Αlice in Chains new album

Αντιγραφή από κεντρική σελίδα rocking…

.για το οποίο, σύμφωνα με δηλώσεις του Jerry Cantrell, έχουν ήδη ξεκινήσει τη διαδικασία συγγραφής / σύνθεσης τραγουδιών, διαδικασία που μέχρι τώρα πηγαίνει περίφημα και περιέχει όλα τα γνωστά συστατικά που έχουν «στιγματίσει» τη μέχρι τώρα πορεία των Alice In Chains.

Νέος δίσκος λοιπόν για αυτήν την τεραστια μπάντα,ο πρώτος στην μετα Staley εποχή…Αν και χωρίς τον Staley τπτ δεν θα είναι πια το ίδιο εχω μεγάλη αγωνία και προσμονή για το πως θα ακούγεται ο δίσκος…Μακάρι να είναι κατι αντιπροσωπευτικό της ιστορίας τους…Εν αναμονή λοιπόν…

καλή φάση…

Reunion?? Τελικά λες και οι Alice In Chains να είναι τσρου?

+1! Αν κ ο Cantrell είναι εγγύηση έχοντας σαν επιρροή τον Iommy (!) αλλά σίγουρα τίποτε δεν θα είναι πια το ίδιο χωρίς Staley… Πάντως νομίζω πως ή θα είναι δισκάρα ή θα είναι μετριότητα --> χάλια. Θα δούμε…

Tα μεγάλα πνεύματα συναντιώνται…

http://www.youtube.com/watch?v=mg4q9hQj3Tg Αυτα είναι…:smiley:

Αnselmo is back ρεεεεεεεεε…:smiley:

the new one IS A VERY BAD SINGER

δεν υπάρχουν πλέον alice in chains

Όπως και οι joy division, όπως και οι nirvana διαλύθηκαν μετά τον θάνατο καποιου μέλους τους πιστεύω το ίδιο πρέπει να κάνουν και οι alice in chains, η τουλάχιστον να μην λέγονται πλέον alice in chains.

Δυστυχώς, άσχετα με το αν ο δίσκος θα είναι καλός ή κακός, δεν μου αρέσει καθόλου η “επαναφορά” των Alice In Chains…
Ρε γαμώ τα λεφτά σας, λίγος σεβασμός. Μα γίνεται χωρίς τον Staley?
Τα πράγματα είναι απλά. Κάποια ζώα θα το αγοράσουν μόνο και μόνο λόγω ονόματος. Επίσης, το brand name θα τους προσφέρει καλύτερες θέσεις σε festival και όρους σε συναυλίες. Εμποριο.
Sorry δεν αγαπήσαμε τίποτα από αυτά στο Them Bones, στο Down In A Hole, στο Rotten Apple, στο Nutshell, στο What The Hell Have I? και σε τόσα άλλα…

Παρ’όλα αυτά έχω απεριόριστη εκτίμηση στον μουσικό Jerry Cantrell.

Γιατι να μη γινει ρε αλανι δλδ?Μονο ο στανλευ δλδ ηταν οι Αλισ ?Δεν ειναι Soundgarden να πεις θα επανασυνδεθουμε χωρις τον Κορνελ εκει συμφωνω, αλλα απο τη στιγμη που υπαρχει η τυπαρα ο Καντρελ σε χαλαει να τουσ ξαναακουσεις με καμια Φωναρα πισω απο το μικροφωνο?Φανταζεσαι οι μπλακ Σαμπαθ να μην κυκλοφορουσαν το Χεβεν Αντ Χελ οι η μεταλλικα να διαλιονταν οταν πεθανε ο Μπαρτον μονο και μονο επειδη υπαρχουν παλιομοδιτικες αντιλυψεις σαν τισ δικιες σου?Ελεος ρε τυπαρα.

αφου υπαρχει ο cantrell παλι καλα.οι aic ειναι εγγυηση, μακαρι να περασουν καποτε κι απο εδω

όχι να μην βγάλουν καινούργιο δίσκο.να διώξουν τον duvall και να το διαλύσουν.αν θέλουν,ας φτιάξουν νέο συγκρότημα.δεν υπάρχουν aic χωρίς layne.και ο cantrell δε λέω,μια χαρά είναι,αλλά δεν τραβάει το πράμα.

α.Δεν είμαι ο Καραγκούνης :stuck_out_tongue:
β. Show no mercy.
γ. Ο ήχος και η εικόνα των AIC καλώς ή κακώς είναι άρρηκτα συνδεδεμένα με τον Layney. Είναι το image, είναι η χροιά, είναι η παράνοια, είναι το όλο πακέτο. Ναι μεν η μουσική σε συντριπτικό ποσοστό είναι αποκλειστικά του Cantrell (τον οποίο όπως προείπα σέβομαι άπειρα), αλλά δεν βλέπω κανένα πρακτικό λόγο αναβίωσης του ονόματος περαν των λεφτών. Μπορεί να προχωρήσει με κάποιο νέο project.
δ. Για τους Black Sabbath που αναφέρεις θα μπορούσες να έχεις ένα point. Όμως μιλάμε για πολύ διαφορετικούς καιρούς, δε συμφωνείς? Καμια σχέση η μουσική βιομηχανία τότε και τώρα. O tempora, O mores δε λένε?

Εν κατακλείδι ως συναισθηματικά συνδεδεμένος με τους AIC τους προτιμώ όσο ψηλά τους έχω στη μνήμη μου.

Αν πεθαινε ο Οζζυ κι εγω θα ημουν αντιθετος στο να βγαλουν μετα απο 10 χρονια δισκο με αλλον τραγουδιστη οι Σαμπαθ. Επισης ο Μπαρτον, οσο σπουδαιος κι αν ηταν, δεν ηταν οι Μεταλλικα.
Στο θεμα μας τωρα, κι εμενα δεν μ’αρεσει που βγαζουν νεο δισκο υπο το ονομα αυτο αλλα τι να κανουμε. Ελπιζω να τους μιμηθουν οι Σαουντγκαρντεν παντως.

Εγώ πιστεύω οτι ειναι δυσκολο να σταματησει καποιος μουσικος της ταξης του Cantrell καινουρια τραγουδια αλλα και να σταματησει να γουσταρει τα παλια…Δεν πιστευω οτι ειναι και τοσο κακο να βγαλουν τις καινουριες τους ιδεες αλλα και να ξαναπαιξουν τις παλιες…δηλ αν ηταν το ιδιο σχημα με διαφορετικο ονομα τι θα αλλαζε τοσο πολυ…αν αγαπας την μπαντα που εφτιαξες με τοσο κοπο κ εδωσες σ αυτη ενα τοσο μεγαλο μερος της ζωης σου, σου ειναι δυσκολο να τη διαλυσεις…

τα σολο τοy cantrell δεν πουλησανε τιποτα,αυτος ειναι ο λογος,μακαρι να εκανε αλλη μπαντα με αλλο ονομα,ο καινουριος τραγουδιστης δε το χει,ας κανουν κ οι nirvana αν ειναι rreunion…

οπως και να χει,ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑ LIVE

Μηδενα προ του τελους μακαριζε…
Δεν ξερουμε τι μπορει να βγει, οποτε ας ειμαστε επιφυλακτικοι…
Οσο για το ονομα και γω εχω καποιες ενστασεις, αλλα στην τελικη δεν ειναι και το σκοπιανο.:stuck_out_tongue:
Να δουμε τι θα βγει και δω θα μαστε να τα συζητησουμε…

Ενταξει δεν λεω… καλος ο καινουριος τραγουδιστης, μια χαρα αποδιδει τα τραγουδια… αλλα εχει χαθει ολο το feeling, ασε που ειναι και σαν τον Lenny Kravitz στην εμφανιση:p

ΥΓ Το καλυτερο σε τετοιες περιπτωσεις ειναι αυτο που εκαναν οι Queen --> “Queen + Paul Rodgers”

Οπότε ο Kravitz τον Αυγουστο θα ερθει με support Alice in chains…

#-o :lol: