Last Autumn dream-Winter in paradise

Oποιος το έχει ακούσει ας εκφέρει άποψη.Εγώ δηλώνω απλά εντυπωσιασμένος.Ειδικά το Love to go έχει κάνει κατάληψη στο cd πολύ καιρό τώρα…Μελώδικό hard rock άψογα παιγμένο που φέρνει στο νου τις χρυσές εποχές του είδους.Ενα must για όποιον θεωρεί ότι ακούει ποιοτικό hard rock ( Τελικά μου φαίνεται ότι η Σουηδία πάει να γίνει η California της Ευρώπης.Fatal smile (άλλη groupara),Backyard babies,Talisman Ωραία πράγματα… 8)

Το ντεμπούτο τους είχε κάνει κατάληψη στο cd player για πολλές εβδομάδες… Το δεύτερο το άκουσα δυό φορές και στο ράφι… Ελπίζω να έχει το ίδιο καλές συνθέσεις με το πρώτο

Πολύ καλό το άλμπουμ. Αλλά το κορυφαίο της χρονιάς στο είδος αυτό είναι από τη Νορβηγία… Τους είδαμε κιόλας :wink:

Καμμία σχέση με το ΙΙ που ήταν ψιλοφιάσκο, πολύ καλό, αλλα δεν είναι κυριολεκτικά φετινό, αφού κκυκλοφόρησε πέρυσι το Δεκεμβριο στην Ιαπωνία και μετά από σχεδόν 5 μήνες ήρθε Ευρώπη.
Λογικα πρεπει να περιμενουμε απ’ αυτούς κατι καινουργιο σε λιγο.

Δισκάρα.

Δυστυχώς δεν έχω ακούσει παρά μεμονομένα κομμάτια από τους προηγούμενους δίσκους, αλλά αυτός ο δίσκος με κέρδισε κατευθείαν με τις ωραίες μελωδίες και τα catchy τραγούδια.

Δύσκολα θα βρει θέση στα καλύτερα της χρονιάς γενικότερα, αλλά στο είδος του είναι σίγουρα ένα από τα καλύτερα, αν όχι το καλύτερο από αυτά που έχω ακούσει.