Led Zeppelin Tribute band

Και γαμω τα σετλιστ,εχω φυγει σουμπιτος χαλαρα!

Όχι ρε πούστη, πολύ καλύτερο setlist το Σάββατο :frowning:

Guandian of the blind, η παρέα του(άλλα 5 άτομα) και η υποφαινόμενη… πέρασαμε πολύ ωραία!
Δεν ήταν καθόλου βαρετά…

[SPOILER]Aν είναι να τους δεις…ΜΗ το ανοίξεις… είναι σπόιλερ και θα σου το χαλάσει :expressionless:

[SPOILER] [FONT=“Comic Sans MS”] Ξεκίνησαν πολύ όμορφα με το immigrant song και από την εισαγωγή καταλάβαμε πως μουσικά τουλάχιστον θα ακούγαμε κάτι άξιο για να παίξει Led Zeppelin…συνέχισαν με
heartbreaker
good times bad times
what is and what should never be
και πριν παίξουν
lemon song ο τραγουδιστής το αφιέρωσε σε εφτά κοπέλες… τις πιο κοντινές…(μεταξύ τους και η υποφαινόμενη…που στεκόταν μπροστά μπροστά καθώς οι φίλου του guandian και πιο ψηλοί ήταν…και της έκαναν την τιμητική της…)
και ναι…μετά το lemon song…τον παραδέχτηκα! ο guardian που του το ψιθύρισα στο αυτί ξαφνιάστηκε αρκετά και είπε…“δεν άργησες λίγο?!”,“είχα τις επιφυλάξεις μου…”, “ε…κάλλιο αργά παρά ποτέ…!”.
Συνέχισαν με
custard pie ο μπασίστας/πληκτράς είχε ήδη αφήσει το μπάσο για τα πλήκτρα από το προηγούμενο τραγούδι…όλα συνεχίστηκαν όμορφα…
misty mountain hop
since i’ve been loving you
μέχρι που μετά το
no quarter ακολούθησε
babe i’m gonna leave you και η υποφαινόμενη…για μια στιγμή τρόμαξε…πως θα πικραθεί…(της το προκαλεί αυτό το συγκεκριμένο τραγούδι…) αλλά η αίσθηση ότι ήμουν μεθυσμένη…χωρίς να έχω πιει σταγόνα… μια αίσθηση τρεις φορές καλύτερη από την ευφορία που νιώθει κανείς με τα κρασά… με άφησε να το ευχαριστηθώ και αυτό… συνέχισαν με
nobody’s fault than mine
when the levee breaks
και έκαναν ένα πάρα πολύ ωραίο πέρασμα από αυτό στο
dazed and confused το οποίο διήρκησε κοντά στα 10 λεπτά(!) και εν μέσω του οποίου… ο κιθαρίστας…πήρε το δοξάρι και σόλαρε αλά Jimmy Page… κάποιοι ενθουσιάστηκαν…(βλ.guardian) αλλά και πάλι…μπαα… όταν ο Jimmy Page έκανε αυτό το πράγμα ακουγόταν μουσική… ο κύριος εκεί…έκανε να ακουστεί λίγη μουσική αλλά και άλλη τόση…φασαρία…
το τραγούδι έκλεισε με τον τραγουδιστή να φωνάζει "womaaaan…i know everybody in London can hear me when I say…womaaaan…i know everybody in…(δεν το επιασα αλλά κάπου μακριά πάλι θα ήταν) can hear me when i say womaaan…everyboby in Athens…κτλ και τέλος…everybody in the O2 arena…εκεί γελάσαμε και μετά…:frowning: τι μας το θύμησες ρε φίλε πάνω που περνάμε καλά…?! Συνέχισαν με
that’s the way και
bron-y-aur stomp και το ξεχάσαμε… και εν συνεχεία με
misty mountain hop και ένα πέρασμα στο
kashmir τόσο αβίαστο…και σχεδόν ανεπαίσθητο… πραγματικά εντυπωσιακό…έπειτα
trampled under foot και αμέσως μετά ήταν η σειρά του κόσμου να τραγουδήσει… καθώς δε νομίζω να υπήρξε έστω και ένα άτομο που να μην σιγοτραγούδησε έστω (όχι σαν εμάς που είχαμε πορωθεί οκ…) το
stairway to heaven αφού ταρακουνήθηκε το Rodeo… και πραγματικά τα έσπασαν όλα (ειδικά ο κιθαρίστας!) ακολούθησε η εισαγωγή του
moby dick το οποίο όμως δε συνεχίστηκε κανονικά… αλλά ήρθε το σόλο του ντράμερ… που ναι! έπαιξε και με τα χέρια σαν άλλος Bonham…(ξανά δε χωράνε συγκρίσεις απλά το όλο πράγμα είχε το χαβαλέ του και ήταν καλό…) ξαναβγήκαν οι υπόλοιποι και τ’ακούσαμε και το moby dick…και ενώ στην αρχική setlist επόμενο ήταν το
out on the tiles δεν το ακούσαμε καθόλου…το ένα και μοναδικό πραγματικό παράπονο που είχα από τη βραδιά ήταν αυτό…:frowning:
καθώς είναι ίσως (δλδ σίγουρα) το αγαπημένο μου κομμάτι από το ΙΙΙ αλλά πέρασαν σε
black dog και πάλι έγινε Ο χαμός… και λίγο πριν το τέλος
whole lotta love που αν θυμάμαι καλά… εκεί ήταν που ο κιθαρίστας έπαιξε την εισαγωγή με τα δάχτυλα…
μας καληνύχτησαν μια πρώτη φορά… και ακολούθησε το
encore όπου ναι… έπαιξαν
thank you αλλά επειδή ρώτησε ο τραγουδιστής… τι θέλουν να ακούσουν τα κορίτσια…(ο guardian προς στιγμή μου θύμωσε που εκείνη τη στιγμή σώπασα και δε φώναξα rock n’ roll… αλλά ακόμη και εκείνος το ξέχασε με το thank you(!)… “byybyybyeee i don’t know whyy but i wanna thank you”) και εννοείται πως ακολούθησε το
rock and roll και η βραδιά έκλεισε με όλους μας να…ουρλιάζουμε…:oops:
communication breakdown!!!

Αυτά τα λίγα… πήρα το setlist του ντράμερ… γιατί ήταν το μόνο που δεν μπόρεσε να φτάσει κανείς και εγώ πολύ ευγενικά ζήτησα να μου το δώσουν…:stuck_out_tongue: και επίσης ο Ηρακλής…φίλος του Guardian…και επίσης συμφορουμίτης (μετά από προτροπή του guardian…είναι από τα παιδιά του introduce yourself…που τρόμαξαν και έμειναν σε μονοψήφιο αριθμό ποστ…) πήρε την πένα του κιθαρίστα…
Τέλος πρέπει να δηλώσω…πως αγαπώ τον Steve Turner…(ο μπασίστας/πληκτράς),ο οποίος άψογα μιμήθηκε το απόμακρο/σνομπ,ψυχρό του John Paul Jones…αλλά έσκασε και κάτι χαμόγελα και τον αγάπησα…σας παρακαλώ…αν τον δείτε να του το πείτε! :p[/FONT]

[/SPOILER]

Aν σχολιάσεις βάλτο σε σπόιλερ…:stuck_out_tongue:
[/SPOILER]

δώσε και τα credits για την setlist…:stuck_out_tongue:

φοβερό το live παιδιά… άνετα τους ξαναέβλεπα…

όσο για τις 10/12… τι να πούμε… όσοι κωλόφαρδοι θαναι μέσα θα το θυμούνται για όλη τους τη ζωή…

Βασικά πέραν της 10/12, σκεφτείτε πως θα ήταν στα 70’s…8O

μλκ είσαι έλεος…

:tomato: :tomato: :tomato: :tomato:

μου χάλασες την μέρα … #-o #-o #-o #-o #-o

Πηγα και στις 2 συναυλιες της Αθηνας και θα παω και αυριο στην Πατρα. Τα σπανε ρεε!:slight_smile:

και εγω αυριο στην πατρα θα τους δω… :smiley:

[SPOILER]εγώ στα λεγά από νορίτερα αλλά εσύ περίμενες αφιέρωση για να γουστάρεις …

τεσπα κάλιο αργά παρά ποτέ …

dazed and confused ναι ενθουσιάστικα … και πιστεύω πως το “σολο” με το δοξάρι το απέδωσε πολύ καλά …
kashmir χμμμμ νόμισα πως σου άρεσε περισσότερο … :-k :-k

[/SPOILER]

Θα τους δω και εγω σημερα.

Ηταν πολυ καλοι8O 8O Τα σπανε.

