Limited Editions, Βινυλια, Demo Tapes (που εχουμε / θελουμε)

Οι σπανιες εκδοσεις δισκων ειναι κατι που ολοι θελουμε. Βεβαια, ορισμενοι γιουζερς ολο και κατι εχουν. Μη φοβαστε να ποζεριασετε. Προσωπικα δεν εχω στη κατοχη μου τιποτα το φοβερο για να σας την πω.:stuck_out_tongue:

Αρχιζω με τη κορυφη στο wish list μου:

[CENTER][/CENTER]

…δηλαδη αυτη την εκδοση του How The Gods Kill. Σα ξερολουκουμο τη βλεπω παναθεματηνα.

Νταξ, εσυ επεσες κατ’ ευθειαν στα βαρια :!:

Xαχα!
Δεν θες να ποστάρω! 8)

[SPOILER]:stuck_out_tongue: :lol:

Σοβαρά τώρα, πολύ ωραίο θέμα, αλλά βαριέμαι λίγο να κάθομαι να βγάζω φωτογραφίες το κάθε limited που έχω… :-s
Καμιά άλλη φορά ίσως…:roll:
[/SPOILER]

Το τοπικ ειναι εδω φιλος. Σε περιμενει εις το μελλον.8) Σοβαρα αν γουσταρεις βαλε κατι να χαζευουμε. Δε σπαζομαι με τετοια. Ισα ισα.

Σιγά μην το βρω όμως. :frowning:


Αυτό θέλω.

Ωραιο ποζεραδικο τοπικ…:stuck_out_tongue:
Ας βαλω μερικα αγαπημενα αποκτηματα…:smiley:

Καταρχην το Scenes From NY στην Limited Edition με το “προφητικο” εξωφυλλο με τους διδυμους πυργους να καιγονται,το οποιο και απαγορευτηκε στη συνεχεια.Εκτος απ το cd ειχε και δωρο t-shirt.

Στη συνεχεια το πρωτο box set των Pink FLoyd,το Shine On.Eκτος των αλμπουμ που περιεχει,εχει και ενα cd με b’sides και διαφορα αλλα καλουδια…

Το Salival των Tool,το οποιο ψιλοταλαιπωρηθηκα στην αγορα του,μια και το dvd ηταν ελλατωματικο και αναγκαστικα να το γυρισω πισω και να μου στειλουν αλλο…(εντιτ:Ifrit μαν ουτε συνεννοημενοι να ημασταν!!:p)

Το σημερινο μου(χθεσινο πλεον) αποκτημα,το δευτερο box set των Floyd(14 cd albums με την οριτζιναλ βινυλιακη μορφη που κυκλοφορησαν με ο,τι εξτρα ειχαν τοτε σε sleeve cases.Και διαφορα αλλα ομορφα μεσα).(το Lost ειναι guest…:stuck_out_tongue: )

Και τελος κατι που μεν δεν ειναι μουσικο αλλα ειναι Limited και αγαπημενο…

Τελευταία φορά που το είδα, πουλήθηκε σε ένα τύπο από Μαλαισία για 75$! :-k

Πριν κανα μήνα…

Αν είσαι διατεθειμένος να τα “σκάσεις” θα το αποκτήσεις κάποια στιγμή, μην ανησυχείς… :wink:

Xαχα, όχι και 75$ για ένα ep! Είπαμε. :stuck_out_tongue:

Ασταδιαλα, ζηλεψα.:stuck_out_tongue:

Το επομενο σπανιο εννοειται πως δεν ειναι, αλλα οτι σπερνει, σπερνει!

Εδιτ: Αλλαξα και τον τιτλο του τοπικ συμφωνα με οσα αναφερθηκαν. :wink:

Χοκαμ σε μισώ :frowning:

Περαν του Shine On box-set των Floyd δεν εχω κατι αλλο τρομερο στην κατοχη μου. Αντε ισως και το βελουδινο case του In Requiem και ενα box-set του Syd Barrett…

Ωραιο τοπικ αν και λιγο ποζεραδικο :p…το απογευμα που θα’μαι σπιτι ισως ποσταρω!!

Ποζέρι μου εσυ!:stuck_out_tongue: :lol:

Αυτο το πακετο που εβαλε ο Hokam παντως με το Live Scenes ετσι οπως το βλεπω πρεπει να ναι μεγαλη κ…

Νταξ απο νετ βρισκεται. Αν και μενα δε με ψηνει τοσο. :-k

Eμενα με ψηνει γιατι το Scenes ειναι η αγαπημενη μου δισκαρα απο Θιατερ!!Αλλα δεν ξερω αν αυτο το πακετο εχει και το Dvd μεσα!!Το DVD σκετο ειναι φοβερο ομως και βρισκετε φθηνα!

Εγώ ψαχνω απεγνωσμένα την limited edition του Perfect Element των P.O.S. (με το bonus cd)…δεν την προλαβα στο παρατσακ…:frowning:

Ναι για εναν οπαδο ειναι οντως!Δεν εχει dvd παντως μεσα,ειναι το τριπλο live σε jewel case απλα και ενα t-shirt υπογεγραμμενο απ τα μελη με τα τελευταια ως καρικατουρες των Simpsons.To ειχα βρει εντωμεταξυ στο Μοναστηρακι τη μερα μετα το live τους στο Ροδον και εκανα κωλοτουμπες.:stuck_out_tongue: