Levellers - Thessaloniki @ Block33 25/11/2011 & Athens @ Gagarin205 26/11/2011

:p… ειπα οτι δεν υπολογιζω καλα ρε συ, τις περισσοτερες φορες μαλλον αισιοδοξα…

ποσοι λες να ειμασταν δηλαδη? αντε να κοψω 50, πιο κατω δε νομιζω…

Λολ, δεν παίζει να μασταν πάνω από 200 ε.
Εδώ στο μεγαλύτερο μέρος του κλαμπ έπαιζες μπάλα ξέρω γω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί περιφρονούν έτσι το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ “A weapon called the world” και την προηγούμενη φορά στη Θεσ/νικη το ίδιο σετλιστ παίξανε αν θυμάμαι καλά. Κρίμα.

Δεν ξέρω για την προηγούμενη φορά στη Σαλονίκη, αλλά φέτος μάλλον ήταν επετειακή περιοδεία για το Levelling, 20 χρόνια μετά γαρ και τέτοια. Δε νομίζω να περιφρονούν κάποιο δίσκο τους.

Μμμ, μάλλον έχεις δίκιο. Αλλά πέρυσι που ήταν τα 20 χρόνια του weapon… γιατί δεν του έκαναν και αυτού μια επετειακή περιοδεία???

Υποθέτω ότι δεν είναι κάτι που μπορούν να κάνουν κάθε τρεις και λίγο. :stuck_out_tongue:
Άσε που εδώ που τα λέμε το Levelling είχε τη μεγαλύτερη απήχηση από όλους τους δίσκους τους, οπότε ήταν λογικό αν έκαναν κάτι τέτοιο για κάποιο δίσκο τους, αυτός να ήταν το Levelling.

Καλά ότι το κάνουν κάθε τρεις και λίγο είναι γνωστό, με τα Beautiful days festival, φυσικά όμως και κάνω πλάκα απλα δεν μπορούσα να βρω τα smileys.

Οι Levellers για μια ακόμη φορά τα σπάσανε, άψογοι επαγγελματίες, γλεντούν τα λάιβ τους. Γνήσιο βρετανικό φολκ συναίσθημα, πανκ όσο πρέπει, μελωδικότατοι, γενικώς εξαιρετικοί. Και τα κομμάτια του Levelling the Land ξυπνούν ωραίες μνήμες. Η μόνη παραφωνία: μετά και το κάζο με το λάιβ των Pain of Salvation ακόμη ένα λάιβ που ξεκινά αργά. Είμαστε εγγλέζοι σε αυτά δεν το συζητώ.

Γαμώ την πουτάνα, κατέβασα προχθες το Levelling The Land, δεν έχω σταματήσει να το ακούω…
Έρχονται συχνά; Γιατί τώρα νιώθω σκατά που το έχασα

Η τελευταία φορά που είχαν έρθει ήταν το 2008. Τώρα για πιο πίσω δεν ξέρω, αλλά η γνώμη μου είναι ότι μπορείς να είσαι αισιόδοξος. Κι εγώ θέλω να τους ξαναδώ βασικά, και με κανένα σέτλιστ πιο αντιπροσωπευτικό της όλης πορείας τους. Πίγκυ άκου και τα άλλα τους ε, π.χ. κάτι μου λέει ότι με κάτι A Weapon Called the Word, Zeitgeist και Letters from the Underground θα ενθουσιαστείς επίσης.

Οκάυ, τσεκάρω ασαπ.

[SPOILER]είδα και στην κεντρική το ριβιού, μπλουζάκι Pauli ο πληκτράς λέει, τους πήγα ακόμη περισσότερο :p[/SPOILER]