Let's Play: Crowd Guess

Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα ήρθε η ώρα να υλοποιήσω μια ιδέα που σκεφτόμουν από πέρσι και συνδιάζει 2 απ’ τα αγαπημένα μου πράγματα (τζόγο και συναυλίες😛). Ορίστε λοιπόν ένα απλό παιχνίδι που απλά προβλέπουμε πόσο κόσμο θα έχει η κάθε συναυλία. Πιστεύω μετά τις τελευταίες συζητήσεις πως έχει ψωμί η υπόθεση οπότε ρίξτε τις προβλέψεις σας και πείτε και καμιά κουβέντα αν θέλετε.

Θα αναφέρω μόνο outdoor συναυλίες ξένων ροκ/μεταλ ονομάτων και μόνο Αθήνα (+ μια Θεσσαλονίκη) αλλά feel free να γράψετε για ότι θέλετε και έχετε όρεξη

Και τέλος ένας μικρός κανόνας για να μην ξεφεύγουμε. Απόκλιση επιτρέπετε ως 2κ για κοινό από 0-19999. Για μεγαλύτερο κοινό έως 5κ.

28/5 Corey Taylor: 3.500.

30/5 Rammstein: 30k.

8&9/6 Coldplay: 120k και για τις 2 μέρες αλλά οκ είναι γνωστό αυτό.

9/6 The Offspring: 10k.

14/9 Megadeath/Blind Guardian: 7-8k

20/6 Pulp/The Smile: 14-15k

2/7 Kasabian: 6k

3/7 Opeth/Leprous: 2.500

12/7 Steel Panther: 1.500

16/7 Smashing Pumpkins/Tom Morello: 12k

17/7 Massive Attack: 12-14k

18/7 Duran Duran: 15k

21/7 Judas Priest/Bruce Dickinson/Accept: 10k

22/7 Korn/Spiritbox: 7k

23/7 Maneskin: 35k

24/7 BMTH: 20k

27/7 QOTSA: 7-8k

28/7 Behemoth/Testament: 3-4k

1/8 Placebo: 4k

2/8 Lenny Kravitz: 6-8k

5/8 James: 3k

3 Likes

Προσωπικα πιστευω θα επρεπε να το κανεις 10% γενικα για να βγαινουν τα κουμπιουτερακια, και για να τζογαρουμε για συναυλιες σε μικρα κλαμπακια οπου αν περιμενουμε 80 ατομα και σκανε 70 να χανεις το στοιχημα :stuck_out_tongue:

Κατα τα αλλα, μου ειναι σχεδον αδυνατο να προβλεψω τετοια πραγματα, αλλα ακομα πιο αδυνατο μου ειναι να εμπιστευτω τις “επισημες” πηγες για το ποσα ατομα ειχε μια τετοια συναυλια, ποσο μαλλον οταν για καποια συγκροτηματα αυτος ο αριθμος ειναι συνηθως διπλασιος απο τον πραγματικο αριθμο.

Θα πω προς το παρον πως πιστευω οτι η πλασημπολαγνεια ακομα καλα κραταει στην Ελλαδα, κι ετσι θα δωσω μια προβλεψη για 8000 κοσμο κι οχι 4000 που εβαλες εσυ :stuck_out_tongue:

Για τα υπολοιπα θα σκεφτω!

ΥΓ. Αυτο ειναι ενα παιχνιδι στο οποιο πολυ ευκολα μπορεις να φτιαξεις μια google φορμα με ολες τις προβλεψεις και μετα να βλεπουμε συγκεντρωμενα τα αποτελεσματα

1 Like

Ξεκίνησα να γράφω αλλά όσο προχωρούσα μου φάνηκε τρομερά δύσκολο να μαντέψω :rofl:

1 Like