Leonard Cohen, Terra Vibe, 30 Ιουλίου

http://www.nme.com/news/leonard-cohen/35054

Legendary singer/songwriter Leonard Cohen has revealed details of his world tour.

The jaunt, his first in 15 years, will include eight UK dates, four in Manchester, one in London, one in Edinburgh and the already confirmed slot at Glastonbury Festival on June 29, and a slot at The Big Chill festival on August 3.

The shows announced so far are:

Toronto Sony Centre For The Performing Arts (June 6/7)
Dublin IMMA (June 14/15)
Manchester Opera House (18-21)
Montreal Place des Arts (23-26)
Glastonbury Festival (29)
Oslo, Norway (July 1)
Helsingborg Open Air (3)
Copenhagen Rosenborg Castle (5)
Arhuus Radhus Parken (6)
Montreux Jazz Festival (8 )
Lyon Festival (9)
Bruges Cactus (10)
Amsterdam Westerdam (12)
Edinburgh Castle (16)
London O2 Arena (17)
Lisbon Passeio Maritimo (19)
Benicassim Festival (20)
Nice Jazz Festival (22)
Lorrach Stimmen De Welt (25)
Lucca Summer Festival (27)
Athens Lykabettus Theatre (29)
Ledbury The Big Chill (August 3)
Istanbul Arena (5/6)
Prague Castle (10)
Budapest Sziget Festival (12)
Girona Cap Roig (14/15)
Vienna Opera House (28/29)

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!! Το καλύτερο νέο του έτους! ΝΑΙ!!! Έλα ρε Λεοναρντ θα σε δούμε και Live δε το πιστέυω!

:bow2: :yahoo: :respect:

Φοβάμαι την προσέλευση λίγο…ας μη το γκαντεμιάζουμε όμως!

Είναι φιλέλληνας και φαίνεται!

ασαφσδφσγσδ΄λαγηοσριγηασλφγνασξγβσθδφγ Εγκεφαλικο
αφιπαδφι αδιφαδ9θφ να ;φθαειφξαδκ ακλδφξ λα
πειτε για εισητιρια οταν μαθετε ασδφκασδφκαδφ κδφ δ ξδ αδξφ ασλ σκφασφ
τα χαπια μου …

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Χμμ… Μακάρι να μπορέσω να παω…

ονειρο μου ηταν να τον δω καποια στιγμη .δεν πιστευω στα ματια μου,σιγουρα θα εχει παρα πολυ κοσμο

Τα καλά συναυλικά νέα συνεχίζονται! :smiley: Ελπίζω να μην μου παρουσιαστεί κανένα απρόοπτο εμπόδιο εκείνη την περίοδο και να μπορέσω να βρίσκομαι στην συναυλία αυτού του ιδιαίτερου τραγουδοποιού και ποιητή. :slight_smile:

Ερώτηση, από περιέργεια κυρίως, αν γνωρίζει κάποιος μου απαντάει: Ποιος διοργανωτής τον φέρνει, η didi ή κάποιος άλλος; :-k

Και δύο ωραίες πρόσφατες φωτό (έτσι τουλάχιστον φαίνονται) του 74χρονου πλέον Cohen: 8)

Η μια φοβερη συναυλια μετα την αλλη ανακοινωνονται…να δω που θα βρω τοσα λεφτα!!!Αυτο ηταν,ξεκιναω απεργια πεινας…για λογους οικονομιας :slight_smile:

Κρίμα, θα ήθελα να τον δω όμως θα είναι ιδιαίτερα περιορισμένο συναυλιακά για μένα το φετινο καλοκαίρι και αναγκαστικά δεν θα πάω σε πολλούς που θα ήθελα. Με κεντρίζει πάντως η ιδέα του Λυκαβητού…

νταξ…θεος ο κοεν…τι να πεις…
θα παρω τον πατερα μου παρεα και θα πάμε…

θα ναι τελεια ρε γμτ αλλα μεχρι 29 Ιουλιου σιγα μη μας εχει μεινει τιποτα κ για αυτο…Ενας-ενας ρε παιδια…

ειναι μαλλον η τελευταια ευκαιρια μας να τον δουμε οποτε, καλο ειναι να το προσεξουμε ιδιαιτερα

παιδια το λαιβ τελικα τι εγινε? ακυρωθηκε?

στη σελιδα του λεει ακομα για αθηνα. που το ακουσες?

Μάλλον δυσάρεστα είναι τα νέα τελικά, καθώς και από το fan site leonardcohenfiles.com, και από το επίσημο site του στην Sony Music, έχει αφαιρεθεί η ημερομηνία της Ελλάδας, 29/7, και αντί αυτής έχει προστεθεί μία ακόμα ημερομηνία στην Ιταλία (Ρώμη), που θυμάμαι ότι δεν υπήρχε στην αρχή. Μακάρι τελικά να μην είναι έτσι και να έρθει, αλλά… :frowning: :frowning: :cry: :cry:

http://www.leonardcohenfiles.com/tour2008-1.html

http://www.leonardcohen.com/tour.cgi

οχι ρε γαμω, οχι οχι. η μονη συναυλια που θα πηγαινα το καλοκαιρι.
για Ιταλια ψηνεται κανενας τουλαχιστον ? :lol: (πλακα πλακα θα αρχισω να το σκεφτομαι)

Γαμωωω και σήμερα το σκεφτόμουν και πόσο ωραία εμπειρία θα είναι…:frowning: :frowning: :frowning:

Όχι ρε παιδιά, όχι… ελπίζω να γίνει κάτι και να 'ρθει τελικά, α ρε Leonard…

Λοιπόν, η τραγουδίστρια Sharon Robinson που θα είναι στο tour του Cohen, έστειλε στο blog της ημερομηνίες του tour, όπου λέει: 30 Ιουλίου, Terra Vibe!
http://www.myspace.com/sharonrobinson1

:vibrate: :vibrate: :yahoo: :yahoo:

Μα είναι τώρα χώρος αυτός για να δούμε τον Κοέν;; Βρήκαμε παπά ας θάψουμε πεντέξι είναι η κατάσταση μου φαίνεται. Αν γινόταν στο Λυκαβητό θα τον γέμιζε, στη Μαλακάσα με 1000 άτομα ευχαριστημένοι να είμαστε…