Linkin Park in Athens, 25/6

μπαλαντα το crawling???

δηλαδη το holiday των scorpions τι ειναι? τραγουδι για κηδειες?

χαχαχαχα

Καλύτερα να ανατρέξεις στις πίσω σελίδες να δεις γιατί κάνουμε αυτή την κουβέντα.

Εδώ το λήγουμε, ό,τι είπαμε είπαμε. Το απαυτώσαμε το topic.

oχι ρε παιδια γτ?καλα τα λεμε.αν δεν τσακωθουμε για τη μουσικη και για τη μπαλα γτ θα τσακωθουμε?
σε μια συναυλια και το ιδιο το συγκροτηαμ θελει στιγμες ξεκουρασης…ετσι δεν ειναι?εσυ μπορεισ να ξελαριγκιαζεσαι και να κοπανιεσαι για 2 ωρες συνεχομενα?γιαυτο θα πουν και το my december και το pushing.εγω ετσι πιστευω!
cobain θυμασαι τα παρτυ που πηγαιναμε και βαζανε μπαλαντες και πιαναμε τις κοπελες και χορευαμε?η συγχρονη γενια θα βαζει το crawling και θα χορευουν!χαχαχαχαχα!

Τι ξύλο ρε ? Στους lp ? χαχαχαχα Σιγά ρε παιδιά,όχι και ξύλο.Κάνα headbanging ναι,όχι και ξύλο.Επειδή χτυπιόντουσαν οι πολωνοί τι πάει να πεί ? Και με avril lavigne θα χτυπιούντε.

γτ στο a place for my head εσυ δεν θα κοπανιοσουν?δε θα χτυπιοσουν?

Τώρα αν σου πω ότι δεν το χω καν ακούσει…

θα σου πω το κλασικο χωρις παρεξηγηση παντα…γτ δεν ασχολεισαι πρωτα και μετα να σχολιασεις? φιλικα εννοειται παντα…

Σαφώς και έχεις το δικαίωμα να μου το πεις αυτό.Εγώ το λέω,δεν ακούω lp.Το σχόλιο το έκανα βάση της μουσικής που παίζουν και κάποιων κομματιών τους μου έχω ακούσει.Εγώ όμως μίλησα για ξύλο…headbangin λογικά όλο και κάποιος θα κάνει.

ελα ρε συ νταξει οσον αφορα το headbanging και στον χατζηγιαννη κανουν!χχαχα!
αλλα και κοπανημα γτ οχι?δεν λεω για μποτες στη μουρη σαν ναναι οι slayer η οι slipknot αλλα
μια χαρα κομματακια εχουν για ξυλο…χαχα!και μιας και μου το ζητησες(!!!) οχι τπτ αλλο παρε αυτα:

http://youtube.com/watch?v=RKq7kHkGg1U&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=dkj5xZZEf10

http://youtube.com/watch?v=cM5oRJMu2X0

και περιμενω να μου πεις την αποψη σου αν θα πεσει ξυλο η οχι…

Aυτα ειναι γουστα!!!

βαλτε και για support τους Deftones να γινει πανικος

ρε δεν γινονται αυτα…

ρε παιδακια,καταλαβαινω την φουρια που εχει καποιος να κανει ποστ σε τοπικ απο αρβανιτακη εως linkin park και να το παιξει εξυπνος και παντογνωστης αλλα σε καποια πραγματα απλα κανουμε ΜΟΚΟΣ

βγαινει το αλλο το παληκαρακι και λεει πως τα crawling kai in the end ειναι μπαλαντες η μπαλαντοειδη!!!:lol: 8O :lol: 8O :lol: 8O :lol: 8O :lol: σορρυ φιλε μου αλλα με εκανες να κλασω στα γελια!!!μπραβο.

δεν ειχα την τυχη να δω lp live μεχρι τωρα αλλα δεν θελει να εχεις σπουδασει και μηχανικος ηχου για να καταλαβεις πως τα live τους τα σπανε και πεφτει το ξυλο της αρκουδας.ελεος δηλαδη…

ηταν να παω ιταλια αλλα δεν εκατσε και γουσταρω τρελα που θα ερθουν!και στην κω σε τσαντιρι να επαιζαν εγω θα πηγαινα…

μπαλαντα οι lp???χαχαχαχα…θα εχουν χορεψει πολλα ζευγαρακια υπο τους ηχους του crawling…

δεν ξερω τι παιρνετε αλλα καλο θα ηταν να το κοψετε…

οι lp ειναι μουσικοι,πλεον μεγαλωσαν εξελιχθηκαν οπως εξελισεται και ο ηχος τους…δλδ το lonely day των soad ειναι κατακριταιο???ποιος ειμαι εγω,κι εσυ και ο wise και ο οποιοσδηποτε που θα κρινουμε συγκροτηματα τετοιου μεγεθους???ελεος παιδες…

φυσικα θα ειμαι εκει με αλλα 4 ατομα,θα ξεκινησουμε απο πατρα και θα γουσταρουμε επειδη παμε να δουμε LP.TELOS

Εσύ ρε φίλε γράφτηκες σήμερα για γράψεις εδώ και να μας προσβάλεις ? Μπαλαντοειδή είπε…όχι μπαλάντες.Έλεος δηλαδή…Αφού όπως καταλαβαίνω είναι ένα απ τα αγαπημένα σου συγκροτήματα,λογικό είναι να γουστάρεις.Άσε εμάς που δεν γουστάρουμε να πούμε την άποψη μας,σε κόσμιο επίπεδο πάντα.Όσο για την σύγκριση με soad…:lol3:

φιλε μου εισαι κατεγιστικος!μπραβο σου!τα πες τελεια μπορω να πω!
αυτο προσπαθω και γω να πω σε τοσα ποστς…οτι αυτα τα κομματια δεν θεωρουνται ουτε μπαλαντες ουτε καν μπαλαντοειδη… δηλαδη στο from the inside πρωτα αναπτυρες και μετα μπουνιδια?χεχε!
και νταξει το lonely day εχει και τη μεταλια του μεσα.τι να πεις για το lost in hollywood?
και στη τελικη οποιος παει με σκοπο να κοπανηθει μπορει να κοπανηθει και με το what i’ve done και με την μπαλαντα το in the end.αντε και με την μπαλαντα crawling.(αλλα λιγοτερο γτ θα σε πιασουν οι συναισθηματισμοι…)

γτ να μην τους συγκρινουμε με soad?ελεος ρε παιδια.κοιταχτε πωλησεις,κοιταχτε λαιβ.ουτε καν υπαρχουν πια οι soad σν μπαντα.

Εντάξει ρε παιδιά γίνεστε αστείοι ώρες ώρες… Κόφτε λίγο τον fanboyισμό…

Το “παλικαράκι” στα 16 του μάλλον έχει αρκετά ακούσματα για να κρίνει τους Linkin Park που άκουγε στα 13 του… Ούτε έξυπνος ούτε παντογνώστης το παίζω αλλά όταν βγαίνει ο καθένας και λέει τα χίλια μύρια για τους LP εε εδώ σηκώνει κουβέντα το πράγμα. Είπαμε καλοί, είπαμε κι εγώ μέσα θα’μαι και θα γουστάρω αλλά κόψτε κάτι και ανοίξτε λίγο το μυαλό σας. Κακό δεν κάνει.

Το In The End δηλαδή τι είναι άμα δεν είναι μπαλαντοειδές; Μπαλαντοειδή δεν είναι μόνο τα κομμάτια που χορεύουμε στα παρτάκια με την κοπελίτσα μας. Άμα η γέφυρα του συγκεκριμένου κομματιού ή τα κουπλέ του Crawling δεν σου φαίνονται αρκετά soft ωστέ να φέρνουν σε μπαλάντα τότε τι είναι αρκετά soft; Εκτός αν είχατε την εντύπωση ότι μπαλάντες είναι μόνο τα κομμάτια στυλ Still Loving You με τον χαρακτηριστικό ρυθμό στα drums και το επίσης χαρακτηριστικό ξέσπασμα στο refrain…

Και ως μουσικοί, μια και το πας εκεί φίλε linkin (ωραίο nick ρε! δεν φαίνεται καθόλου ο σκοπός της εγγραφής σου) οι LP ακόμα έχουν πολλά ψωμιά να φάνε (για να χρησιμοποιήσω την έκφραση του αγαπητού signal -όχι δεν τα’χουμε κάνει πλακάκια-) για να φτάσουν τις πραγματικά μεγάλες μπάντες που ακόμα και σήμερα μνημονεύονται για την προσφορά τους στην μουσική, σαν τους Kiss για τους οποίους έγινε λόγος σε προηγούμενες σελίδες.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά την 25-6-2008 θα θρηνήσουμε θύματα από το ξύλο που θα πέσει…

Έχουμε εδώ topic για την Αρβανιτάκη ρε παιδιά; :-k

edit: Αυτό το “κοιτάχτε τις πωλήσεις” καραμέλα έχει γίνει.

Μουσικά οι soad είναι ανώτεροι.Το δεν υπάρχουν είναι σχετικό…Αλλά με αυτά δεν βγάζουμε άκρη.Εσείς γουστάρετε lp εμείς όχι…γούστα !

φιλε μου εκανα εγγραφη εδω για να γραψω σχετικα με την συναυλια αλλα με τις τοσες ανακριβειες που διαβασα,περα απο το οτι μου επεσαν τα μαλλια,δεν μπορουσα να κρατηθω…

εγω φιλε μου σπουδαζω διοικηση επιχειρησεων,αν λοιπον βρεθω σε μια κουβεντα φοιτητων ιατρικης δεν θα τους πω εγω τι ειναι οι χιαστοι και τι ειναι η σκολυκοειδητιδα(καλα καλα δεν ξερω πως γραφεται… :smiley: )

την συγκριση με τους soad την εκανα ως προς την μπαλαντα και οχι ως προς την γενικοτερη πορεια και των 2 συγκροτηματων που μου αρεσουν πολυ…

οχι μπαλαντα λοιπον αλλα μπαλαντοειδες…hahahahahhahah:: :lol: οπως

μπαλαντοειδες οπως:
ροκοειδες:lol:
μεταλοειδες:lol:
χιπχοπειδες:lol:
ραποειδες:lol:
εντεχνοειδες:lol:
κλασικοειδες:lol:
μπουζουκοειδες:lol:
αλλα να μη ξεχασουμε και το νεο ειδος που ο νεος φωστηρας,παρεξηγημενος και αδικημενος απο τα κυκλωματα της μουσικης,εκολαπτομενος jimi hendrix και paul mcratney την…

                                               NU METAL ΜΠΑΛΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

Τι διοίκηση επιχειρήσεων και ιατρικές ? Εδώ μιλάμε για μουσική,χαίρω πολύ.Δηλαδή αν δεν έχουμε ακούσει όλη την δισκογραφία τους,και διάφορα ακυκλοφόρητα απ’ όταν ο chester ήταν 2 χρονών δεν μπορούμε να έχουμε άποψη ? Δεν στα πανε καλά.Έτσι κι αλλιώς εμείς ούτε βρίζουμε όυτε τίποτα.

Αφού σου πέσανε τα μαλλιά πως θα κάνεις headbanging ? :-k Περιμένω photos με μελανιές,σπασίματα κλπ που θα αποκτήσεις απ το ξύλο που θα πέσει.

εγω φταιω που καθομαι και μιλαω για lp(μονο για lp εννοειται,δεν σε υποτιμω καθολου ως ανθρωπο και ως γενικοτερες γνωσεις) με καποιον που δεν ξερει το a place for my head…

------το a place…δεν ειναι ουτε ακυκλοφορητο,ουτε απο οταν ο chester ηταν 2 χρονων αγαπητε μου φιλε.ειναι ενα απο τα πιο γνωστα κομματια τους που επαιξε παντου!!!αλλα για να μην το ξερεις,θα εισαι ψαγμενος…

------raistlin τραβα στην συναυλια και κατσε μπροστα στην αρενα να αποκτησεις τις δικες σου!οι δικες μου ειναι για παρτη μου!!!δεν χρειαζεται να εχεις μαλουρα για να κανεις hb,απλα ειναι πιο εντυπωσιακο,λολ

leviathan ΡΕ αν θες να μαθεις ποιος ειναι ο σκοπος την εγγραφης μου μπες

www.skodafans.gr
www.skodaclub.gr
www.ellinadiko.com
www.greek-fun.com
www.yarisclub.gr
www.stilo-club.gr
www.greekzlive.com
www.greektvsubs.gr

και προσπαθησε να κανεις εγγραφη με το nick linkin.δεν θα σε αφησει…και ξερεις γιατι???γιατι καποιος εχει κανει εγγραφη σε αυτα τα site πριν εσυ βγαλεις το δημοτικο αγαπητε μου!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

για ποιο λογο ο καθενας γραφεται ειναι δικαιωμα του.δεν βλεπω να λεει καπου forum-γενικη συζητηση σχετικα με το μεταλ αλλα Linkin Park in Athens…
τωρα,σχετικα με τους soad,μπανταρα δεν λεω.αλλα καποιος μιλησε για kiss και metallica.μηπως οι soad ειναι kiss?η metallica?
οντως τα υποκοριστικα “-ειδες” ειναι τλχ γελεια οταν μιλας για μουσικη.το οτι υπαρχουν “δυνατες” μπαλαντες δεν το αμφισβητει κανεις.αλλα δεν το λες μπαλαντοειδη τραγουδι το λες power balland.
μηπως το in the end η το crawling ειναι power μπαλαντα?
και οσον αφορα τους kiss εχει εξαντληθει.δεν συγκριναμε τις 2 μπαντες μουσικα,προς θεου.

Παιδια στειλτε και φωτος με τα πουλια σας.Ειναι ον τοπικ.Το μεγαλυτερο κερδιζει γλυφιτζουρι.