Linkin Park: Road To Revolution_Live At Milton Keynes

"Road To Revolution: Live At Milton Keynes ονομάζεται το live cd/dvd album που θα κυκλοφορήσουν οι Linkin Park στις 24 Νοεμβρίου.Το album ηχογραφήθηκε στην πόλη του Bowl στις 29 Ιουνίου, ενώ σε αυτό συμμετέχει και ο πανταχού παρών Jay-Ζ, ο οποίος εμφανίστηκε ως guest για να αποδώσει με το group κομμάτια από το “Collision Course.” (http://www.rocking.gr/article5092.php)

Σχολιάστε. (Smells money φέρνει η κατάσταση σε μένα)

Εντάξει απλά ήθελαν να βγάλουν ένα live album μετά την περιοδεία για το Minutes To Midnight… δεκτό…

Για να λέμε τα πράγματα με τ’όνομά τους, δεν ξέρω αν το live DVD είναι για την 'κονόμα καθαρά ή αυτό που θα λέγαμε “by the band for the people” αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η Warner δεν είναι χαζή για να μην τα 'κονομήσει (κι άλλο).

ωπ εδω ειμαστε!λολ!
οπως ειπε ο τραγουδιστης σκεφτηκανε να κανουν το λαιβ το συγκεκριμενο επειδη απο κατω ηταν γυρω στις 55.000 κοσμος.και η επαφη αυτη με τον κοσμο ηταν μοναδικη οπως λεει.και θελησαν να την μοιραστουνε με ολους τους φανς.προσωπικα δεν 8α κατσω να σκεφτω αμα ειναι για τα λεφτα η οχι.εμενα μαρεσει που θα χω να βλεπω ενα λαιβ μεχρι τα τελη του 2009 που προγραμματιζεται να βγει το στουντιο αλμπουμ…
α διαβασα και οτι θα χει μεσα και καποια μπονους τρακς και καποιες ανεκδοτες φωτογραφιες λαιβ στο dvd.

σωστό κι αυτο αλλα θα συμφωνήσω περισσότερο με αυτό:

Το live είναι πριν ή μετά το Minutes to midnight?

μετα ειναι φιλε μου.
το mtm βγηκε στις 14 Μαιου του 2007…αυτο το λαιβ εγινε 29 ιουνιου 2008…

Metalo89 σκεψου οτι ολες οι δισκογραφικες 8ελουν να κονομησουν.:slight_smile:
αν εβγαινε το λαιβ κανα 6μηνο μετα το μτμ τοτε και γω θα ημουν καχυποπτος…αλλα μιλαμε για εναμιση χρονο μετα…

FOREEEEEEEEEEEEEEEESSSST !!! :D:D:D:D

Η προσωπική μου άποψη είναι πως η τελευταία τους κυκλοφορία είναι για τα μπάζα. Δέρφορ άη γουόντ ήβεν τατς δατ κραπ !

Τα DVDs (και δη ενός ονόματος εμπορικού μεγέθους όπως Linkin Park όπου όλα πρέπει να’ναι προσεγμένα μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια κτλ.) βγαίνουν μετά τις περιοδείες Wise…

καλα σιγουρα…αλλα θυμαμαι οτι ειχε βγει το μετεορα μαρτιο και το live in texas βγηκε οκτωβριο…αυτο πως το ε3ηγεις?

να και αποσπασματα απο το λαιβ…φαινεται πολυ καλοτραβηγμενο!!ειναι 6 δεκαλεπτα…αν ειναι ετσι τλκ το ντιβιντι θα γουσταρουμε!!

Μου αρκεί το live in Texas…:slight_smile:

νταξει το τεξας ειναι μαστ.αλλα και αυτο φαινεται πολυ καλο σαν σκηνοθεσια…πιο action καμερες και το σημαντικοτερο οι λπ ειναι headliners…

Ειδικα το σημειο του From the Inside που σκαει ο Lars Ulrich με γαντια σαν χερια Hulk και ροζ αυτια λαγου εχει τρελο γελιο(ειναι τρελλος αυτος ο Δανος).Οι Linkin μαλιστα στα credits τον αποκαλουν Green Fisted Bunnyman.

xaxax!!μεγαλος λαρς

το λαιβ τα ΣΠΑΕΙ πολυ ασχημα!!!εδειξε απο σπασματα χθες το μτβ!!καλοτραβηγμενο,δυνατο με πολυ καλο artwork