Linkin Park - Meteora

Θυμάμαι μια φορά που έπρεπε στα αγγλικά να πάρουμε μια λέξη και να φτιάξουμε μια πρόταση με αυτή.Μου λέει η δασκάλα ‘φτιάξε μια πρόταση με τη λέξη somewhere’.Και αρχίζω εγώ ‘I wanna be somewhere I belong’:lol: :lol: :lol: Τι εποχές τότε…:roll: Όπως και να ΄χει οι Linkin Park μαζί με τους HIM υπήρξαν οι πρώτες μπάντες τις οποίες ‘ερωτεύθηκα’,και το έναυσμά μου για να αρχίσω να ακούω ροκ και μετά μέταλ.Το Meteora το θεωρώ καλό δίσκο,αλλά αποδείχτικε ότι: δεν μπορούν να κάνουν την υπέρβαση στη ποιότητα των κυκλοφοριών τους γιατί είναι καθαρά mainstream μπάντα-πρ’ωταη μάσα,μετά η μουσική-.Πολύ αναμενόμενος ήχος,πολύ safe αν το θέλετε έτσι.Πιο εμπορικός,λιγότερο ποικιλόμορφος από το πρώτο.

Α,και manos87:το Hybrid Theory υπήρξε σταθμός για το είδος γιατί έκανε η διαφορά και το διατήρησε στην επιφάνεια.Αλλά το Meteora παρόλες τις πωλήσεις του δεν θα έλεγα ότι το συνέχισε αυτό.Τόσες άλλες μπάντες βγάλανε καλύτερος δίσκους:Static-X,Adema,P.O.D.,Deftonew,Coal Chamber,κτλ.Δυστηχώς οι Linkin Park τα σπουδαία πράγματα τα κάνανε με το πρώτο δίσκο τους.Μετά,απλά για ένα διάστημα κρατήσαν την αξιοπρέπια τους.Και αυτά τα λέι ένας πρώην-και πληγωμένος απ’ τη πορεία της μπάντας- οπαδός.

Υ.γ.Ακόμη θυμάμαι τα νεύρα μου όταν έπαιζε στο ραδιώφωνο ή στη τηλεόραση το Numb:dizzy: