Less than human

Ρε παιδια ξερει κανεις τι εχουν απογινει οι LESS THAN HUMAN?Τελευταια φορα που τους ειδα ηταν στο rockwave του 2001(σιγουρος δεν ειμαι αν ηταν 2001)που ειχαν ερθει οι megadeth και οι priest.Ηταν γαμω τις μπαντες και χαθηκαν ετσι ξαφνικα.Οποιος ξερει κατι ας το μοιραστει μαζι μου…

Loipon den kserw an brikes tpts alla sou grafo mia dieythinsi pou brika,isos kai na tin ksereis
http://www.lessthanhuman1.cjb.net/
Elpizo na breis ayto pou thes

Έψαξα για official site και δε μπορώ να βρω, ίσως δεν έχουν. Δεν έχω ακούσει τίποτα νεότερο γι’ αυτούς.

deathsuicides,ειδα το site και πρεπει να το ειχα ξαναπετυχει πριν καιρο.Το παλιοsite τους ομως εχει να ανανεωθει απο το 2002.Ρωτησα εδω,επειδη τα παιδια ειναι απο θεσσαλονικη και μηπως ειχατε καποιοι απο εδω προσωπικη επαφη.Ευχαριστω παντως…(Μακαρι οι LESS THAN HUMAN να ξαναεμφανιστουν,ειναι απο τα καλυτερα ελληνικα συγκροτηματα που εχω δει στο ειδος του thrash-core)

den ksero an endiaferesai akomi gia tous less…einai ligo periergi i istoria giati ksero oti exoun dialisei alla ligo kairo prin ematha oti borei telika kai oxi-mallon kai oi idioi den kseroun…kai odos mlk giati ta paidia legane polla…

Κριμα που αυτη η μπαντα εμφανιστηκε σε λαθος μερος και σε λαθος χρονο…Πιστευω αν υπηρχαν ακομα θα εκαναν παταγο…Τεσπα…

μπαμπ!

Μεγάλη μπάντα. Κρίμα που διέλυσαν.

Στο www.myspace.com/lessthanhuman000 μπορείτε να κατεβάσετε τα κομμάτια που ετοίμαζαν για το 2ο δίσκο τους λίγο πριν διαλύσουν.

εχω ενα αλμπουμ τους, εχω να το ακουσω βεβαια κατι χρονια. καλη μπαντα

ένα άλμπουμ είχανε μόνο. κι ένα ντέμο.

είχαν κάνει αρκετό σούσουρο στις αρχές της δεκαετίας. Ωραίοι.

Επειδή έχω μόνο ένα κομμάτι από αυτούς (’‘Broken by you’’) που είναι θεϊκό, ξέρετε μήπως που μπορώ να κατεβάσω το ντεμπούτο τους; Γιατί σε μαγαζιά δεν παίζει πλέον.

μλκια εχω το σι ντι στο χωριο αλλιως θα το ανεβαζα. δεν βρηκες τιποτα με τον κλασσικο τροπο?

Φτου! Το δικό μου σιντι, κάπου έχει καταχωνιαστεί! εμοτ που το ζώνουν τα φίδια΄Λεπερ, όταν το βρω θα το ριπάρω και θα στο στείλω.
Το μπρόκεν μπαϊ γιου όντως μεγάλο κομμάτι!

Thanks, παίδες, μου το βρήκε άλλος user. :wink:

:!::!::!::!::!::!::!:

Τι εγινε ρε παιδια?8O

Μακαρι να ειναι αληθεια γιατι πραγματικα προκειται για γκρουπαρα,τους ειχα δει κι εγω στο Rockwave του 2001 και ειχα παθει μεγαλη ζημια(παρα τον απαραδεκτο ηχο).

Θα μπορουσαν να ειχαν κανει μεγαλο ονομα τοσο εδω οσο και στο εξωτερικο αν δεν ειχαν διαλυσει.

Σωστό το τελευταίο, αλλά οι ελληνικές μπάντες τραβάν 100 αναποδιές δυστυχώς.:expressionless:

Μακάρι να επανενωθούν όντως γιατί έσπερναν! :smiley:

Στις Σέρρες με αυτούς είχε γίνει ένα άσχημο σκηνικό πριν κάποια χρόνια που ήρθαν για live. Μόλις είχαν βγάλει το πρώτο άλμπουμ του και είχαν ερθει μαζί με into the gore, homo iratus και κανα 2 άλλες μπαντες. Παιζουν οι περισσότεροι και προτελευταίοι ανεβαίνουν οι into the gore με τους less than human να ετοιμάζονται backstage (ενα παραβαν βασικα όλο και όλο το Live εγινε σε ανοιχτο χώρο).

Και ξαφνικά να βλέπουμε όλοι να γίνεται της πουτάνας το καγκελο πίσω απο την σκηνή (το backstage που λέγαμε) αφού έπεφτε το ξύλο της αρκούδας. Δεν θυμάμαι αν ήταν όντως μελη των less than human στο ξύλο αν και νομίζω ήταν (εχει χρόνια που έγινε όλο αυτό). Το θέμα είχε ξεκινήσει επειδή ο 16χρονος διοργανωτής:!: είχε υποσχεθεί σε μερικούς πανκηδες φίλους του πως θα παίξουν στο live αν και δεν ειχαν ανακοινωθεί πιο πριν.

Άλλα όλο το προγραμα πήγε πίσω λόγω βροχής με αποτέλεσμα τα συγκροτήματα που ήρθαν απο άλλες πόλεις να θέλουν να παίξουν και να φεύγουν χωρίς άλλες καθυστερήσεις με αποτέλεσμα να μην αφήνουν τους άλλους (και σωστά αφού δεν ήταν στο billing) να ανέβουν στην σκηνή. Ε ήταν και “φτιαγμένοι” οι δικοί μας οι πάνκηδες και έπεσε πολύ ξυλο. Το live των into the gore κόπηκε στην μέση και όλοι μαζι μαζεύουν τα όργανα και την κάνουν.

Οι less than human τότε είχαν στειλει και γράμμα στο hammer όπου περιέγραφαν την τραγική αυτή κατάσταση, γράμμα που δημοσιευτηκε στην στήλη για τα ελληνικά συγκοτηματα. Δεν ξέρω αν το θυμάται κανείς.

Kαι στην Αλεξανδρούπολη σε ενα καλοκαιρινό fest ειχε γινει μεγαλο σκηνικό καθως τους εκοψαν στην μεση του set τους για να βγουν νωριτερα οι headliners Τρύπες…#-o:lol:…Μιλαμε τρελλη ατυχια αυτο το συγκροτημα…μακαρι να επανελθουν εστω για live εμφανίσεις…

22 Απριλίου στο 8ball Θεσ/νίκη είναι το live…

2001 Rockwave τους είχα δει και μπορώ να πω ότι δέν με είχαν ενθουσιάσει…:-k:-k