Linkin Park - The Hunting Party (2014)

σε συνεντευξη του ο mike shinoda αποκαλυψε τον τιτλο του καινουργιου τους αλμπουμ the hunting party και θα κυκλοφορησει 17 ιουνιου…εν αναμονη λοιπον…

Το εξώφυλλο είναι πραγματικά πανέμορφο

[SPOILER]Μακάρι να χρησιμοποιόταν και σε κανέναν πραγματικά πανέμορφο δίσκο και όχι στους λ. παρκ του 2014 :razz:[/SPOILER]

Γω για καποιο λογο εχω λιγες ελπιδες για τουτο δω.

me too.

You are not the only one.

Sent from my iPhone using Tapatalk

διαβαζω κατι τελευταιες συνεντευξεις του mike shinoda και πεφτει πολυ κραξιμο στην ποπ σκηνη…και δεν μπορω να καταλαβω γιατι εφοσον στα προηγουμενα αλμπουμ τους γιναν και αυτοι πολυ ποπ,και σε συνδυασμο με το ‘‘νοημα’’ του guilty all the same εχω καταληξει στο εξης ερωτημα…μπορουν οι εταιριες να αναγκαζουν τα συγκροτηματα να κανουν οτι θελουν αυτες?πχ αφου βλεπουν οτι η ποπ πουλαει να τα ανγκαζει να κανουν στροφη στον ηχο τους…πολλα mainstream συγκροτηματα εχουν ‘‘χαλασει’’ τον ηχο τους τα τελευταια χρονια…
γιαυτο και ενω εν μερη ακομα ακουω καποια αυτα εχω στραφει στα ανεξαρτητα…πολλλοι καλλιτεχνες π.χ. οι evanescence εγιναν ανεξαρτητοι πλεον και βγηκαν και ειπαν οτι το χαρηκαν που επιτελους εληξε το συμβολαιο τους με την εταιρια τους…και καπου διαβασα οτι ληγει το συμβολαιο των lp με την warner…τι να πω αφου εφτασαν σε τετοιο σημειο οι lp νομιζω δεν χρειαζονται καμια δισκογραφικη απο πισω…μακαρι να ανεξαρτητοποιηθουν και αυτοι…κατι μου λεει οτι τα πραγματα θα ειναι πολυ διαφορετικα μετα…

Tom Morello, Daron Malakian and Paige Hamilton have all been announced as guests on the LP.

Για να δούμε…

Βγηκε 2ο κομματι απο τον δισκο

εδιτ: εχω την εντυπωση οτι ειναι πιο ωραιο απο Guilty All The Same :smiley:

Living Things με κιθάρες το Until it’s Gone. Όμορφο κομμάτι και πολύ πιο λογική επιλογή για σινγκλ από το Guilty All the Same. Σα να το βλέπω από τώρα να παίζει στο επόμενο Transformers του Bay :b

Από το δίσκο δε περιμένω τρελά πράγματα, αν και με τα μέχρι τώρα δείγματα και τις συμμετοχές φαίνεται ότι πάνε για κάτι αρκετά δυνατό.

Rebellion (feat Daron Malakian) :!:

Εδώ το κομμάτι

Ρε σεις τι μπάσιμο είναι αυτό? Θρασιά σωστή . 8O :stuck_out_tongue:

Πολύ καλό πάντως (και αύτο).

Ωραίο τραγούδι αυτό με τον Malakian. Εν αντιθέσει με τα άλλα δύο που είναι μετριότητες.

Guilty all the same κ rebellion ειναι κομματαρες κ αρκετα πρωτοτυπα για lp…imo παντα!
Τα αλλα δυο οπως ειπε κ ενα παιδι πιο πάνω ειναι καθαρα living things με κιθαρες! Σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ικανοποιημενος - ισως λογω κ των συνεργασιων- κ περιμενω κατι αρκετά καλο

Πολύ καλό το Rebellion…

Αρκετα δυνατο comeback! Πολυ raw παραγωγη (μπορει να ειναι κ εξαιτιας youtube) κατι το οποιο μου αρεσε αρκετα! Πολυ εντονο το punk στοιχειο που κολλαει με τη φωνη του c.b.
Το μονο που με δυσαρεστησε ηταν η συμμετοχη του morello ο οποιος περναει απαρατηρητος

το leadακι του παιχταρα μου εφερε μια τοσο δυνατη αναμνηση ανταλλαγης κομματιων soad με bluetooth στο γυμνασιο που τρομαξα. απιστευτα καλο κομματι και ας μην εχω επαφη με τη δισκογραφια τους. νταρον πρωτομαστορα

Εντυπωσιακά τίμιος δίσκος. Φαντάζομαι ότι όσοι ασχολούνται με τη μπάντα θα το θεωρούν ως την επιστροφή στις κιθάρες, όσοι ασχολούνται λιγότερο θα το θεωρούν ως την επιστροφή στον ήχο των πρώτων δύο, ενώ αυτοί που τους ξέρουν για τα χιτάκια θα το έχουν στην ίδια κατηγορία με τα δύο προηγούμενα.

Προσωπικά, έχοντας ως δεδομένο ότι είχα βρει το Living Things αρκετά καλύτερο από τα μπερδεμένα Minutes to Midnight και Thousand Suns, το Hunting Party μου άφησε την αίσθηση ότι είναι ένα ακόμα βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση. Αυτό γιατί χωρίς να ξεκόβουν εντελώς από τα αλτερνατιβ ή τα ηλεκτρονικά στοιχεία και τους όποιους πειραματισμούς, ξαναβάζουν τις κιθάρες και τις εναλλαγές στα φωνητικά που τους έκαναν αναγνωρίσιμους και γράφουν τραγούδια με αρχή, μέση και τέλος.

Προφανώς στο σύνολο του δίσκου υπάρχουν και λιγότερο δυνατές στιγμές, αλλά αυτό δεν είναι κάτι που δεν περίμενα. Κομμάτια όπως τα πρώτα τρία, το Rebellion -ό,τι είπε ο αποπανω για Daron- ή το Line in the Sand είχαν καιρό να γράψουν και ηχητικά στέκονται άψογα ανάμεσα στις δύο “περιόδους” του συγκροτήματος. Όπως τα λέει και η τελευταία παράγραφος του ρηβιου στην κεντρική ένα πράγμα.

Για το κομμάτι με τον Morello που λέτε, ο Shinoda είχε πει σε ένα listening session στο twitter ότι ήταν εντελώς τζαμάρισμα και μπήκε περισσότερο για την ιστορία

Δεν περιμενω και πολλα πλεον απο τους Linkin park…το ακουσα το νεο αλμπουμ και ενταξει ακουγεται ευχαριστα αλλα απο το ακουγεται ευχαριστα μεχρι το να ειναι καποιο αλμπουμ που θα το θυμασαι για χρονια μετα απεχει ετη φωτος

πιστευω οτι δημιουργικα ειναι τελειωμενοι οτι εμπνευση ειχανε την εξαντλησανε στα 2 πρωτα αλμπουμ
τραγουδια σαν το in the end,numb, breaking the habit,crawling δυσκολα θα ξαναδουμε απο αυτους…

Νομίζω σε αυτό εδώ ισορρόπησαν κάπως τα αρχικά τους με τα πιο πρόσφατα. Καλός δίσκος, αν έχουμε ξεφύγει απο τα παλιά και δεν υπάρχει πλέον hybrid ή meteora, τότε κάπως έτσι θέλω να τους ακούω αυτούς. All for Nothing, War, Wastelands και Rebellion ξεχώρισα απο αυτό. Α, και εξωφυλλάρα.