Linkin Park - A Thousand Suns

τι μλκς??μαρεσει που σου πα μην το ακουσεις το πρωι!

inb4 μακαρι να μην το ακουγα

κλαίω.

Εμείς οι υπόλοιποι να μην τον αγγίξουμε καν ε;

Δεν κρατιομουν ρε,ηθελα να δω τι στον π cd βγαλανε…

μπα,καλυτερα τα best of του Σχοινα.

Ντάξει, το κατέβασα αλλά δε θα μπω καν στη διαδικασία να το ακούσω. Δισκογραφικά τους έχω αφήσει από το Meteora (ουαο, τι έκπληξη!), το Minutes δε μου άρεσε με εξαιρέσεις 4 μετρημένα songs, τα 2 από το καινούριο που διέρευσαν ήταν για κλάματα, νομίζω το κεφάλαιο LP τέλειωσε πια για μένα.

Πάντως κι εγώ έκανα τη χάρη στο ξαδερφάκι μου να ακούσω τα 4 καινούρια κομμάτια Lp στο myspace και πήγα να ξεράσω. Θα τεκμηριώσω αύριο

Κρίμα. Είναι μπάντα που συμπαθω και ακόμα και στο μέτριο Minutes To Midnight έβρισκα ένα πραγματικά καλό single στο “What I’ve Done”, ένα “No More Sorrow”, ένα “In Pieces” και φυσικά το εξαιρετικό “The Little Things Give You Away”.

Αυτό το πράγμα είναι απαράδεκτο. Δεν θέλω να το ξανακούσω καν. Λογικά θα πάει άπατο (για τα δεδομένα τους) και θα δούμε μια ακόμα κωλοτούμπα - πισωγύρισμα στον ήχο που τους έκανε γνωστούς στο επόμενο βήμα τους.

^
Απ’το στόμα σου και στου Chester το αυτί :stuck_out_tongue:

Να πω την αλήθεια δεν το έχω ακούσει πέρα από τα τρία-κακά- τραγούδια που όλοι ξέρουμε, όμως από αυτά που διαβάζω θα το κατεβάσω έτσι από περιέργεια, άλλωστε είναι από τις κρυφές μου αμαρτίες :stuck_out_tongue:
Πάντως το Minutes είχε όντως καλές στιγμές, αν και στο στρατό το άκουγα για να κοιμηθώ…:smiley:

Απότι καταλαβαίνω ούτε για κατέβασμα ε? Είναι και βαρύ για πρωί, οπότε προσπερνάω…

Αίσχος! Και ήθελα να το αγοράσω…
Λοιπόν εχτες το βραδυ τον κατέβασα απο περιέργεια, αφού πρώτα διάβασα όλο αυτό το θρεντ. Αυτό το συνοθύλευμα μουσικών ειδών (εκτός από τη ροκ και τη μεταλ βέβαια που ίχνος τους δεν υπαρχει, με μεγαλη απογοητευσή μου) κακά στοιβαγμένα και χωρίς να αποπέμπουν σε ένα ιδιαίτερο μύνημα, κατάφερε να με απογοητεύσει όσο δεν πάει.
ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙ’ΑΥΤΟ???
τελείως ανέμπνευστος, καμία πρωτοπορία, τίποτα καινούριο. Ανυπομονώ να δω πως θα πάει στην αγορά. Εσείς τι λέτε? θα έχει καλές πωλήσεις ή θα πάει χάλια και θα αναγκασει τους κυριους LPι απο τις πολλες ντοματες που θα φανε στα λαιβ να ξαναμπουν στο στούντιο? Γιατι μόνο έτσι έρχεται η εμπνευση φαίνεται…

για οποιον δεν εχει ακουσει το σιντι εδω ειναι μια καλη κριτικη για να δειτε τι παιζει…
http://www.reviewrinserepeat.com/artist/linkin-park/album/a-thousand-suns/review

This is no more an “album” by convential standards than Dark Side of the Moon or Kid A are. Sure, there are identifiable songs, but to understand or to appreciate any of them you must take them in the context of the entire album

Θα πέσουν τα ντουβάρια να μας πλακώσουν.

BTW προτιμώ αυτό το review

edit: η γιαπωνέζικη έκδοση έχει το “New Divide” (Live at Terra Vibe Park, Athens, Greece, July 21, 2009)

Aυτός ο δίσκος δεν είναι LP. Μάλλον θα τα μπερδέψανε εκεί στη δισκογραφική και έβαλαν το όνομά τους καταλάθος στο εξώφυλλο και όταν το κατάλαβαν ήταν πια αργά. Είχαν τυπωθεί και είχαν μοιραστεί. Ο δαίμων του τυπογραφείου.

(Μόνο το Blackout φέρνει λίγο σε LP).

To καλό είναι πως ο επόμενος δίσκος τους θα είναι καλός! :smiley:

… :roll:

Whatever! :smiley:

Αυτο.

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοιες αντιδρασεις…η μουσικη στροφη που πηραν δεν με ξαφνιασε πραγματικα…γιατι κανετε σαν της χηρες στο κρεβατι??ο δισκος μια χαρα ειναι δεν ειναι μεταλ αλλα δεν ηταν ποτε και οι πιο σκληροπυρηνικοι…ανοιξτε αυτια και αφαιρεστε παρωπιδες…ειναι σκετη καυλα λεμε…

:smiley: :wink:

και δω το πρωτο λαιβ του καταλυστ!απλα τα σπασε…νεο στυλακι,τραγουδανε ολοι και ο rob στο τελος τα χωνει γαματα!
http://www.mtv.com/videos/misc/559938/the-catalyst-live.jhtml#id=1647213

Οταν ενα συγκροτημα αλλαζει τον ηχο του για χ,ψ λόγους (αν και από το minutes to midnight μύριζε η δουλειά) πρεπει να το κανει σωστά ωστε να βγει ενα αξιοπρεπές αποτελεσμα…εμενα δεν με πειραξε η αλλαγη κατευθυνσης τους οσο οτι το αποτελεσμα ειναι μετριότατο…προβλεπω ο επομενος δισκος να ονομαζεται hybrid theory part ii:return to the roots…