Linkin Park - A Thousand Suns

Κ εγω περιμενα κατι καλυτερο! :frowning: Tα intros μ αρεσαν αλλα τα τραγουδια ετσι κ ετσι…Το περιμενα βεβαια να μη με ενθουσιασει, δεν ασχολουμαι πλεον, αλλα επειδη μ αρεσαν οσα τραγουδια ειχαν βγαλει στο παρελθον κ το ΝD ηταν επισης πολυ ομορφο κομματι, περιμενα κατι διαφορετικο αλλα ωραιο οπως παντα…
Το Blackout ειναι μια αηδια, δεν εχω μισησει τοσο πολυ αλλο κομματι.Χαραμιζονται οι κραυγες του Chester εκει.Το Burning in the skies μ αρεσε παρα πολυ, ισως με το Catalyst να ειναι τα καλυτερα τραγουδια του δισκου.Κ το W&K καλο ειναι.Αλλα τα υπολοιπα σκεφτομουν να τα περασω οταν τα ακουγα.
Αυτο π με παραξενευει ειναι οτι οσοι το βρηκαν τελειο λενε οτι επιτελους ειναι φανερη η παρουσια κ των 6 μελων αλλα εγω Brad βλεπω και Brad δεν πολυακουω.
:cry:

Τι δηλαδή; Επειδή τους αγαπήσαμε κάποτε πρέπει να δεχτούμε ό,τι μας σερβίρουν ως νέο άλμπουμ; Δεν πάει έτσι… Είμαστε εδώ για να τους κρίνουμε και να αποφασίσουμε αναλόγως αν θα συνεχίσουμε να τους ακούμε μετά από αυτή την στροφή ή όχι. Και οκ, μπορεί να μην είναι “heavy” ο ήχος πια αλλά δεν είναι ούτε καλή electronica για να γουστάρουμε ρε συ.
Αυτή τη φορά ο δίσκος τους είναι μετριότητα και έμπνευση γιοκ.
Σκέτη καύλα θα ήταν αν έσκαγε σαν βόμβα και μας ξάφνιαζε με την καλή έννοια…

Με τον δισκο γελαει ο κοσμος οκ, ουτε για αυτο που παιζουν καλος δεν ειναι…το θεμα φανμποη ομως, ειναι κατι αναλογο με το τοπικ των μεηδεν…ειναι δυνατον καποιος που γουσταρε faint, breaking the habbit,from the inside, numb,papercut, crawling κτλ να ‘συμβιβαζεται’ και να λεει οτι επικροτει νεο δισκο κτλ και νεα κομματια ΕΠΕΙΔΗ γραφει linkin park το εξωφυλλο? Δλδ ο αλλος γουσταρει λινκιν που τους εμαθε με τις κιθαριτσες, τις τσιριδες κτλ και ξαφνικα γουσταρει τα 4ης κατηγοριας σαχλομπλιμπλικια εδω? δεν εχει καμια λογικη αυτο το πραμα…ειναι σαν να γουσταρω εγω Priest και ξαφνικα να πετανε δισκο trance και να γουσταρω επειδη απεξω γραφει το ονομα τους…μα δεν τους εμαθα ετσι εγω, ουτε τους αγαπησα ετσι…επιπλεον, αστειο ειναι καποιος να εχει τοσο χαμηλα μετρα συγκρισης και τοσο αφελεστατη σκεψη ωστε διπλα στις παραπανω κομματαρες να βαζει εστω και 2 σκαλια κατω τα καινουρια-που ειναι πατος-…

Σοβαρευτητε τα φανμπογια και κραχτε οταν η αγαπημενη σας μπαντα σας κοροιδευει μεσα στα μουτρα και μην κανετε σαν οπαδους του καθε σακη…ο δισκος ειναι σκατα, τον ακουσα 2-3 φορες και εφαγε σουτ απο σκληρο αμεσα…πιο μικρος ελιωνα με hybrid και meteora και αυτη η παρωδια με κανει να ψιλοστενοχωριεμαι που μια απο τις εφηβικες μου καυλες επεσε τοσο χαμηλα και που επιπλεον επισης πολλοι hardcore fans επειδη νομιζουν οτι ΠΡΕΠΕΙ να αποθεωσουν, το κανουν ριχνοντας ετσι σατ ταρταρα το αισθητικο τους κριτιριο σε σχεση παντα με οτι ειχαν λατρεψει στα 2 πρωτα αλμπουμ…

