Lethal

ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΙ! programmed δισκος επικων διαστασεων! εχω φαει το μυαλο μου να βρω ποια φωνη μου θυμιζει αλλα ΔΕΝ γμτ…

εκανα 4 χιλιαδες σερτσ και δεν βρηκα τιποτα.

Toν Τate μωρε=P

[SIZE=“6”]TΕΡΑΣΤΙΟΙ[/SIZE]

Εντάξει, το Programmed θα μπορούσε να είναι υλικό που έμεινε έξω από το Warning των ryche. Και αυτό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ credit

τα χουμε ξαναπει!!!

τεραστικα δισκαρα το programmed
και φοβερο γκρουπ οι LETHAL

και τα επομενα πολυ αξιολογα

με κορυφη το μπονους τρακ balancing act του your favorite god ep

και το κλασσικο τριβια ειναι οτι ο μαλικοατ
αντικατεστησε για λιγο το buddy lackey λιγο πριν διαλυσουν οι psychotic waltz…!!!

Χαχ,εχει γουστο να ξαναπαρουν αυτον.Γιατι τον εχουν κρατησει κρυφο τον τραγουδιαρη του πανηγυreunion so far:p

Το Poison Seed είναι από τους πιο ανοιχτόμυαλους δίσκους που έχω ακούσει. Το progressive metal με την τέλεια ισορροπία μεταξύ μελωδίας και riff. To δε τελευταίο κομμάτι (Odd Shaped Pearl) δεν πιστεύεις ότι έχει γραφεί από metal μπάντα - η αποκορύφωση της μελωδίας με κλασικά όργανα. Τεράστιοι μουσικοί και τεράστια μουσική. Κρίμα που μια φημολογούμενη επανένωση δεν έγινε ποτέ περα από κάποια live στο US…

Οσοι δεν εχετε ακουσει Lethal μεχρι σημερα, καντε μια χαρη στον εαυτο σας και ακουστε.Οσοι παλι εχετε ηδη ακουσει,ξαναβαλτε μιας και σημερα πενθουμε τον χαμο του Eric Cook πριν δυο χρονια απο καρκινο…R.I.P.

RIP.
Το arrival ειναι από τα καλύτερα demos στον χώρο κ το παρακάτω κομμάτι ίσως το αγαπημένο μου από αυτούς!

http://www.youtube.com/watch?v=r3wQkckYWc8&feature=youtube_gdata_player

Ξέθαψα την δισκάρα τους (δεν περίμενα να έχουν δικό τους thread)

άλμπουμ-διαμάντι του progressive metal

4 Likes

Fire in your skin Μεταλ Υμνος οσο λιγοι!
Another Day Queensrychικη τραγουδαρα
Γενικα δισκαρα!

2 Likes