Lamb of God - Wrath

Τωρα που εκανε thread ο νεωπας,για πειτε ρε !
Πως σας φανηκε ? Εγω λογω διαβασματος δεν το εχω ακουσει ακομα εκτεταμενα.

παλικαρι το album einai gg . το γυρισαν σε thrash κυριως αλλα τα καλα στοιχεια τον lamb of god τα εχουν ακομα και επισης ειναι στα ακρα των δυνατοτητον τους στα οργανα

καλα thrash δεν ειναι

2-3 κομματια εχουν αυξημενες ταχυτητες

κατα τα αλλα ειναι στο κλασσικο τους στυλ

σαν πρωτες ακροασεις μου φανηκε
λιγοτερο πιασαρικο με τα προηγουμενα τους
περισσοτερο “brutal”
και εχουν παραπανω σολο
και παραπανω καθαρα φωνητικα

περιμενω το cd για να το ακουσω καλυτερα

Ρε σεις, δε ξερω. Μου φανηκε απλα μετριο (συγκρινομενο με τα παλια).

Με 2 ακροάσεις, μου φάνηκε απλά μέτριο κι εμένα δυστυχώς. Περιμένω το cd το οποίο είχα προπαραγγείλει απ’ το play.com και το οποίο πλησιάζει τον ελλαδικό χώρο σιγά σιγά :!: για να κρίνω καλύτερα. Πάντως το τελευταίο κομμάτι του δίσκου (Reclamation) μου έκανε αρκετά μεγάλη εντύπωση, πολύ διαφορετικό απ’ όσα έχω ακούσει.
Γενικά πάντως, δε τη παλεύω πολύ με τα φωνητικά τους. Πολύ ψεύτικη και επιτηδευμένη μου φαίνεται η φωνή του Blythe. Αλλά είναι και γαμώ τους frontmen γενικά =)

Επισης, μ φανηκε λιιιγο επιτηδευμενα σκληρο. Ή μηπως ειναι η ιδεα μου;

To Reclamation μ’αρεσε πιο πολυ απ’ολα παντως εμενα

Λίγο επιτηδευμένα σκληρό μου φάνηκε κι εμένα, αλλά δε μπορώ να πιάσω το feeling ενός δίσκου με 2 ακροάσεις. Περιμένω το cdάκι =)

Μα τι λέτε.
Τι επιτηδευμένα σκληρό. Για τους Lamb Of God μιλάτε, όχι για τους trivium.
Επιτηδευμένα σκληρό ένα άλμπουμ, που έχει ακολουθήσει το Ashes Of The Way και το As The Palaces Burn;

Βσκ εχει ακολουθησει το Sacrament, το οποιο ξενερωσε μια μεριδα παλαιοτερων οπαδων τους.

Αδικως βεβαια, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Αρα και το Sacrament είναι επιτηδευμένα σκληρό;

έτσι είναι οι true οπαδοί, αν κάνει επιτυχία η μπάντα ξενερώνουν!

Πάνο, για του Trivium είσαι λάθος. Είναι πολύ πιο ειλικρινείς και metal από πολλούς (τους περισσότερους).

Όχι επιτηδευμένα σκληρό όμως.
Είναι όπως πρέπει να 'ναι ένα άλμπουμ που διαδέχεται το Sacrament.

Χρήστο,τα δύο προηγούμενα ντάξει, κάτι λένε, αλλά γενικώς πολύ copy paste ρε φίλε. Περί επιτηδευμένου ήχου γενικώς αναφέρθηκαν.

το αν είναι καλύτερο από το Sacrament θα το πει ο χρόνος.
το να ξεπεράσει την επιτυχία του φαντάζει δύσκολο.

συνήθως, το κράξιμο πέφτει σε μια μπάντα αν μαλακώσει τον ήχο της που φλωρεύουν ή αν μείνουν στάσιμοι γιατί επαναπαύθηκαν, να μην έχουμε να λέμε και κάτι άμα σκληρύνουν τον ήχο τους;

copy/paste!?! ούτε καν!
επιτηδευμένοι; μόνο αν είσαι προκατειλημμένος εναντίον τους.

Ντάξει, τέλος το offtopic με τους τριβιουμ.
Αλλά δεν μπορείς να μιλήσεις για προκατάληψη, ενώ η ίδια η μπάντα είναι επιτηδευμένα επιτηδευμένη να φαίνεται σαν αναβίωση ενός metal μεγαθηρίου των 80’s.

Ωπα νταξ, μη τα ισοπεδωνουμε κιολα. Το Sacrament οπως και να το παρουμε, ειναι κατωτερο εν συγκρισει με τα As The Palaces Burn και Ashes Of The Wake.

Το New American Gospel (αν και δισκαρα) δε το πιανω επειδη ειναι αρκετα πιο πρωιμο.

:-s Φιλολογος ? :stuck_out_tongue:

Το Wrath με μια πρωτη ακροαση με κερδισε παντως.Θα επακολουθησουν και αλλες βεβαια.
Η φωνη του Blythe ειναι μια χαρα για το ειδος της μουσικης που παιζουν.
Επισης διεκρινα και καποια καθαρα φωνητικα :-k
Δεν με χαλασανε καθολου. 8)

την ομοιότητα με τους Metallica την είχαν μόνο στο Crusade και την άφησαν για τα καλά στο Shogun. Και δεν πιστεύω πως έγινε επιτηδευμένα. ας μην το συνεχίσουμε το οφφτόπικ.

από την άλλη κάποιος θα μπορούσε να πει πως αν μπορούσε να τραγουδήσει ο τραγουδιάρης των LOG σαν τον Anselmo για πότε θα είχαν προσπαθήσει να γίνουν Pantera στη θέση των Pantera…

Κοντά έπεσες, 3οδεσμίτης πάντως!

καλό το Sacrament, αλλά ναι τα προηγούμενα είναι μάλλον ανώτερα. Ιδίως το Ashes…

Οι LOG ειναι μια χαρα μπαντα σε αυτο που κανουν.Απο λαηβ εχω δει βιντεο και εχω διαβασει οτι
σκιζουν.Επισης εχουν ενα χαρακτηριστικο ηχο που με το νεο αλμπουμ φαινεται να τον μπολιαζουν
με νεα στοιχεια.

Trivium εχω ακουσει μονο το Crusade και δεν μου εκατσε καλα.