Μωρά στη Φωτιά live στο Κύτταρο 05-01-2012

ο καλύτερος τρόπος για να υποδεχτούμε τη νέα χρονιά είναι με μια συναυλιά των Μωρών… για όσους δεν τους έχουν δει, δεν ξέρουν τι χάνουν…
για όσους τους έχουν δει, απλά να πω ότι είναι σε τρομερή φόρμα και τη τελευταία φορά που τους είδα τέλη Οκτώβρη ήταν απ’τις καλύτερες εμφανίσεις τους (και τους έχω δει 10+ φορές)…

όσοι πιστοί προσέλθετε!!

Υ.Γ. προς rocking: δεν ενημερώνετε και το section των συναυλιών με αυτό το live?

η τελευταία ήταν όντως πάρα πολύ καλή.
εκεί θα είμαστε. :roll:

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με τα Μωρά στη Φωτιά, αλλά τα 5-6 κομμάτια που έχω ακούσει μου αρέσουν πάρα πολύ, οπότε σκέφτομαι να τους τιμήσω μεθαύριο! :stuck_out_tongue:
Μπορεί κάποιος που είναι πιο fan να ποστάρει κάποιο πιθανό setlist ή ας πούμε κάποια κομμάτια που καλό θα ήταν να ξέρω πριν πάω στο live;

Κατω στην πολη, αδελφια στη κολαση, παυσιπονο, μανιφεστο, παιχνιδι, σκυλισια μερα, χαμαιλεον, εμβατηριο πενθιμο, αδρεναλινη, φωλια του κουκου, βαβυλωνια, ηρωινη

δεν ξέρω ποιά τραγούδια είναι αυτά που έχεις ακούσει, αλλά φαντάζομαι τα περισσότερα θαναι απ’τον πρώτο τους δίσκο…

λοιπόν στις συναυλίες κάθε φορά παίζουν όλα τα κομμάτια του πρώτου δίσκου και συνολικά γύρω στα 30 τραγούδια… απ’τον πρώτο τα highlights είναι το [B]παυσίπονο, μανιφέστο, ηρωίνη, κάτω στην πόλη, παιχνίδι και υποσχέσεις[/B]… σχεδόν όλος δηλαδή :stuck_out_tongue:

απ’τον δεύτερο παίζουν πολλά, γύρω στα 7-8… τα πιο σημαντικά είναι το [B]εμβατήριο πένθιμο και κατακόρυφο, μόνος σου ξανά, βαβυλωνία, χαμαιλέων και στην φωλιά του κούκου…[/B]

απ’τους 2 τελευταίους παίζουν λιγότερα κομμάτια, αλλά και πάλι αρκετά… τα πιο σημαντικά είναι η [B]αδρεναλίνη, αποτυχημένο παιδί, πόσο κοντά είναι η ασία, ραδιόφωνα, τελευταίο s.o.s. και χλoμή φωτιά[/B]…

[U]ρίξε μια ματιά και εδώ[/U]

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, ήσασταν κατατοπιστικότατοι!! :smiley:

νομίζω Πέμπτη βράδυ θα μας ευχαριστείς ακόμη περισσότερο :wink: :stuck_out_tongue:

το third uncle δεν νομιζω να το παιζουν. και κακως βεβαια :-k

το παίζουν κάθε φορά :wink:

To χω ακουσει κι εγω :stuck_out_tongue:

Κουρασμένο μυαλό. :wink:

Το παίζουν φίλος.
Επιβεβαιώνω.

Θα βγουν όντως στις 10; Επίσης ξέρει κανείς πού μπορώ να βρω δισκογραφία;

[B]δισκογραφία[/B]

συνήθως 10 λένε και βγάινουν στις 11… αλλά έλα νωρίτερα, ποτέ δεν ξέρεις… μην σε πάρω στο λαιμό μου…

Για να την κατεβάσω εννοούσα! :stuck_out_tongue: Ευχαριστώ πάντως!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ LIVE! Έγινε σιγουράκι από εδώ και στο εξής, όποτε παίζουν εγώ θα είμαι μέσα. Τέλος.

[SPOILER]Συγχαρητήρια στην ξανθιά οπτασία πάνω δεξία στον εξώστη, στην κοπέλα ύψους 1.50 με το ζόρι που όμως και τα έσπαγε και χώθηκε και στα pit (και έπεσε 3-4 φορές :p) και στην κουκλάρα που είχε έρθει με τη φίλη της και το αγόρι της φίλης της (αν κατάλαβα καλά) και ο μαλάκας κώλωσα να της μιλήσω αν και ήμασταν όλη την ώρα δίπλα στις ήρεμες στιγμές του live. Βασικά τα συγχαρητήρια δεν πάνε σε σας, στο Θεό και στους γονείς σας πάνε :stuck_out_tongue: [/SPOILER]

ορίστε και μερικά βιντεάκια απτο λαιβ

[B][U]Παυσίπονο[/U][/B]

[B][U]Εμβατήριο & Κάτω στη πόλη[/U][/B]

[B][U]Βαβυλωνία[/U][/B]