Linkin Park

trancecore :stuck_out_tongue:

nintendocore???

Από σένα signal περίμενα σοβαρό post για το θέμα :stuck_out_tongue:

Άντε γιατί έχουμε να βάλουμε ταμπέλα και στους Arcturus!

Μέχρι τώρα, έλεγα πως τα συγκροτήματα που δεν είναι εύκολο να τα κατατάξεις κάπου (και δε χαρακτήρισαν ένα ολόκληρο ιδίωμα), είναι αξιοσέβαστα γιατί δεν είχαν σύνορα στη μουσική τους.

Το ότι μετά από τόσα ποστ, κανείς σας δεν έχει ιδέα τι παίζουν, το θεωρώ πολύ τιμητικό για τους Linkin…

karvou οποιος εχει ασχοληθει ΣΟΒΑΡΑ με τους lp ξερει τι μουσικη επαιζαν και τι μουσικοι παιζουν.τα τυπακια ομως που ακουνε lp μεταξυ θωδη και χατζηγιαννη λογικο ειναι να μπερδευονται

και γω ετσι πιστευω…
συνδιαζουν πολλα ειδη και το αποτελεσμα που βγαινει ειναι πολυ ωραιο.περα απολες τις ταμελες αυτο ειναι που μας μενει…

To metal ακόμα όμως δεν έχουν καταφέρει να το συνδυάσουν. Δεν πειράζει στον επόμενο δισκο ίσως. :stuck_out_tongue:

Οι μόνοι που δεν καταλαβαίνουν τι παίζουν οι LP, είναι οι φανμπόηδές τους.
Για όλους τους υπόλοιπους ο όρος alternative rock είναι υπεραρκετός…

για το itunes ουτε καν το alternative ειναι απαραιτητο :stuck_out_tongue:

Α, δεν το ξέρω αυτό το itunes εγώ.
Είμαι γέρος και ακόμα αγοράζω CD’s. :slight_smile:

πφφ καλα κανεις και δεν το ξερεις…
αλλα το ταμειον ειναι μειον…:frowning:

εσενα δηλαδη το dont stay π.χ. και το faint σου κανουν alternative ROCK???
οκ…
τοτε οι keane ειναι epic metal

Όχι μου κάνουν για death! :lol:

Και βέβαια μου κάνουν για alternative rock, με κάνα-δυο core riff-άκια…

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί εσύ και οι λοιποί φανμπόηδες ιδρώνετε να μας πείσετε ότι οι LP παίζουν οπωσδήποτε metal. Δεν είναι κάτι κακό το να παίζεις alternative rock ίδιως αν παίζεις καλά και έχεις εμπνευσμένες συνθέσεις…

τωρα μου φαινεται οτι δεν διαβαζεις ολα τα ποστ και απλα μπαινεις για να μπεις να πεις … και να φυγεις…
αν ανατρεξεις λιγο (οχι πολυ.στην προηγουμενη σελιδα)θα δεις οτι εγω ο ιδιος εχω γραψει οτι το ΜΤΜ μπορει καποιος να το συγκαταλεγει στο αλτερνατιβ ροκ.
εμεις οι φανμπουδες οπως λες θελουμε να πουμε οτι οι λπ ειναι μεταλ με το ζορι.εσεις οι κομπλε3ικοι γτ θελετε να πειτε οτι δεν ειναι μεταλ?
ας μου επιτραπει η λεξη κομπλεξικος.ελπιζω να μην ενοχλησει κανεναν και να το ανεχτει οπως εγω ανεχομαι τον χαρακτηρισμο φανμποης.
α και κατι για να μιλησει καποιος και με κανα επιχειρημα

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_alternative_rock_artists γμτ εδω περα δεν βλεπω πουθενα τους λπ.και ολως τυχαιως εδω υπαρουν…http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_alternative_metal_artists

αντε καληνυχτα…χαχααχα!

alternative metal artists

A Perfect Circle
Evanescence
[FONT=“Arial Black”]Katatonia[/FONT]
Marilyn Manson

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
μου εφτιαξες τη μερα…

βλεπεις τωρα γτ δεν πρεπει να βαζουμε ταμπελες?γτ οι σλιπνοτ μπορουν να θεωρηθουν απο heavy metal μεχρι nu metal… 5 τραγουδια να βγαλουν πιο εναλλακτικα τους κολλανε και μια ταμπελα alternative και αγιος ο θεος.

επισης οι katatonia στα τελευταια τους το χουνε γυρισει λιγακι…(απο τα λιγα τρααγουδια που εχω στη συλλογη μου)

Σορρυ για το offtopic αλλα υπαρχει και αυτη η “ταμπελα”.

Xαρακτηριστικοτερο συγκρότημα ειναι οι HORSE the band

Wise λες γιατι να καθομαστε να κολλαμε σε ταμπελες.Και σου λεει ο φιλος σου ο ΚρισΠ το παρακατω

Γιατι συνεχιζεις?

Εχετε καταληξει οτι οι ΛΠ οταν καθονται να γραψουν μουσικη δε λενε ‘και τωρα θα γραψουμε κατι πολυ μετσαλ’.Παιζουν οτι τους βγει και τους αρεσει.Και οι 2 μεριες σε αυτο το τοπικ το ιδιο λετε πανω κατω.Τι κοπανιεστε ολη την ωρα?

ο |WISE| έκανε το πολλοστό φάουλ που τον έφαγε. Μην περιμένεις απάντηση σύντομα Mackintosh…

Τον εφαγε η αγαπη για τους LP:p