Left-Handed Guitar

Μπορεί κανείς να μου προτείνει καιμιά καλή ηλεκτρική κιθάρα για αριστερόχειρα,σε μία λογική τιμή(<1000e);;

τα εχουμε σε αλο αλα φιλε ενα πραγμα να ξες οτι θα δωσεις παραπανω λεφτα απο οσο θα εκανε αν ηταν δεξιοχερη

καλησπερα…
λοιπον ως αριστεροχειρας που αντιμετοπιζει τα προβληματα που εχουν ολοι με τις κιθαρες ( λιγα κομματια , πιο ακριβες κ.τ.λ.) σου προτεινω καποιες λυσεις απο την δικη μου θεση στα χρηματα που θες:

1))πολυ καλη κιθαρα ειναι η Gibson SG η οποια για αριστεροχειρες ξεκιναει απο τα 900 ευρο (www.thomann.de)
2)εξισου καλη θα ειναι και μια Fender Stratocaster Μexico που ξεκινανε απο τα 650 ευρο ( www.musicorama.gr )
3) αν θες μια πιο heavy κιθαρα τσεκαρε και τις Jackson η τις Dean που κυμαινονται καπου στα 500 οι σχετικα φθηνες για αριστεροχειρες
4) τελος, αν δεν θες να δωσεις πολλα χρηματα μπορεις να παρεις μια ibanez RG Series οπωσ την 270 η την 370 για αριστεροχειρες που ξεκινανε απο 300 euro
5) αλλαξε χερι και παρε οποια θες :smiley:

Την κιθάρα την θέλω για metal και rock ήχο κυρίως…

Στην αρχή είχα ξεκινήσει με δεξί…Μετά σταμάτησα κάποια χρόνια,και τώρα τα χέρια μου πάνε κατευθείαν για left-handed…

Παντως υπαρχουν και epiphone για αριστερους αν θες και με λιγοτερα λεφτα…
Αν και πιστευω οτι αφου μπορεισ μεχρι 1000ευρω η πρωτη προταση του BaD_S3ctoR ειναι καλη.

εγω δεν μπορω να πιασω καν δεξιοχειρη κιθαρα…παντα αριστεροχειρας ημουν :smiley: και στο κατω-κατω ολοι οι μεγαλοι ειναι αριστεροχειρες (Hendrix , McCartney , Iommi ) οποτε μην σκας :smiley:

Εσύ τι κιθαρίτσα έχεις;;

Σιγά-σιγά με κερδίζει η Stratocaster…
Επειδή όμως θέλω να παίζει και σε metal ήχο(όχι μόνο rock) αναρωτιέμαι αν θα έχω κανένα πρόβλημα λόγω μονών μαγνητών…
Καμιά βοήθεια;;

Άκυρη η Stratocaster…Τελικά θα πάρω μία Jackson DK2…Tι λέτε;Καλή επιλογή;;