Led Zeppelin

Να βγαίνει ο Plant στα 60φεύγα του - 70παρά του, ο Golden God, να τραγουδάει “squeeze my lemon”, ε όχι, δε θα το αντέξω :).

Και εγώ πιστεύω ότι επειδή είναι ο τραγουδιστής και προφανώς δεν μπορεί να πιάσει τις παλιές επιδόσεις αν βγει σε περιοδεία αυτός μόνο θα έχει να χάσει. Έχει και μια πολύ καλή καριέρα. Οπότε…

Υ.Γ: Οι επανεκδόσεις σε βινύλιο γα@@νε.

Reunion των Led Zeppelin

Απίθανο το θεωρώ.Για καινούργιο δίσκο του Plant μάλλον αναφέρεται http://www.robertplant.com/

Ελπιζω οχι.

γιατι οχι , δηλαδη ;

Γιατί δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος εκτός από τα (πολλά) λεφτά για να γίνει τώρα στα 70φεύγα τους.

Ξεπερνώντας το ότι έχει πεθάνει ο (ίσως) μεγαλύτερος rock drummer που έχει περάσει ποτέ.

εχουν ηδη απορριψει παρα πολλα λεφτα τα προηγουμενα χρονια . το 2007 που εκαναν εκεινη την συναυλια παλι νεκρος ηταν ο μεγαλυτερος ροκ ντραμμερ που λες.

Αν θελουν να το κανουν με χαρα να το κανουν . Δεν ειναι ολα στη ζωη μονοπλευρα … πχ. για τα ΛΕΦΤΑ ή για την ΚΑΥΛΑ ΜΑΣ.
ειναι και συνδυασμος πραγματων . Εγω νομιζω οτι αν το κανουν δεν θα το κανουν καθαρα για τα λεφτα . ουτε το 2007 μου ειχαν δωσει αυτη την αισθηση και φυσικα αν ειχα την δυνατοτητα θα πηγαινα να το δω με χαρα.

Ναι, νεκρός ήταν, αλλά τότε δεν έγινε για τα λεφτά το live. Έγινε στη μνήμη του ιδρυτή της εταιρίας τους (Atlantic Records), στην οποία έβγαλαν όλους τους τους δίσκους (Ahmet Ertegun). Και τις άλλες 2 φορές που έχουν παίξει, δεν έχει γίνει για τα λεφτά (1985 στο Live Aid με drummer τον Phil Collins και 1988 για τα 40 χρόνια της Atlantic Records με drummer τον Jason Bonham).

Ποια καύλα μωρέ. Για τα λεφτά θα γίνει και όσοι πάνε (πάμε :grin:) θα το κάνουν για να κοροϊδεύονται ότι είδαν Led Zeppelin. Μεταξύ μας, κανέναν δε θα κοροϊδέψουν.

Ρε είσαι Τιμμο Τολκιν; διπολικος ;

Θα κοροϊδέψουν ή δεν θα κοροϊδέψουν ;

Αν εσύ θες να πιστεύεις ότι σε κοροϊδεύουν ενώ θα πας να το δεις , εγώ αν θα το πλήρωνα δεν θα πίστευα ότι με κοροϊδεύουν ( εκτός αν ήταν μάπα η συναυλία , κάτι που δεν το πιστεύω , όμως αυτό θα το έβλεπα μετά το τέλος της συναυλίας ) . Αν νιώσω ότι με κοροϊδεύουν ή ότι δεν με σέβονται τότε δεν θα πληρώσω .

Θα εκμεταλλευτούν το συναίσθημά σου ότι δεν τους είδες στα '70s που γαμούσανε επειδή δεν είχες γεννηθεί, προσφέροντάς σου κάτι που δε θα είναι αυτό που δεν κατάφερες να δεις.

Τι να κάνουμε, οι Zeppelin ήταν άλλης εποχής, τους χάσαμε, πάει και τελείωσε.

Εγω ειμαι μεσα με τα μπουνια αμα γινει τουρ, σε οποια μεγαλη ευρωπαικη πολη κι αν πανε κλεινω αμεσως.

Εδιτ: παντελη προπερσι πηγα παρισι κ ειδα the who που ειναι πιο ‘‘αλλης εποχης’’ απο ζεπελιν και επαθα σοκ. Τετοιου μεγεθους μουσικους εχεις μια ευκαιρια να δεις κ δεν τη χανεις, ειναι εμπειρια ζωης.-

το 07 ητανε και γαμω τα λαιβ.μακαρι να γινει κανα τουρνε.παντως τα λεφτα θα ειναι πιο πολλα και απο guns υποψιν.

Μιας και ανέφερες τους Who δηλαδή, έχουμε φρέσκα νέα.

1 Like

Historico ονομα κ πραγμα και εδω πανηγυριζουμε επειδη μπηκε μεταλ μερα στο ροκγουειβ, καποτε πηγαινα σε 10-15 συναυλιες το χρονο στην αθηνα και τωρα 1-2 με το ζορι.

Μεγάλα live - φεσταβαλικου επιπέδου δεν γίνονται στην Ελλάδα , γι’αυτο και αρκετοί βλέπουν θετικά την μέρα με metal ( ; ) στο rockwave .

Από την άλλη γίνονται αρκετά live όλη τη χρονιά και αξίζει να πας σε πάνω από 2 συναυλίες το χρόνο .

Όσο για τους Zeps , μάλλον για προσωπικό άλμπουμ του Plant μιλάμε , αλλά και live να γίνει δεν το κόβω για ολόκληρο tour.

Ας λέει ο Παντελής ότι θέλει. Αξίζουν ένα τελευταίο χειροκρότημα , δεν γίνονται όλα με γνώμονα τα φράγκα. Δηλαδή ακόμα και ακριβό εισιτήριο να έχουν μπορεί να μην βάλουν ούτε σεντ στη τσέπη τους και να κάνουν τις εισπράξεις δωρεά .
Δεν πιστεύω ότι θα χαλάσουν το όνομα τους και την " αγνότητα " τους ούτε για μια ούτε για 100 συναυλίες .
Μακάρι να μπορούσα να τους δω πάντως πάνω στη σκηνή .

Οι περισσότεροι συνδυάζουμε την μουσική με το συναίσθημα . Αλλά καλό είναι να υπολογίζουμε και το συναίσθημα του καλλιτέχνη , όχι μόνο το δικό μας .

[quote=“drenie, post:497, topic:4280”]Ας λέει ο Παντελής ότι θέλει. Αξίζουν ένα τελευταίο χειροκρότημα , δεν γίνονται όλα με γνώμονα τα φράγκα. Δηλαδή ακόμα και ακριβό εισιτήριο να έχουν μπορεί να μην βάλουν ούτε σεντ στη τσέπη τους και να κάνουν τις εισπράξεις δωρεά .
Δεν πιστεύω ότι θα χαλάσουν το όνομα τους και την " αγνότητα " τους ούτε για μια ούτε για 100 συναυλίες .
Μακάρι να μπορούσα να τους δω πάντως πάνω στη σκηνή .

Οι περισσότεροι συνδυάζουμε την μουσική με το συναίσθημα . Αλλά καλό είναι να υπολογίζουμε και το συναίσθημα του καλλιτέχνη , όχι μόνο το δικό μας .[/quote]

Ναι, δε θα γίνει με γνώμονα τα φράγκα και θα έχει και φτηνό εισιτήριο και θα δώσουν τα λεφτά σε παιδάκια που πεινάνε. Ακριβώς έτσι :grin:.

Για να τους δεις στη σκηνή, πρέπει να εφευρεθεί το time travel φίλε μου δυστυχώς. Έχουν διαλύσει το 1980. 40 χρόνια αργότερα, αυτό που θα έβλεπες στη σκηνή αν επιχειρούσαν να παίξουν πάλι μαζί, θα ήταν μια μακρινή ανάμνηση των μεγαλείων τους, όσο καλό κι αν ήταν (που θα ήταν). Ο Plant φαίνεται να το ξέρει.

Όπως σου είπα, είναι καλό να υπάρχουν και μερικά πράγματα που τα χρήματα δεν μπορούν να αγοράσουν.

Δεν είναι για το χρήμα ρε και εσύ . Το χειροκρότημα είναι . Μην τα μπερδεύεις .

Επίσης πιο πάνω έδωσα παραδείγματα για το πως θα μπορουσαν να χρυσωσουν το χάπι σε σένα .

Από την στιγμή που δεν τον έκαναν νωρίτερα , που δεν βγήκαν σε τουρ όταν ήταν ακόμα σχετικά νέοι και άντεχαν περισσότερο δεν μπορείς να τους κατηγορείς ότι το κάνουν για λεφτά (ή τουλάχιστον όχι μόνο για αυτά ) . Τους αξίζει το τελευταίο χειροκρότημα ενώ αντέχουν ακόμα τα πόδια τους .
Αν είχαμε την ευκαιρία και την δυνατότητα και εγώ και εσύ θα πηγαίναμε απλά εσύ θα γκρινιαζες. Η μουσική και ο καλλιτέχνης δεν ζει μόνο στα βινύλια και στα βίντεο που πρόλαβε να γυρίσει όταν ήταν φουλ ενεργός , ζει και πάνω στο ( ακριβό πολλές φορές ) σανίδι … γιατί να διαμαρτυρηθώ αν θέλει να ανέβει για τελευταία φορά ;

Καταρχάς δε θέλουν οι συγκεκριμένοι, οπότε τι μιλάμε;