Bέβαια και το Host ήταν εντελώς διαφορετικό από αυτά που έβγαζαν οι Lost μέχρι τότε αλλά τώρα μια δεκαετία μετά έχουν αλλάξει πολλά μυαλά που τότε έκραζαν.
Τέσπα κι εγώ τον άκουσα λίγο τον δίσκο αλλά δεν άντεξα να τον ακούσω όλο και δεν είναι τόσο το ύφος που άλλαξαν αλλά ότι τα κομμάτια δεν είναι καλά. Πλάκα πλάκα το Catalyst παίζει να είναι το καλύτερο του δίσκου μαζί με το Βurning In The Skies.

σκεφτηκα μια ατακα του στυλ ‘του host δεν ειναι καθε μερα’ αλλα μετα ειπα κλαιν μαιν:p

δεν ξεπερναει το final frontier για δισκο της χρονιας αλλα ειναι ευκολα οτι πιο progressive εχουν βγαλει .

ισως ο πιο ωριμος δισκος τους , δεν μασανε κ κανουν στροφη 180ο σε ακομα πιο πειραματικα μονοπατια αδιαφορωντας για το (υλιστικο) κοστος κ επιλεγουν να κινηθουν σε δυσβατα κ αχαρτογραφητα υδατα εξωθουμενοι απο τον ατρομητο εξερευνητη μεσα τους

μπορει σε 1ο ακουσμα να σας ξενερωνει αλλα μην το απορριψετε , δωστε του μερικες ακροασεις κ σιγα σιγα θα γιγαντωσει μεσα σας σαν στυση προ της jenna jameson

οι λινκι επεστρεψαν για να κοψουν κωλαρακια σε οσους πανε να τους φανε τον βασιλικο θρονο

αξιοι

9,25/10

(καλα ρε πστ λουπιν ακομα ακους μαλακιες στα 26 σου ? 8))

ε lol ρε μλκ, εχει και ηλικιακες διαφορες η μουσικη και δεν τοξερα?

Χεχε δεν ήταν και τόσο κακό :wink:

δηλαδη εμενα τωρα δεν πρεπει να μου αρεσει το καταλυστ επειδη τους εχω συνηθησει με κιθαρες…με δουλευεις ρε μπιλ?

αμα σου κανει εσενα κλαιν μαιν…εγω γενικα γουσταρω πειραματισμο σε μπαντες…ομως το να μου παιζει τελειως διαφορετικη μουσικη μια μπαντα ε ναι, λογικο δεν εινα ειναι? ειδικα αν το νεο της προσωπο ειναι για γελια…εδω οι πριστ εβγαλαν νοστραδαμο στα γεραματα που ειχε απειροελαχιστη σχεση με το παρελθον τους και guess what, ηταν σκατα σε γενικες γραμμες…

αμα σου εσκαγαν οι λινκιν και επαιζαν καντρυ θα γουσταρες το ιδιο?προφανως ισως, σιγουρα ομως οχι αν επαιζαν και καντρη 4ης κατηγοριας…και παλι ομως, εσυ γουσταρες και γουσταρεις λινκιν για τα στοιχεια των πρωτων δισκων, γιατι ετσι τους εμαθες…τεσπα,κλαιν μαιν, για εμενα εστω-μιας περι ορεξεως κτλ-, ΔΕΝ μαρεσε η νεα στροφη, ΔΕΝ μαρεσε που αυτο που παιζουν ουτε σαν αστειο δεν μπορω να το παρω, ΔΕΝ μου αρεσει τη μια μερα να ειναι ροκ και να τους γουσταρω ετσι και την επομενη να μου γινονται ελετρονικ και μαλιστα αθλιοτατο ακομα και για το ειδος…

εγω μιλαω για τους φανμποηδες γενικως που επειδη ΠΡΕΠΕΙ να γαμει το νεο λινκιν ΘΑ γαμει…και παλι ξαναλεω, ειναι κριμα μπαντα με τετοιες κομματαρες οπως οι προαναφερθεντες παρελθοντικες, να αντιμετωπιζεται το ιδιο βγαζοντας τετοια παρωδια, σχεδον εξισωνοντας τα παλια κομματια με τετοια σκουπιδια…

τεσπα,τελειωμενη μπαντα,το δισκο ουτως η αλλως τον κραζουν ακομα και οι πετρες, κραταμε οτι εδωσε και οσο μας πορωσε πιτσιρικια και κοιταμε αλλου πλεον και με σφραγιδα…

δεν συμφωνω…:slight_smile:

το ξερω και γιαυτο και σαγαπω:D
<3

<3
τι 8α ταν το ροκινγκ χωρις αυτα τα 8ρεντς! :stuck_out_tongue:

με τη σειρα μου μετα το ριβιου του φιλτατου στο ροκινγκ να παραθεσω μερικα ριβιου που διαβασα στο διαδικτυο.
http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=304

http://www.devilhornsmag.com/reviews/card/407-linkin-park-a-thousand-suns

http://beat-town.com/2010/09/09/a-thousand-suns-linkin-park/

και αυτο “Δεν εμφανίζεται ένας Mike Shinoda που να είναι 100% σε φόρμα (ίσως τον επηρέασε το γεγονός ότι γενικότερα δεν υπήρχε αρκετός χώρος για να «χώσει» όπως παλιά), δεν ακούς έναν Chester που θα σου σηκώσει την τρίχα, αλλά?συναντάς ένα group που κάνει κάτι το ενδιαφέρον. Κάτι που θα σε κάνει να μην κλαις τα λεφτά σου για να ακούσεις κλισέ ή ξαναζεσταμένο φαγητό. Όσες ατέλειες και να έχει, όσο και να απέχει από το χρυσό τους ξεκίνημα, άλλο τόσο βάθος έχει ως CD ώστε να κρατήσει τον μέσο ακροατή. Δεν πρόκειται να σας δοθεί η εντύπωση ότι κρατάτε τον καλύτερο δίσκο τους στην μέχρι τώρα καριέρα τους, αλλά σίγουρα δεν θα απογοητευτείτε με το αποτέλεσμα” ειναι ολα οσα θα μπορουσα να πω σε ενα ολοκληρο κατεβατο. :slight_smile:

Ο δίσκος είναι χάλια δεν ακούγεται με τίποτα. Άντε καλά ίσως να ακούγεται μετά από 8-9 whisky… Προσωπικά ντρέπομαι για λογαριασμό τους.

οκ.
ασχετο περισυ στο λαιβ επιασα πενα ffaf.την θες?την πουλαω 50 ε!

Thanks mate αλλά δεν ενδιαφέρομαι. Είπαμε fan αλλά μέχρι ένα όριο. :stuck_out_tongue: Τρομερό το live πέρσυ και ffaf και linkin.

Την αγοράζω με 75?

νταξει δεν θα την πουλαγα ρε συ.ενθιμιο απο το λαιβ :wink:
ναι οντως…γαμησε!ειχαν ερθει πολλοι για φφαφ!
rip_noob μονο 50 την δινω!

wise τα στημενα reviews που μας πασαρεις δεν μας αρεσουν φιλε!!!

οι lp to σκατεψαν το πραγμα και αυτο κανει μπαμ.και αυτο το λενε οσοι εχουν λιγη μουσικη παραπανω στην ζωη τους και ατομα απο εδω μεσα που ακουνε πολλα διαφορετικα ηδη.

ξεκολα λιγο το μυαλο σου και δες καθαρα το θεμα γιατι μου φαινεται πως το cd ΘΕΣ να σου αρεσει ΧΩΡΙΣ να σου αρεσει…
θα πρεπει να εκλαβεις τις αποψεις ατομων που ακουνε ‘‘ροκ και μεταλ’’ καιρο.Η αποψη τους κατι παραπανω λεει.το τι λενε κατι 17χρονα που το πλησιεστερο ακουσμα σε ροκ που εχουν ειναι ο χατζηγιαννης δεν θα επρεπε να σε απασχολει…

για μενα το album ειναι κοροηδια σκετη.Εχω ολα τα cd των lp,τα lives,singles (καμμενος γαρ) αλλα αυτο το ανεκδοτο δεν προκειται να το επαιρνα ουτε αν εκανε 1 ευρω…