Led Zeppelin Tribute band

Συμφωνω με Χοκαμ, αυτα λεγαμε καθως γυρνουσαμε και κουνουσαμε τα κεφαλια μας. Οι ανθρωποι εδιναν ενα απιστευτο σοου κι ο κοσμος πηγαινε να γαβγισει παρεα με τα αφωνα αδεσποτα της Πυλης Αξιου.

Δν νομιζω να μας ξαναρθουν μετα απο τετοια μηδαμινη ανταποκριση του κοσμου για το λαιβ. Ηταν ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΕΡΟΙ και συνολικα και τις 2 μερες ειχαν κοσμο 43 ατομα !!! Πραγματικα λυπαμαι , δν φαντασεστε ποσο λυπαμαι και ποσο ντρεπομαι .

διαβαζω ολα αυτα που λετε και πραγματικα στεναχωριεμαι…

γαμημενη νεοελληνικη νοοτροπια…

18!!!oxi ρε πουστη.ειχα την εντυπωση οτι σημερα θα ειχε κοσμο…Γαμισε τα κανονικοτατα.ευτυχως χθες πεξανε 2μιση ωρες απο τις 3 ωρες που παιζουν συνηθως.Σημερα μαλλον απελπιστηκαν εντελως.Πολυ κριμα ρε γμτ

για μενα ειναι εντελως λογικο να ειχε τοσο κοσμο. εγω δεν πηγα κ ο λογος ηταν η τιμη! ρε πατε καλαααααααα? 25 euro? με τοσα λεφτα βλεπεις ενα κανονικο group οχι ενα tribute? ειναι δυνατον να παει ο κοσμος?? κ ιδικα της θεσσαλονικης! κ για τι το λεω αυτο? γιατι πολυ απλα η θεσσαλονικη ειναι purpleκρατουμενη πολη!(τωρα θα μου πειτε βλακεις λεω αλλα τεσπα) οι sinner boy περσι ειχαν κ αυτη λιγο κοσμο οχι τοσο αλλα ειμαστε οσοι καμια 200αρα με 15 euro ticketirio.
για την θεσσαλονικη ξερετε ποιοι συνδιοργανωναν?

Οχι . Ξες εσυ ?

(παιζει να το λεει στην αφισα που πηρα αλλα βαριεμαι να το δω τωρα)
:slight_smile:

Xμ,στην αφισα που κοιταξα χθες δεν ελεγε κατι ,ωστοσο ηταν στην εισοδο ο υπευθυνος της Wizard ,αλλα χωρις να γνωριζω αν ειχε σχεση με τη διοργανωση ή οχι.:-k

Εξω απο την εισοδο της υδρογειου ειχε ενα χαρτι εκτυπωμενο που ελεγε “ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 25 ΕΥΡΩ”.Οποτε εχω την εντυπωση οτι οτι τιμη και να ειχε αλλου ενα λαιβ στην υδρογειο 25 θα δινουμε

Στη Λάρισα το εισιτήριο κόστιζε 22 ? με ποτό.
Δυστυχώς δεν πήγα (5:00 το πρωί με 20:00 στη δουλειά:? )αλλά από φωτό στην τοπική εφημερίδα πρέπει να ήταν 40-50 άτομα μέσα…η φωτογραφία δεν κάλυπτε όλο το μαγαζί βέβαια για να πω με σιγουριά.

Την προηγούμενη βδομάδα,οι μπλέ είχαν ίδιο εισιτήριο στο ίδιο μαγαζί και σχεδόν το γέμισαν…200-250 άτομα.

Λέμε για μικρή προσέλευση…είχα πάει στους Socrates - παίζουν αυτή τη στιγμή με blues wire αλλά είμαι στη δουλειά:(…και ήμασταν 20 άτομα το πολύ…πρίν 5 χρόνια περίπου.
Το 1999-2000 που παίξανε καλοκαίρι σε ανοιχτό χώρο με σωστή διαφήμιση κ.λ.π πρέπει να είχε 200 άτομα τουλάχιστον

επειδή ήμουν στη Λάρισα, είχε λίγο παραπάνω από 100 άτομα (που πάλι λίγα είναι) απλά ήταν οι περισσότεροι ή στα πλάγια (σε τραπέζια κτλ). Μπροστά ήμασταν πολύ λίγοι.
Πάντως στη Λάρισα τουλάχιστον δε διαφημίστηκε σχεδόν καθόλου (πέρα από μετρημένες αφίσες), αλλά σίγουρα η προσέλευση ήταν λίγη αναλογικά με το θέαμα!!! :roll:
όσο για τη τιμή ήταν 23 ευρώ με ποτό

Δυστυχως ημουν και εγω την πρωτη βραδια στην θεσσαλονικη.

Μετρουσαμε τα ατομα στα δαχτυλα και ηταν 25.

Υπο αλλες συνθηκες θα λυπομουν τον διοργανωτη (Σιφης-Wizard) αλλα με την τιμη και τον χωρο που επελεξε, τα 'θελε και τα παθε.

25 ευρω για tribute ρε παιδια δειχνει οτι ο διοργανωτης ειχε φοβερο χιουμορ και πολλα λεφτα για ξοδεμα.

Η Υδρογειος παιρνει 1000 ατομα περιπου και οπως καταλαβαινετε με 25 ατομα μεσα παγωσαμε. Τα τραπεζακια τους μαραναν.

Η συναυλια ξεκινησε πολυ αργοτερα του αναμενομενου (10 μας ειπαν στο τηλεφωνο), μαλλον περιμεναν περισσοτερο κοσμο, με αποτελεσμα να κουραστουμε (και να παγωσουμε) μεχρι να ξεκινησει η συναυλια.

Οταν μπηκε το συγκροτημα και ειδε τον κοσμο που ειχε μεσα, η απογοητευση στα προσωπα τους ηταν φανερη.

Παρ’ολα αυτα ανεβηκαν στην σκηνη και εδωσαν ρεστα. Ο τραγουδιστης εχανε λιγο στις ψηλες, αλλα σε γενικες γραμμες ηταν αξοπρεπεστατος και σιγουρα υπερβολικα καλυτερος απο ολα τα σκυλια της τοπικης λαϊκης σκηνης.

Ο κιθαριστας ηταν πολυ καλος, το ιδιο και οι υπολοιποι μουσικοι. Εξαιρετικο live…

Εβγαλα αρκετες φωτογραφιες, μολις τις περασω στο pc θα τους τις στειλω μαζι με μια συγγνωμη για την αθλια προσελευση του κοσμου.

Πρεπει ομως να πω οτι περαν της αθλιας επιλογης τιμης-χωρου, τα δυο live δεν διαφημιστηκαν καθολου, περα απο κατι αφισες.

Εγω σε οσους και να το ελεγα δεν το γνωριζαν και οταν τους ελεγα τιμη, μονο που δεν με επαιρναν με τις πετρες.

Στο τελος αναγκαστηκα να μην πω την τιμη σε ενα φιλο για να ερθει…

Συμφωνω απολυτα με οσα εγραψες. Εγω πηγα το Σαββατο και μετρησα 18 ατομα. Αισχρο θεαμα, ειδικα την στιγμη που τα γυρω σκυλαδικα γεμιζαν με κοσμο που πηγαινε να ξαναδει για 5η και 6η φορα το καθε αφωνο αδεσποτο.
Η ιδεα της αποστολης των φωτογραφιων μαζι με απολογιες ειναι εξαιρετικη. Δεν εχω ντραπει τοσο πολυ για την πολη μου ποτε.

Εγώ ήδη έστειλα κάτι τέτοιο…:oops:
Είπα δηλαδή πως περάσαμε υπέροχα (νότιοι και βόρειοι),πως ήταν απόλαυση το λαηβ και πως ελπίζω να μη τους πτόησε η μικρή προσέλευση πάνω… και να ξαναέρθουν του χρόνου όπως υποσχέθηκαν (πάνω και κάτω).

Είπα μέχρι και πως είμαι πρόθυμη να ανέβω Σαλόνικα…για να είμαστε πιο πολλοί…:oops: #-o

Δε με νοιάζει αν θα με πείτε χαζή :slight_smile: .

Χαζή. [-X

Μίλα της καλύτερα ρε αλήτη :lightsabre: