλητικες φωτογραφιες.

Θα πάω να το δω και γω με τον Μπαλτά από βδομάδα και θα ποστάρουμε αναλυτική κριτική αν και ήδη αναμένω κάτι αξιόλογο, διάβασα καλά λόγια γενικά. Θα δείξει!

Το ειδα! Εχω να πω οτι ειναι respect η ταινια!
Ωστοσο δεν μπορω να της βαλω 9/10, μαλλον 8,75!:lol: