Αlice in Chains new album

Εχει καλη φωνη αλλα οκ ηταν η ψυχη ο layne. Και γενικα οταν αλλαζει ο φροντμαν ειναι πιο δυσκολο για ενα συγκροτημα να σε πεισει οτι ειναι ακομα το ιδιο. Μακαρι ομως γιατι περα απο τον layne τα κομματια τους δεν θα θελα να μεινουν μονο αυτα που ηδη ξερουμε. Για να δουμε…

Τι μλκιες κάθονται και κάνουν?Ας διαλυθούν επιτέλους, ή έστω ας αλλάξουν όνομα

Oι AIC έπαψαν να υπάρχουν μετά τον θάνατο του Staley. Οι υπόλοιποι μουσικοί αν θέλουν αν συνεχίσουν την καριέρα τους αλλά με άλλο όνομα…

Ειδα το videoclip του A Looking In View πριν απο λιγο στο TV War και θυμηθηκα οτι δεν εχω γραψει εδω μεσα, ποσο σπερνει το συγκεκριμενο καινουριο κομματι των Alice In Chains. Αν και επιμενω πως η μπαντα επρεπε να βγει στην πιατσα με αλλο ονομα. Ο Cantrell δεν ειναι κανας αγνωστος στην πιατσα εξαλλου.

Αυτή η φράση είναι 99% σωστή. Το 1% είναι η περίπτωση που ο θανών έφυγε από ναρκωτικά.

Oπως συνεβη και με τους μεγιστους [SIZE=“5”]NIRVANA[/SIZE]

Όπως συμβαίνει ήδη και με τον [SIZE=“4”]MICHAEL JACKSON[/SIZE]

:!:

…δεν μπορεί…

Παντα θα υπαρχει o [SIZE=“6”] MICHAEL JACKSON[/SIZE] οπως υπαρχει ο Elvis , o Lennon, o Freddie και τοσοι αλλοι σπουδαιοι μουσικοι που αφησαν ανεξιτηλη τη σφραγιδα τους στη μουσικη.
Φυσικα ετσι συνεχιζουν να υπαρχουν και οι ΝΙRVANA.:wink:

Γεια σου ρε [SIZE=“6”]faid85[/SIZE] λολλλλζ και παλι λολζ

σορρυ για το οφτοπικ

Ναι κι εγώ συμφωνώ με τους τελευταίους! Ας φτιάξουν νέο συγκρότημα, όπως έκανε ο Dave Grohl των Nirvana, δημιουργώντας τους Foo Fighters. Δεν είναι όμορφο να συνεχίζεται η ιστορία ενός συγκροτήματος που έχει πεθάνει… (βλ. The Doors)

ρε…ισιωστε λιγο…

δεν γινεται να αλλαξει το ονομα σε μπαντα της οποιας ο κυριος συνθετης και κατα το 40% τραγουδιστης αλλα και ιδρυτικο μελος ζει ακομη!

ειπαμε …ο Staley ειναι αναντικαταστατος και ηταν η μοναδικη του φωνη που εκανε αυτη τη μπαντα τοσο “ιδιαιτερη”.
αλλα και τα υπολοιπα 3/4 της μπαντας εχουν το δικαιωμα να συνεχισουν αυτο που εκαναν.

Οπως ειχε πει και ο ιδος ο Staley η μπαντα δεν ηταν “φιλοι” του!:wink:

Δεν νομίζω οτι ο καινούριος δίσκος θα έχει καμια σχέση με τα παλιά. Γενικά συμφωνώ στο οτι χάνεται το feeling τελευταία απο πολλές μπάντες, και καινούριους δίσκους. Παρ’ολα αυτά δεν μ’αρέσει να κρατώ αρνητική στάση απ’την αρχή. Ας βγει με το καλό και βλέπουμε…

Θα συυμμετεχει λεει και ο Elton John παιζοντας πιανο σ’ενα κομματι.

Ε,ρε καταντημα.#-o:(

Ε, όχι και κατάντημα, βρε παλικάρι! #-o

[-o<

σε παρακαλω, Θεε των καλων κυκλοφοριων…ΚΑΝΕ να ειναι το νεο αλμπουμ στα επιπεδα του Single…

PLS?:stuck_out_tongue:

[SIZE=“3”]AIC -Check my brain[/SIZE]

Όπα! Καλό καλό. Δεν ανατρίχιασα, αλλά καλό.

κοιτα…θυμιζει τον ηχο που ειχε το τελευταιο τους…που εμενα μου αρεσει παρα πολυ.ομως θα μπορουσε να μην ηταν τοσο “μονοτονο”…οπως και να εχει, πιστευω πως εχει αυτο το κλασσικο “κατι” που σε κανει να το νιωθεις" κοντα" στις παλιοτερες δουλειες τους ακομη και απο την αποψη των φωνητικων.