Led Zeppelin

Κουβέντα να γίνεται .

Και επίσης για το αν οι συγκεκριμένοι ήθελαν …

Και φυσικά γιατί όταν πάμε να πληρώσουμε ένα event δεν το ζυγιζουμε μόνο με την λογική για το ποσά θα βγάλει ο καλλιτέχνης . Για αυτό νομίζω ότι μιλάμε … και στην τελική δεν έγιναν και ποτέ οι Zeps κάτι σαν τους Queen των τελευταίων πολλών χρονών ( συναυλιακα μιλάω ).

Μη φοβάσαι, αν κάνουν reunion και ζητήσουν λεφτά ανάλογα των reunions που έχουν συμβεί, αν δηλαδή θα κοιτάξουν να σε πατήσουν στο συναίσθημα, θα το καταλάβεις γιατί τα νούμερα θα ξεκινάνε από τριψήφια :grin:.

1 Like

Θα τα δώσω και εγώ και εσύ ( αν αντέχει η τσέπη μας ) … Οπότε τσάμπα η κουβέντα.

Διάβασα τα σχόλια σας περι reunion, και όντως όταν υπήρχε φήμη ότι θα ξανά είναι μαζί προσωπικά ποτέ δεν το πίστεψα κανένας μα κανένας δεν μπορεί να παίξει αυτά που έπαιζε ο Bonzo τότε ητα οι 4 τους και κανένας άλλος για ποιο λόγο να κάνουν reunion για να γίνουν μια μπάντα όπως oi Black Sabbath η σαν τους Guns

1 Like

Πεντε ηταν. Και ο Peter Grant.

Σαν manager ποτέ σαν μέλος και εκτός από αυτό έχει πέθανει οπότε κλαιν, οι Zeppelin δεν έγιναν ποτέ ούτε Black Sabbath, ούτε Guns ούτε Pink Floyd ούτε Τπτ για αυτό και ήταν οι μεγαλύτερη μπάντα που πέρασε ποτέ

Δεν ξέρω τι εννοείς αλλά ο μοναδικός λόγος που δεν έγινε reunion είναι επειδή δεν ήθελε/θέλει ο Plant. Οι υπόλοιποι 2 μια χαρά θα ψηνόντουσαν. Μάλιστα παραλίγο να το κάνουν μόνοι τους πριν κάποια χρόνια με τραγουδιστή τον Myles Kennedy των Alter Bridge

2 Likes

Θα γελούσανε και τα τσιμέντα αν γινόταν κάτι τέτοιο.

@LedZep μην είσαι τόσο συναισθηματικός.

Τπτ όμως δεν έγινε δεν αποκλείω να γίνει γιατί του χρόνου κλείνουν 50 χρόνια, από και πέρα πολλά ήθελα να κάνει ο Page που δεν έγιναν. O Plant έχει δίκιο δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ άνθρωπος που θα παίξει σαν τον Bonzo ούτε καν ο γιος του

Αν δεν το βάφτιζαν “reunion Led Zeppelin” θα είχε τρομερό ενδιαφέρον ένα τέτοιο λάιβ

1 Like

Αυτή την περίπτωση, ναι, το δέχομαι.

Btw ο Page έχει βγάλει εκπληκτικό live με τους Black Crowes κατά τη γνώμη μου.

3 Likes

Ισχύει!!

Θεωρώ πως το πρόβλημα του Plant είναι πως δεν μπορεί να τραγουδήσει τα κομμάτια όπως πρέπει και ο όχι η απουσία του Μπόναμ. Και υπό αυτή την έννοια καλύτερα να κάτσουν στα αυγά τους από το να δώσουν κάποιο λαιβ και να ξενερώσουν τον κόσμο. Βασικα σιγα που θα ξενερωσει ο κόσμος, απλά δεν θα είναι καλό για την υστεροφημία τους

Ε θα ξενερώσει ο ίδιος μωρέ. Τι να βγει στον δρόμο άμα δεν μπορεί να τραγουδήσει; Πάει 70, η φωνή του θα είναι τρεις οκτάβες κάτω :slight_smile:.

Και ότι δεν μπορεί να τραγουδήσει γιατί μεγαλώνει πλέον, κοίτα θα γούσταρα ένα. reunion από τους zeps γιατί και αυτοί λεφτά θα βγάλουν και ο κόσμος θα περάσει γαματα αλλά δεν τους βλέπω και πολύ πρόθυμους αυτή είναι και η διαφορά με τις άλλες μπάντες

Ουτε οι Πινκ Φλουντ ειναι προθυμοι, ας μη γενικευουμε :grin:.

Έκαναν reunion οι Floyd αρκετά και μην ξεχνάς ότι το 14 έβγαλαν το τελευταίο τους δίσκο

Εκαναν ενα και μοναδικο, το 2005, για το Live8. Pink Floyd = Gilmour, Waters, Wright, Mason.

1 Like

Και πριν είχαν κάνει χωρίς το Waters γιατί τότε ήταν τσακωμενοι όπως και σήμερα δλδ έχουν θέματα οι Floyd όπως και πολλες άλλες μπάντες

Ρε, τι λες εκεί πέρα; Είπαμε, reunion Floyd σημαίνει Gilmour και Waters πάλι μαζί. Αυτό έγινε 3 φορές συνολικά. Στο Live8, σε ένα τραγούδι σε συναυλία του Waters στο O2 Arena το 2011 και μια φορά που ο Gilmour τραγουδούσε σε ένα charity το 2010 νομίζω. That’s all. Από εκεί και πέρα, το δικαστήριο έδωσε το όνομα στον Gilmour.

1 Like