Lady Gaga

ε όχι…
πάντως έχει δίκιο σ’αυτό που λέει…:stuck_out_tongue:

Respect στο γκομενάκι από πάνω γιατί σε ένα βιντεάκι της φοράει τζακετ Metallica :stuck_out_tongue:

όντως.και έχει εμφανιστεί κατά καιρούς και με μπλούζες άλλων metal συγκροτημάτων.
τώρα κατά πόσο τα ακούει αυτό είναι άλλο θέμα…

κάπου είχε δηλώσει ότι μικρή τα’χε χρόνια με έναν μεταλ ντράμερ ή κάπως έτσι (στη γουικιπίντια το’λεγε τώρα βαριέμαι να το βρίσκω) οπότε.

In the issue she discussed that while she was making her beginnings in the New York club scene, she was romantically involved with a heavy metal drummer.

ctrl+f is your friend :stuck_out_tongue:

2:50 Ραφτο Doom. Και απο πισω GISM.

Παντως τα 4-5 κομματια-κλιπ της ειναι πετυχημενα ΠΟΠ κομματια.Ουτε μαλακιες με ραπερ ουτε ξερασματα…Ε ενταξει απο κει και περα το χαος…Δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχολουμαστε παραπανω…Στον χωρο αυτο το ονομα βγαινει για ολους λογους,στη περιπτωση της βγηκε για το υπερ-εκκεντρικο στυλ και τις φημες περι διπλου-οργανου οποτε τι να λεμε…Επισης ολοι εχουν πεσει πανω της οποτε μπορει πολυ ευκολα να κανει κλιπ υπεραπαραγωγες (τα οποια ομως δεν ειναι εντελως ηλιθια) κ ετσι να ανεβαζει και αλλο τη φημη της.

Με 2 κουβεντες χεζω πανω και στους ψαγμενους που λενε οτι ειναι γαματη(το μυαλο μου ειναι πιο ανοιχτο και απο τη τζουλια) και στους αλλους που νταξει να ουμε φυσικα ακουμε ποπ αλλα ψαγμενη αντεργκραου…

Αν ημουν 15 και ακουγα μεταλ εννοειται πως θα τη μισουσα βεβαια:)

E, ok αυτό ειναι αθλιο και όχι εκκεντρικο ντύσιμο… Όσο για το αν ακούει και αυτα που φοράει απέχει πάααρα πολύ… Στα influences της στο myspace έχει απο Rolling Stones μέχρι Neil Diamond τυχαια τα έγραψε θαρρώ… Τι να πείς… #-o

Λοιπόν, η lady gaga…
μμμ… εγώ πάντα πριν βγάλω άποψη για κάποιον καλλιτέχνη, προτιμώ να τον ψάξω… έστω λίγο ρε παιδί μου (όσο αντέξω)…
Οπότε για αυτό έψαξα και την lady gaga… κάποιες συνεντέυξεις… κάποια τραγούδια… κάποιες live ερμηνίες… και επίσης στο ψάξημο εντόπισα- είδα και ένα τραγούδι που το λέει live μόνο με πιάνο…

και έχω να πώ ότι:
-δεν έχει φωνή, απλά πιέζεται και γκαρίζει…(αν κάποιος πιάνει τις νότες, δε σημαίνει ότι έχει φωνή)
-δεν έχει καμία φινέτσα… είναι μονοκόμματη και άγαρμπη…
-δεν έχει ευαισθησία… και δεν αντιλαμβάνομαι κανένα συναίσθημα στην ερμηνεία της…
-προσπαθεί με άπειρους καμμένους και κουλούς τρόπους να τραβήξει την προσοχή… αλλά αντί για “άποψη” είναι αμπελοφιλοσοφία και τσάμπα φασαρία…
-με έπεισε να μην ξανασχοληθώ…

στηρίζουμε “Lady Starlight” που είναι τρου όσο δεν πάει. http://www.myspace.com/ladystarlightnyc

H gaou-mpiou, πουλάει διαμαντένια, δηλαδή άνω των 10 εκατομμυρίων όποτε, respect.
Απο πολλές απόψεις είναι στεκούμενη ή ποπ της, και μαγκιά της που έχει καταφέρει να είναι σε περιοδεία όσο είναι χωρίς να έχει παρα ελάχιστα παραπατήματα.

Δεν είναι όμορφη - αλλά μπορεί να βγάλει καλλές φωτό για προμόσιον, που αγοράζει ο κοσμάκης και προσφέρει στη μέση κοπέλα μια εξωπραγματική persona που πουλάει, που όμως δεν είναι ακριβώς περσόνα αλλά, προέκταση του εαυτού της νομίζω.

Νομίζω οτι το πέος ήταν διαφημηστικό τρύκ. Το μπουφάν με τους ΝΤΟΥΜ μαλλόν του IA.

Σαν φωνή δεν λέει κάτι ιδιαίτερο, αλλά σαν παραγωγή έχει καλή οπότε, περνάει τη βάση, αλλά δεν νομίζω οτι έχει ερμηνίες ορόσημα και ούτε θα μπορέσει να κάνει εύκολα.

Δεν θα την έλεγα νέα μαντόνα αλλά μια νεο Bowie wannabe ,με πολλές πιθανότητες να μην καταφέρει να κάνει followup, αφού μαθηματικά μετά απο το τουρ θα είναι ψοφια.

Ο καιρός θα δeίξει.

Ούτε κρύο ούτε ζέστη εδώ.

σε εμπιστεύομαι και θα κάνω εκείνο το τελευταίο που λες!

ενταξει χαβαλε εχει το γκαγκα(αλλα δεν με σοκαρει ουτε με προκαλει)…ποσο μαλλον οταν εχει υπαρξει αυτη η κιουρια…
http://www.youtube.com/watch?v=X7J6vdl8nKw

Εσύ εκεί κι εγώ στου πόνου τον παράλληλο βαρύς χειμώνας
και το κλίμα ακατάλληλο
Εσύ εκεί κι εγώ στου κοσμου το υπόγειο να σε γυρεύω
σε μια ψεύτικη υδρόγειο

Εσύ εκεί κι ο έρωτάς σου διαταγή και τελεσίγραφο
Κι εγώ εδώ όλη τη νύχτα αγκαλιά μ’ ένα αντίγραφο

Εσύ εκεί εσύ εκεί

Εσύ εκεί κι εγώ στου πόνου τα μεγάφωνα να τραγουδάω
της αγάπης τα παράπονα
Εσύ εκεί κι εγώ σκυμμένος στην κασέτα σου
να με ματώνει η φωνή σου και το ψέμα σου

Εσύ εκεί εσύ εκεί
Εσύ εκεί κι ο έρωτάς σου διαταγή και τελεσίγραφο
Κι εγώ εδώ όλη τη νύχτα αγκαλιά μ’ ένα αντίγραφο
Εσύ εκεί εσύ εκεί

R.I.P
Mάνο

ΑΣΧΕΤΟ ΟΜΩΣ. Και είναι και του λάκη το κομμάτι.

όποιος έχει ακούσει το bad romance και λέει ότι δεν του έχει κολλήσει - έστω και για λίγο - είναι μεγάλος ψεύτης.

indeed

Καλα αυτο δεν λεει και τίποτα. Ότι μπούρδα ακούω που να έχει ένα μπιτι απο πίσω και πιασαρικο ρεφρεν έστω και για λίγο θα σου κολλήσει. Με αυτόν τον σκοπό γράφετε ένα τέτοιο κομμάτι άλλωστε.

Και το “το κάτι που θέλω” της Γαρμπη μου είχε κολλήσει τότε που βγήκε και το άκουγες μέχρι και στα σουπερ μαρκετ. Επειδή μπορεί να σου κολλήσει για 1-2 λεπτά ένα κομμάτι δεν σήμαίνει πως είναι και καλό. Το bad romance σε 5 χρόνια το πολύ δεν θα το θυμάται ούτε η ίδια.

To κάτι που θες όμως (κομματάρα) το θυμάσαι. Άρα

:p:p:p