Αlice in Chains

Μωρη μπαντάρα , γαμώ το σύμπαν ολο !

5 Likes

Γαμησε!

2 Likes

τι γενικοτερο comeback ειναι αυτο !
Ρε Cantrell αρρώστια !

2 Likes

μια γαμημένη τελειότητα

1 Like

Λες και έχει βγει από το ίδιο το Dirt…μια ακόμη σπουδαία κομματάρα.

1 Like

Πολύ Layne θυμίζει εδώ ο τυπάς (χωρίς να με ενοχλεί), ενώ στα προηγούμενα νομίζω δε θύμιζε τόσο. Καλό γενικά.

ρε αληθεια τωρα… τι γαμημενο επος ειναι αυτο το so far under !!!

2 Likes
2 Likes

Μου αρέσει κι αυτό αρκετά… Μπράβο ρε μάγκες

2 Likes

Το αγγλικο αμαζον εχει για προπαραγγελια το σιντι με υπογεγραμμενο το βιβλιαρακι. Οι ενδιαφερομενοι, σπευσατε.

EDIT: currently unavailable λεει. Αν καποιος το θελει, στο αμερικανικο Newbury Comics. Εδω: https://www.newburycomics.com/products/alice_in_chains-rainier_fog_cd_with_autographed_booklet?variant=12505287295081

1 Like

βαλαμε αλλους να το κανουν για εμας !

1 Like

Τι κομματάρα βγάλαν τα κωλόπαιδα. Απίστευτο κόλλημα.

2 Likes

Ο Scotty Olson (είχε παίξει στο Unplugged μαζί τους) έχει άνοια, δυστυχώς.

Ψιτ, εσείς τσακάλια του site, πότε θα ανεβάσετε κριτική; Έχετε ακούσει τον δίσκο ρε παλιοΚΟΥΝΑΒΙΑ και δε λέτε τίποτα;;;

1 Like

Θα τα πούμε μωρέ. Έχεις αγωνία αν είναι καλό; :stuck_out_tongue:

2 Likes

Έχω, ναι. Έχω και προσδοκίες βέβαια, αυτό είναι το σημαντικό.

Ξέρασέ τα όλα τομάρι!

2 Likes

Ετσι για να δειξουμε οτι ειμαστε φανμποηδες και αλλων μπαντων…
ΠΟΣΟ ΓΑΜΕΙ ΤΟ Rainer Fog !!!
Cantrell σε γουσταρω ρε αλητη !!!

Υ.Γ. οποιος μπορει να παει να τους δει ,να το κανει ΧΤΕΣ !!! ΥΠΕΡΓΚΑΥΛΕΣ.

2 Likes

Έχοντας συμπληρώσει διψήφιο αριθμό ακροάσεων του Rainier Fog θα το τοποθετήσω στις αξιόλογες δισκογραφικές προσπάθειες της μπάντας (λες και υπάρχουν μη-αξιόλογες :P).

Υπάρχει ένα μικρό “δυστυχώς” γιατί βάσει των τραγουδιών που κυκλοφόρησαν πρώτα (Τhe One You Know, So Far Under) περίμενα κάτι σίγουρα πιο δυνατό σαν συνολικό αποτέλεσμα. Μάλλον αυτά ήταν και τα καλύτερα τραγούδια του άλμπουμ ενώ πολλούς πόντους παίρνουν και τα Maybe, Αll I Am.

Όλα τα τραγούδια καλά/καλοδουλεμένα είναι -μην παρεξηγηθώ- απλά κάπου κάπου μου μοιάζουν λίγο σαν b-sides του προηγούμενου άλμπουμ.

Προς το παρόν στη μετά-Staley εποχή (και για την ώρα): Βlack Gives Way to Blue > The Devil Put Dinosaurs Here > Rainier Fog.

2 Likes

Συμφωνω σχεδον κατα λεξη, με την μονη διαφορα να ειναι πως εχω ακουσει μονο 2 φορες τον δισκο απο την αρχη ως το τελος. Παραδεχομαι πως δεν ειμαι σε φαση Alice In Chains αυτη τη στιγμη, αλλα μου φαινεται κι εμενα πως ειναι ελαφρως κατωτερο απο τους προηγουμενους δυο. Παρολα αυτα, σιγουρα ενας δισκος που προσθετει στην παρακαταθηκη τους και τους μεγαλωνει σαν μπαντα δισκογραφικα σε ποιοτητα.

2 Likes

Σέβομαι τους (πάντα εύστοχους) προβληματισμούς του Amazing, αλλά εγώ αυτά πιστεύω κύριοι.

Hats off και αιώνιος σεβασμός στον Jerry και τους υπόλοιπους.

4 Likes