Lion's Share - Emotional Coma

Μιας και βγαλαν νεο αλμπουμ,ειπα ευκαιρια να ακουσουμε τις γνωμες σας.Προσωπικα οσο το ακουω,τοσο περισσοτερο μ’αρεσει!.Ειναι νομιζω η πιο heavy κυκλοφορια τους!και περιεχει διαφορους εκλεκτους καλεσμενους!και μια πολυ καλη διασκευη στο sorcerecs των angelwitch!

Στο τοπικ Heavy - Power εχουμε γραψει καποια πραγματα γι αυτο…8)

εχει γινει ηδη αναφορα στiς heavy/power κυκλοφοριες αλλα ας πουμε αλλη μια φορα τη γνωμη μας…
Εξαιρετικα riffs που παραπεμουν σε Tad Morose/Morgana LeFay,ωραιες φωνητικες μελωδιες ,μια κρυμμενη
doom διαθεση σε αρκετα σημεια και κρυσταλλινη παραγωγη που δινει αρκετους επιπλεον ποντους
Γενικα μια ιδιατερα ποιοτικη δουλεια απο τους Σουηδους που θελει ομως αρκετα ακουσματα για την χωνεψεις

οκ σορυ παιδια, η συνδεση μου ειναι υπερβολικα αργη,οπωτε ειπα να μην ρισκαρω να ξεφυλλισω το thread του heavy power! :slight_smile:

Δε μ’ έχει τρελάνει ο δίσκος αυτός, πάραυτα είναι αρκετά καλός και σίγουρα κάποια στιγμή θα ξαναπαίξει στο playlist μου. :wink:

να ξαναπαιξει,να ξαναπαιξει:band:
θα το εκτιμησεις πιο πολυ…

Λοιπον αυτο το δισκο τον ακουω τελευταια παρα πολυ…και πραγματικα με τις ακροασεις μεγαλωσε αρκετα μεσα μου!!!Πολυ καλο σκοτεινο Heavy με ριφαρες δυνατες και φωναρα!!!Πραγματικα απο τις εκπληξεις της χρονιας…

ναι ναι!!
λοιπον και γω οπωτε τον βαζω να τον ξανακουσω παρατηρω οτι το γουσταρω ακομα σε αντιθεση με αλλες κυκλοφοριες που βλεπω οτι εχει ξεθυμανει ο αρχικος ενθουσιασμος!φοβερη κιθαρα,φωνητικα,τυμπανα.τα παντα.η διασκευη γαματη.μεχρι και τα backing vocals οπου συνανταμε τον θεο mats leven!!! :smiley:
πολυ καλη μπαντα γενικα.κριμα που δεν κανουν ευρυτερο τουρινγκ μπας και τους πετυχουμε και μεις πουθενα!

Που τετοια τυχη ρε γαμωτο…ποπο το The Arsonist ειναι γαμω τα κομματια…!!