Lamb of God - Wrath

Ύστερα από 5 ακροάσεις μου φαίνεται ότι πρόκειται για μεγάλη δισκάρα. Ξεχώρισα In Your Words(μαζί με τη φανταστική του εισαγωγή) και Reclamation τα οποία είναι και από τα καλύτερα τραγούδια των Lamb Of God γενικότερα. Φανταστικά επίσης και τα Fake Messiah και Everything to Nothing αν και όλα τα τραγούδια είναι σε πολύ ψηλό επίπεδο με κατώτερο το Set To Fail.

Πάντως τα προαναφερθέντα σχόλια για επιτηδευμένη στροφή σε πιο σκληρό ήχο λίγο άκυρα μου φαίνονται, πόσο πια Light ήταν και αυτό το Sacrament για να το ζορίσουν τόσο στο Wrath? Δε μιλάμε και για καμιά τοοοοόσο τρελή αλλάγη ούτε από το Ashes στο Sacrament ούτε από το Sacrament στο Wrath. Μάλλον οι ίδιοι θέλησαν να γίνει λίγο Hype το συγκεκριμμένο σκηνικό:-k. Τώρα το αν θα μου φανεί καλύτερο ή χειρότερο από τα προηγούμενα Albums τους και από ποια θα χρειαστεί καιρός να το πω μάλλον μιας και το ύπουλο Growing το έχουν οι δίσκοι των Lamb Of God γενικότερα.

Άντε ρε γαμώτο να έρθει το cd απ’ το play!! Ξέρετε τα 2 bonus κομμάτια της ειδικής έκδοσης τι είναι;

τραγούδια :slight_smile:

ροκινχαχα
=)

Στο FNAC ηδη πωλειται η special edition

και γω το περιμενω απο το play

ελπιζω μεσα στη βδομαδα να ρθει

στο ενδιαμεσο τσεκαρετε το ιαπωνικο bonus “condemning the hive”

τσακιζει κοκκαλα!!!

ρε του ηρθε κανενος το cd απο το play???

Ακόμα στο περίμενε είμαστε :expressionless:

Μετα απο πολλες ακροασεις(γιατι θελει πραγματικα πολλες)βγαζω το συμπερασμα οτι οι L.O.G βγαλαν παλι δισκαρα.Ξεχωριζουν το “In Your Words” που κατα την γνωμη μου ειναι μεσα στα καλυτερα τραγουδια που εχουν γραψει ποτε και ακολουθουν τα “Shoulder Of Your God” (και ας ειναι στα bonus),το τερμα κολλητικο “Dead Seeds”, “Broken Hands” και “Reclamation”.Απο εκει και περα υπαρχουν τραγουδια που ναι μεν δεν ειναι τοσο δυνατα(καποια απο αυτα κουραζουν τον ακροατη) αλλα θα συναντισεις τουλαχιστον μια ριφαρα μεσα σε αυτα (Ακουστε τι γινεται στη μεση των τραγουδιων “Grace”,“Everything Is Nothing” και “Choke Sermon”).Στα αρνητικα του δισκου ειναι σιγουρα η παραγωγη του δισκου που μου θυμιζει Death Magnetic…

Γιατι καθε φορα που βγαζουν δισκο οι Lamb of God περναει απαρατηρητο απο το rocking? :-k

συμφωνώ. Δισκάρα το Wrath! Άξιος συνεχιστής των προηγούμενων αλμπουμ των LoG.Ακρως πορωτικό=) Τι καλά που θα ήταν αν το ακούγαμε και live :roll:

τι καλά που θα ταν να το ακούγαμε στο στερεοφωνικό εν αρχή.

Aκομα να τα στειλουνε ? Ελεος !
Ποσο παει ? Μηνας ?

Πολυ καλο το Wrath…το εχω ψιλολιωσει…και επιτελους να και κατι που μου αρεσει εξσου με το Ashes of the wake!!!

αγορα του δισκιου με τα 2 εξτρα τραγουδια…επιβαλλεται!
μετρανε και αυτα(οχι μονο ως συλλογη!)

21 μέρες. αύριο ζητάω τράκιν.

μπραβο ρε dude

ζητα τρακιν αυριο και ποσταρε τι θα σου πουνε

εχω μεγαλη περιεργια

Ουτε και εμενα μου εχει ερθει :frowning: … αυριο κλεινουν 21 μερες …

Αλλα περιμενω και ενα μπλουζακι machine head … και αυτο ειναι στις 19 μερες … :frowning:

Moνο το DVD της Roadrunner μου ρθε just …ξερετε τι παιζει αν δεν ερθει ??? …γιατι πχ μπορει να το καβατζωσε κανενας γειτονας :stuck_out_tongue: … τι ισχυει γενικοτερα ???

απο τι εχω καταλαβει κανεις δεν το εχει λαβει εδω στην ελλαδα

για να δούμε τι θα απαντήσουνε… και πόσο γρήγορα :lol:

καλά νταξ. το μόνο που μπορείς να ζητήσεις είναι replace ή επιστροφή χρημάτων. εγώ διάλεξα replace για να προχωρήσω το αίτημα αναγκαστικά και συμπλήρωσα από κάτω πως αυτό που μ ενδιαφέρει είναι να το κάνουν trace γιατί είμαστε πολύ από αθήνα που χουμε πρόβλημα με αυτό το cd! μου ρθε μέηλ για να μ ενημερώσει πως μου το ξαναστέλνουνε χωρίς να γίνεται κάποια αναφορά στα υπόλοιπα που χα γράψει… δεν ξέρω, κάτι μου λέει πως έχει παίξει μαλακία και δεν φύγανε ποτέ αυτά τα cd… οπότε καλύτερα με το κλείσιμο των 21 ημερών να ζητήσετε όλοι replace ή refund και να μην περιμένετε παραπάνω μήπως έρθει. είδωμεν.

Πορωτική δισκάρα, ακούγεται όσο πιο δυνατά πάει:!: