Lamb of God @ Gazi 3/7/2019

Γιατι να μην παιξουν 2 ωρες??? Εδω παιζουν 2ωρα γεματα μειντεν κ μεταλλικα…Μου φαινεται κοροιδια οταν παω σε λαιβ κ μου παιζουν λιγοτερο απο 1,5 ωρα…

δεν ειναι λιγο ακριβοι σε σχεση με την προηγουμενη φορα? και με ενα support μονο

Σε γνωστή ιστοσελίδα setlist στις πιο πρόσφατες συναυλίες παίζουν το πολύ έως 13 τραγούδια, κάπου εκεί θα κυμανθούν και εδώ λογικά.

Εκεί παίζουν ρε, δύο ώρες σετλιστ και τέτοια δεεν παίζουν…

Μια συμβουλή: Αν σας αρέσουν τα γεμάτα ενέργεια και κοπάνημα λάιβ, μην τους χάσετε… Και το σέτιλιστ είναι ιδανικό, σχεδόν best of.

4 Likes

Καλά να περάσουμε σήμερα. Εύχομαι να λειτουργεί ο εξαερισμός, γιατί αλλιώς θα λιώσουμε.

1 Like

Tι γίνεται έχουμε κάνα report.

Εν τάχει… Τίγκα το μπουζουκαδικο, τούμπανο οι log, μικρό σετλιστ αλλά τούμπανο, πολύ ωραίο κοινό, τρελός ιδρώτας, χαλια stage ο Adler που είναι και κοντός δεν φαινόταν πίσω από τον κόσμο… 9/10 εμπειρία το 1 το χάνουν γιατί δεν ξέρουμε αν πάνω στην σκηνή ήταν όντως οι log

1 Like

Συμπαθητικός ήχος κάτω πίσω δεξιά, καλός στον εξώστη.
Μπάντα πολύ καλή όπως και το κοινό.
Από κόσμος γεμάτο αλλά άνετο, ερκοντισιο είχε αλλά το καταλάβαινες μόνο στον εξώστη, ήταν ημι-σάουνα κάτω. Σαν “venue” απαράδεκτο, αφού είδαμε οι κάτω 50% log, οι πάνω έβλεπαν κανονικά, δροσίζονταν και είχαν καλύτερο ήχο.
Δεν ήταν λάιβ που θα το μνημονεύουμε, αλλά ήταν όμορφο.
Μικρό σετ λιστ, μάλλον θα έχει να κάνει με το ότι ο ντάμμερ δεν έχει μάθει άλλα κομμάτι. Ήθελε ακόμα 4-5.

ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΙ LIVEΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?
Ήμουν εξώστη, στο κέντρο της σκηνής πάνω από ηχολήπτη. ΗΧΟΣ 10/10. ΜΠΑΝΤΑ 10/10.
ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΙ LIVEΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?
ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΙ LIVEΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?
ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΙ LIVEΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?
ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ 44 ΕΥΡΩ, ΔΕΝ ΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΛΕΠΤΟ.
Η μπάντα έπαιξε γύρω στη μια ώρα, αλλά ήταν τόσο λυσασμένοι και καυλωμένοι που δε με ενδιέφερε να παίξουν περισσότερο. Από τα ελάχιστα live που έφυγα τόσο ικανοποιημένος και με χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.

…ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΙ LIVEΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ?

4 Likes

Ένα σύντομο βιντεάκι για το μεγαλύτερο πιτ της βραδιάς…
5 Likes

Οι άλλοι πάνω στον εξώστη έχουν βγάλει μπλούζες έχουν κρεμαστεί απτά καγγελα.
:yum:

Με το σουτιέν τι έγινε τελικά;

ΜΑΚΕΛΕΙΟ.

Επίσης

2 Likes

Πολυ καλο λαιβ…Ηχο ηθελα λιγο καλυτερο…Οπως κ μεγαλυτερη διαρκεια…Μια ωρα κ κατι ψιλα ηταν λιγο…Νταξ , ο κοσμος καυλωμενος…Κατω απο το 1ο σκαλοπατι γινοταν πανικος…Γαμαμε

Τιγκα παντως δεν ηταν…στα πλαγια αριστερα ηταν πολυ χαλαρα…Ημουν κατω αριστερα ακριβως κατω απο το σκαλοπατι , στο υψος των ηχειων περιπου…Κ χαλαρα ημουν κ εβλεπα κ χτυπιομουν χωρις να τρακαρω με καποιον

Σλευερ τωρα για να παμε διακοπες γεματοι

Φοβερό Λαιβ, οι τύποι μαμησαν συμπαντα

O μικρός Adler; Γιατί ο μεγάλος, ο ντράμερ, δεν παίζει σ αυτήν την περιοδεία…

Γνωστά αυτά για LoG :stuck_out_tongue: 5 επίπεδα πάνω η μπάντα στα λάιβ απ΄ ότι στο στούντιο…

Βλέπω κάτι βιντεάκια, πχ αυτό:

Πως σας πετσόκοψαν έτσι ρε;

5 Likes

Μα ο μικρός είναι ο κοντός ο μεγάλος δεν ξέρω, δεν τον έχω δει ποτέ όρθιο… :sweat_smile:

2 Likes

Χτες κυριολεκτικά ήμουν σε φάση “γαμώ τα σκαμπώ μου και τα αρχίδια μου”!

παίζε να 'ναι η μόνη μπάντα που αποθεώνεται και είναι όλοι χαρούμενοι ενώ έπαιξε ντροπιαστικά λίγο

φοβήθηκα τον χώρο , δεν το μετανιώνω αλλά χαίρομαι πολύ που το απολαύσατε

1 Like