Lenny Kravitz - 01/08/2008 - Θέατρο Λυκαβηττού

It is time for a Love Revolution!

Tην Παρασκευή 1η Αυγούστου η Αθήνα αλλάζει! Ντύνεται funky, εκστασιάζεται και χορεύει στο ρυθμό των ?Are you gonna go My Way?, ?American Woman?, ?Let Love Rule?, ?Mr. Cab Driver?, ?I Belong To You?, ?Fly Away?.. Είναι ώρα να κάνουμε την διαφορά! ?It Is Time For A Love Revolution? και το μανιφέστο του Lenny Kravitz πλημμυρίζει το Λυκαβηττό:

«LOVE REVOLUTIONARIES - Stand up and make yourself known, I want to see each and everyone of you! We are all Brothers and Sisters in this movement of spreading the message of Love to hungry hearts and ears! Be well, Lenny»

Είναι απίστευτο αλλά είναι πέρα για πέρα αληθινό! Ο Kravitz με το αναγνωρίσιμο εκρηκτικό funk και rock ‘n’ roll κοκτέιλ ήχων και με μια 10μελή μπάντα, εγγυάται τη μοναδικότητα μιας «one time only» βραδιάς.

Η προπώληση των εισιτηρίων προς 50 ευρώ ξεκινά την Τετάρτη 5 Mαρτίου. Λόγω της περιορισμένης χωρητικότητας του θεάτρου Λυκαβηττού δεν εγγυάται η μεγάλη διάρκειά της. Τα σημεία προπώλησης είναι τα εξής: ΤΙCKET HOUSE Αθήνα (Πανεπιστημίου 42, 210 3608366), ΤΙCKET HOUSE Θεσσαλονίκη (Μητροπόλεως 102, 2310 264880), Online sales: www.ticketpro.gr

Η διοργάνωση της συναυλίας του Lenny Kravitz στην Αθήνα έχει την υπογραφή της Di Di Music - Big Star Promotion.

Από avopolis.gr :wink:

Τα είχε πεί ο μπάρμα-drifter…:roll:

Ο μπάρμαν Drifter; :stuck_out_tongue:

Ωραία συναυλία θα είναι. Και πάει νομίζω εύκολα για sold out οπότε βιαστείτε όσοι ενδιαφέρεστε…

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν για 1η Ιουλίου, και λέω κρίμα θα έχει την τύχη των Leppard, και δεν θα μπορώ ούτως ή άλλως, αλλά και πόσο μαλ…κες είναι που βάζουν συναυλίες την ίδια μέρα. Τέλικα για 1η Αυγούστου καραλέει, θα έχω γυρίσει και από διακοπές, είναι και Λυκαβητό.
Πως και δεν τον έβαλε και αυτόν η didi να τρέχει στα δάση…

Wow!!Πολυ καλο νεο…!!!:slight_smile: :slight_smile:

αυτα ειναι…απ’τους αγαπημενους μου μουσικους…εχει γραψει υμνους το παλικαρι!
τον καινουργιο του τον εχω λιωσει και επιτελους που αν και αργοπορημενα, ερχονται μεγαλα ονοματα στην ελλαδα…

αυτα ειναι νεα…

αλλα 50 ευρο μονος του…:?

με βελπω μαλλον να το ακυρωνω το ταξιδακι που ετοιμαζα για να δω εξω τον springsteen…:frowning:

με τοσες συναυλιες εδω που λεφτα για εξω…#-o

δεν πειραζει ομως… we’re gonna go lenny’s way…8)

Εμενα παλι με βλεπω βραχακια (κλασικη αξια Λυκαβηττου) και δεν θα εχω και μεγαλη αποσταση να διανυσω καθως ειμαι 10 λεπτα με τα ποδια απο το θεατρο…Πολλα λεφτα για συναυλιες και σε αυτη θα βολευτω με την τσαμπα λυση…Αλλωστε δεν τρελενομαι και για τον Kravitz…

Αυτή η συναυλία δεν χάνεται.

Μεγάλο αλάνι ο Κράβιτς και θα τον τιμήσω

καλη φαση αλλα 50 ρε πουστη??

Μια βαρβάτη βραδινή έξοδος είναι.

Στην τελική παίζουν και τα βραχάκια

Αυτα θα παιξουν!!!

Τι θα γίνει ρε καλόπαιδα???

θα μας μείνει κανά φράγκο για διακοπές ή θα μας τα φάνε οι συναυλίες???
αφήστε που με βλέπω με τα περσινά allstar να την βγάζω :stuck_out_tongue:

Εννοείται ότι θα είμαι εκεί και μάλιστα καθήμενη τους vip

το αξίζει

Ρε μαμυ βαλανε VIP και στο Λυκαββυτο ???:-k

άμα ξέρεις τους σωστούς ανθρώπους και μπορείς να βάλεις το χέρι λίγο πιο βαθειά στην τσέπη παντού υπάρχουν vip:-k :-k :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αμα είμαι Αθήνα θα παραστώ και εγώ ,γιατί σίγουρα θα αξίζε.
Τα 50 όμως δεν είναι λίγο τραβηγμένο;Δε βλέπω γκρίνια όμως.Εξαντλήθηκε όλοι στα 45 των KISS; (Που τα λέγατε και ακριβά κάποιο…εδώ να σας δώ)

Φιλικά…

Οφείλω να ομολογήσω ότι με εξαίρεση κάτι “Let love rule”, “mr cab driver”, “dig in”, “always on the run” και τα υπόλοιπα που παίζονται στα club δεν είχα πολυασχοληθεί με Κράβιτς (ή μήπως Κράβιτζ;). Mε αφορμή την συναυλία είπα να την ψάξω λίγο περισσότερο μπας και τα κομμάτια που γουστάρω είναι λιγότερα από αυτά που δεν μ’ αρέσουν για να μην πετάξω το πενηντάρικο εν’ ψει διακοπων (500 χιλιόμετρα βενζίνα είναι αυτά!).

Με χαρά ανακάλυψα ότι το άτομο παίζει τα πάντα. Από μπλουζ, φανκ, χαρντ ροκ, μέχρι γκόσπελ. ενώ έμαθα, (δεν ξέρω αν είναι φημες), ότι έχει πολλά παράσημα από την ζωή και μόνο κάτι τέτοια τυπάκια δικαιύνται να λένε ότι παίζουν (αλλά και να είναι) το ροκ εντ ρολ. Εντάξει έχει γράψει και “πατάτες”, αλλά οι καλές του στιγμές είναι καλές στιγμές της μουσικής.

Νομίζω ότι αξίζει να ανοιχτεί ένα θρεντάκι για τον Λένι. Ας το ανοίξει κάποιος που γνωρίζει την μουσική του και την ζωή του καλύτερα από μένα.

BRING IT ON

Γιορτή και Συναυλία on the same day? Hell yeah! :smiley:
Θα μαι εκεί για την γνωστή του '‘Lady’'8).

Τελικα η συναυλια θα γινει;Αφου ακυρωθηκε η ευρωπαικη του περιοδεια η κανω λαθος;