Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

Μαλάκα γελάω σαν ηλίθιος :joy:

3 Likes

Δεν ειναι “με το παραμικρο”, ειναι φαση που αρχιδια ειναι και πρηζονται, οποτε μετα την 100η φορα που πρηζονται, ε θα πρηξω κι εγω. Εντωμεταξυ εσυ μαλλον πρεπει να αναλογιστεις γιατι δεν εχω απαντησει για μπατσιλικια ποτε σε χρηστες οπως ο Παργαλατσος, ο bostonflesh, ο nnnkkk, εσυ, κι ενα σωρο αλλοι χρηστες, με τους οποιους μαλιστα τα μουσικα μας γουστα μπορει και να διαφερουν αρκετα. Και θα αναλογιστω κι εγω ποσες φορες εχω εκφραστει με περιεργο τροπο για τα γουστα αλλου χρηστη. Δεν εχω αντιδρασει ποτε σε καποιο ποστ τυπου “Δεν γινεται να μη σου αρεσει αυτο ρε μλκ!” το οποιο γινεται σε φιλικο τονο. Ε τωρα σορρυ, αλλα αν πεφτει ξερολιαση, μεταλλοπατεριαση κι ενα σωρο παρεμφερη, οπως ειπα και πριν, καπου κουραση. Αλλα επειδη κουραζω κι εγω, το σταματαω εδω, επειδη κουραζεσαι να διαβαζεις για μπατσους.

Post Of The Day o @nnnkkk :sweat_smile:

1 Like

Για να αποσυμπιεστούν τα πράγματα, να συμφωνήσουμε ότι τελευταία φορά που θα μιλήσουμε για μπατσαρίες σε αυτό το topic θα είναι η επόμενη βδομάδα? Μετά το Synchronicity δε βγάλανε άλλο album

3 Likes

Το 1992 έχουμε Body Count, οπότε αναγκαστικά όχι :stuck_out_tongue:

7 Likes

Και το '89 το “Police Bastard” των Doom, θα γίνουν οι κατάλληλες αφιερώσεις τότε :slight_smile:

3 Likes

Α όταν ο Ice-T βγάζει χέβι μέταλ είναι καλά, όταν όμως είπα για το album που έβγαλε με τον Dre και τον Eazy-E αρχίσανε τα μιμς για τους Metallica από τη μπατσαρία

3 Likes

Όλα τα 90s δικά μας είναι :exclamation:

2 Likes

Ας πουμε για των Beatles τοτε :stuck_out_tongue:

10 Likes

Σοφη αποφαση. Μπραβο.

2 Likes

1 Like

Θα συνεχισω σε πιο χαλαρους ρυθμους.
Αν καποιος μου ελεγε τι ειναι progressive metal δεν ειμαι σιγουρος τι θα του εβαζα να ακουσει.
Ξερω ομως οτι ποτε μα ποτε δεν θα του εβαζα dream theater.

Όοοχι, δεν πάει έτσι!
Αφού καλύψατε τα 1991 και 1992 με κάποιες ενδιάμεσες στάσεις στα 60s και σε “καυτές” χρονιές των 80s, σειρά έχει το 1993!
Τι φοβερή χρονιά! (αλήθεια τώρα, και όποιος δεν συμφωνεί μαζί μου… τον παίρνει ασύστολα! :stuck_out_tongue: )

5 Likes

Ωπα ρε μαν… 1992 λεμε

:rofl::rofl::rofl:

(Πρωτο-ποπ)

9 Likes

Επιτέλους κάποιος είπε το προφανές

5 Likes

Μια κάποια πλάκα, τώρα τσακωνόμαστε (τσακώνεστε ;p), θα ρθουν τα 00ζ και τα 10ς θα βαράει ο καθένας στον γάμο του καραγκιόζη και θα μιλάει μόνος του ;p

11 Likes

Ο πραγματικος Σακης της καρδιας μας βεβαια θα εμφανιστει σε λιγες βδομαδες, εστω και αν τις χρονιες που κανει τις πρωτες του εμφανισεις γινεται ο πανικος απο ιστορικες κυκλοφοριες.

4 Likes

Βεβαια, μια χαρά ιστορικοτατες ειναι κ οι δικες του κυκλοφοριες ε

Το ντεμπούτο πανευκολα, απο τωρα, εχει κλεισει θεση στην δικη μου πενταδα του 93 :slightly_smiling_face:

YOTH IRIA PRINCE OF FIRE ΛΕΜΕ

3 Likes

Αυτό παίζει να γίνει από τα mid ‘90s (θα φανούμε οι “κολλημένοι” powerάδες), αλλά ναι, έχεις πολύ δίκιο ναουμ’!

1 Like

Στα 90ς θα διαχωριστούν οι “φυλές” και τα πραγματικά χρώματα του καθενός. Στα 00ς και στα 10ς ο καθένας θα τραβήξει το δρόμο του περίπου.

4 Likes

Καλα τα λεμε για τα 90s, αλλά κάποιοι βασικοι διαχωρισμοι θα ξεκινήσουν πολυ πολυ πιο αμεσα…

( σα να λεμε απο βδομάδα :smirk:)

ΕΡΧΕΤΑΙ Ο WARRIOR ΛΕΜΕ

3 Likes