τους ειδα κι εγω χτες…
τι να πω, πολοι καλοι…
οι εκτελεσεις ηταν ολοιδιες, ο ηχος καλος και παιξαν πολλη ωρα που με το συνδυασμο και του αλκοολ που ερεε αφθονο μας εκανε να περασουμε πολυ ωραια τη βραδια μας…

παντα τετοια… :slight_smile:

p.s. ο drummer στο τελος μου εδωσε και το setlist…:stuck_out_tongue:

Moλις γυρισα απο το πρωτο τους λαιβ στην Υδρογειο/θεσ.Κανονικα ηταν να παω αυριο αλλα εκατσε φαση και μας εβαλε ο drummer στην guest list για σημερα(ε και εδω ειναι και 25 ευρω,οσο ναναι το τσαμπα δεν σε χαλαει:p ).Ειμασταν 25 ατομα [-X (εκ των οποιων οι 2 ειμασταν και τσαμπα:p ) και παρολαυτα παιξαν 2μιση ωρες και ΤΑ ΣΠΑΣΑΝΕ.Ηταν τοσο ομοιοι στους θεους που ηταν σχεδον τρομακτικο.Ολοι φοβεροι παικτες και απιστευτος ηχος.

Ε με 25 ευρώ λογικό να είναι 25 άτομα…
Επίσης, γιατί τα κάνουν όλα στην Υδρόγειο που είναι τεράστια; Έλεος, κανένας πιο μικρός χώρος δεν υπάρχει…

Πω πω… και γιατί τέτοια διαφορά?!
(Εδώ 15 και στη Σαλόνικα 25…).

Ειναι το σκυλοφραπεδοσημο για την ενισχυση της υποκουλτουρας της πολης.

Τι είναι το σκυλοφραπεδόσημο?

ΕΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙ !
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΡΑΔΙΑ !!!
:smiley: :smiley: 8)

(και θα μπορουσε να ειναι καλυτερη … αλλα τεσπα τελευταια κωλοχρονια , ισως μας δωθει η ευκαιρια αλλη φορα…)

To σκυλοφραπεδοσημο ειναι απ οτι φαινεται ο φορος που πληρωνουμε εξτρα εμεις εδω πανω,για να συνεχισουν τα σκυλαδικα και οι καφετεριες να αποτελουν το σημα κατατεθεν της υποκουλτουρας της πολης μας που εχει φτασει πλεον στο ζενιθ της!Επισης χαλαρα ποσοστο απ τα χρηματα θα παει προς την ανεγερση του 8ου θαυματος του κοσμου,του Ατσαλακωτου Δημαρχειου-Μαυσωλειου.Τεσπα οσα και να πω για τα χαλια μας εδω,λιγα θα ναι.

Μολις γυρισα και γω απο Υδρογειο οπου με εκλεκτη παρεα παρακολουθησαμε το tribute…
Καταρχην να πω οτι και οι 18(ναι 18,καλα διαβασατε)παροντες περασαμε παρα μα παρα πολυ καλα.Κατι ηταν κι αυτο,αντισταθμισε ελαφρως την αισχροκερδη σταση των διοργανωτων να βγαλουν 10 ευρω παραπανω απ’οσους μαλακες(απο μας δηλαδη) κανανε το λαθος να προτιμησουν μια ροκ συναυλια απο την παρακμη της πιστας.Τεσπα το προσπερναω χωρις να γκρινιαξω παραπανω για το χρηματικο,αν και θα πρεπε!Απλα ντροπη σας ρε απατεωνες!
Η μπαντα επαιξε απιστευτα καλα,2 περιπου ωρες,χωρις να πτοηθει απ την ανυπαρξια κοινου και φαινοταν να το διασκεδαζει(τελευταιο live της περιοδειας γαρ)οσο και μεις.Ο ηχος παρα πολυ καλος,η επιλογη των κομματιων εξισου αξιολογη και φανταζομαι οτι αν ειχε κοσμο,θα γινοταν ενα πολυ καλο παρτυ,γεματο με αγαπημενα τραγουδια.Κριμα γιατι δεν το αξιζαν αυτο οπως και λεγαμε μετα το τελος καθε τραγουδιου με την παρεα.Κριμα πραγματικα,γιατι επροκειτο για εξαιρετικη περιπτωση tribute μπαντας.Η πιστοτητα της αναπαραγωγης των κομματιων ηταν τετοια που πραγματικα ηταν σαν να ειχες μπει σε μηχανη του χρονου.Οι ατιμοι αντεγραψαν πιστα ακομα και τις ποζες των μελων(ειδικα ο “Πλαντ” ηταν απολαυστικος!Μητσικωστας εντελως ο ατιμος!!).
Τεσπα,οσοι τους ειδαμε καλα περασαμε.Η εικονα παντως του πληθους που πηγαινε σωρηδον προς τα σκυλαδικα στη διαδρομη του γυρισμου,ειχε καιρο να μου φανει τοσο αποκαρδιωτικη…κριμα και παλι…

Πεστα ρε χοκαμ … πεστα γαμω την καταντια μας γαμω …