Led Zeppelin vs AC/DC

2 τεράστια συγκροτήματα…

Δεν συμπάθησα ποτέ τους AC/DC. Led Zeppelin με κλειστά μάτια.

λιγο ατυπη η συγκριση αλλα μαλλον Zeppelin

Πραγματι. Αλλα ψηφισα ζεπελιν λογω επιρροης κυριως και πρωτοποριας.

Μάλλον θα πω ac/dc :-s :-s :-s :-s

αναμένω ποστ από led crabsody και rasputin

Ενταξει, οσο κι αν μ’αρεσουν οι AC/DC ειναι προφανες τι ψηφισα. Θα επανελθω αιτιολογωντας.

Κανενας. Βρωμοποζερια ολοι…

Eισαι τρου ρε! :thumbup: :rockon:

Εγώ θα πω AC/DC, για το πιο “in your face” attitude. Αλλά είναι δίλλημα. Απ’τη μία Immigrant song, Whole lotta love, Stairway to heaven, Dazed & confused, Rock n’ roll κι απ’ την άλλη Highway to Hell, Back in black, Hells bells, Let there be rock, You shook me all night long. Αποφασίστε με το χέρι στην καρδιά.

Το οτι δεν αντιμετωπιζουμε τη μουσικη αντιπαραθετικα δεν περναει απο το μυαλο ε?

Με εκπλήσει που προηγούνται οι Led Zeppelin…

zeps κ ξερω ψωμι. μακαρι να ζουσε ο bonzo… RIP

Led Zeppelin…
Μεγάλο συγκρότημα και οι AC/DC σίγουρα. Από τα μεγαλύτερα hard rock συγκροτήματα… Αλλά συγκριτικά, οι Zep πέρα από το ότι είναι οι είναι πρώτοι στην προσωπική μου προτίμηση, πειραματίστηκαν με πολλά είδη, δημιούργησαν ένα τελείως δικό τους ήχο που απέτρεπε την δυνατότητα κατηγοριοποίησης τους, ήταν(/είναι) όλοι μουσικοί κορυφαίου επιπέδου και βέβαια τους ανυψώνει ακόμα περισσότερο η εξέλιξη τους.

Πόσο σοβαρή μπορεί να είναι μια μπάντα με όνομα το “εναλλασόμενο ρεύμα”?:roll: :roll:

Ρασπούτιν, Χιτσίκερ φιλάκια πολλά αγάπες μου!

Συγνωμη ερωτηση ηταν αυτη…??

Δεν θα μπω σε κοπο να απαντησω στο ποστ…Μονο στο poll απαντησα…Την ξερετε την απαντηση μου…

Freedom φιλε μου μπορει να εχεις τα περισσοτεα ποστ αλλα δεν μπορεις να αναγνωρισεις το υπερτατο συγκροτημα…lol

AC DC = GODS…!!!

Ναι:!:

Έμαθα οτι παίξανε χθες τους ακατονόμαστους ε? :thumbdown:

Καλα που ελειπες γιατι αν ησουν εκει θα μου ελεγες κανα τρελο και θα σε κυνηγουσα…

AC/DC για μένα. Για την απλότητα, την καθαρή καύλα και το υπέροχο, αγνό και βρώμικο hard rock. Είναι χαλαρά τρόπος ζωής!
Υπερ-τεράστια μπάντα οι Zeppelin, απλά το θέμα είναι υποκειμενικό (φυσικά) και έτσι θα πω πως προτιμώ τους AC/DC για τους παραπάνω λόγους.

Τρελό poll…!
Ψήφισα Led Zeppelin .
Νιώθω πως συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα ( το key word είναι το “νιώθω”, οπότε αν το σχολιάσετε… να το έχετε κατά νου).
Το βλέπω λοιπόν λίγο “τραγικά” το poll και εννοώ πως απαντάω όπως θα απαντούσα αν η ερώτηση ήταν “αν μπορούσες να έχεις μόνο το ένα από τα δυο στη ζωή σου ποιο θα ήταν?” ε… Led Zeppelin.
Oπότε αυτό δε σημαίνει πως δε μου αρέσουν οι AC/DC…:stuck_out_tongue:

ρε πραγματικα ακομα κοιμουνται οι mods?:stuck_out_tongue:

ρε ποτε θα καταλαβατε οτι η μουσικη δεν ειναι σαν το ποδοσφαιρο και δεν γινεται να συγκρινεις το ποιος “την εχει μεγαλυτερη”…!!! #-o

ελεος δηλαδη…!!![-X [-X

τι να πω ρε φουστη μου… :?

[SIZE=“5”]ΚΛΕΙΔΩΣΤΕ ΤΟΟΟΟ!!![/SIZE]