Live aid

ποιο συγκροτημα η καλλιτεχνης ειχε ξεχωρισει εκεινη την αξεχαστη βραδια?

ηταν κ οι peppers καλε…τεσπα ολα καλα ειναι.θα πω queen8)

κι εμενα στους κουιν παει η ψηφος μου:D

Στο live Aid του '85 αναφέρεται… :wink:

ααα μονο εκει???εγω νομιζα γενικα…#-o

Εγω παλι θα πω U2,το παρακατω ειναι μονο ενας απο τους λογους.

Και απο το 2005 σ’ενα ακομα εξαιρετικο show

Ποιοι ηταν στο live aid εκτος απο αυτους που εχει το πολλ???

ντροπη ρε παιδια…δεν επρεπε να μπει καν poll…o υπερτατος freddie mercury και οι queen…:slight_smile:

ανατριχιλα!!! http://www.youtube.com/watch?v=xWbgMQ35RPw

Ψιλοακυρο μου φαινεται το πολ…καταρχας εχουν γινει κι αλλα λαιβ ειντ, απλα αυτο του 85 πηρε την μεγαλυτερη δημοσιοτητα κυριως λογο των ονοματων που συμμετειχαν…και δεν συμμετειχαν μονο αυτοι που αναφερθηκαν…οι the who,o elton john,ο phil collins, o David bowie μου ερχονται αμεσως στο μυαλο.και ειδικα η περιπτωση των the who επρεπε να ειναι στο πολ, αφου ηταν απο τις κορυφαιες εκεινης της βραδιας(παρα το τεχνικο προβλημα που ειχαν αντιμετωπισει, που ειχε σαν αποτελεσμα να χαθει η εικονα απο τους τηλεοπτικους δεκτες για κανα τριλεπτο)!!!

Και ειναι δεδομενο οτι την παρασταση την ειχαν κλεψει οι Queen στο συγκεκριμενο σοου…δεν το λεω επειδη ειμαι μεγαλος φαν εγω, απλα επειδη οποιον κι αν ρωτησεις που ειχε δει το σοου αυτο θα σου πει!!!Η εμφανιση των Queen στο λαιβ ειντ του 85 εχει ψιφηστει επανηλλειμενα απο οπαδους και δημοσιογραφους ως η κορυφαια λαιβ εμφανιση ολων των εποχων, ενω και αλλα ονοματα που συμμετειχαν σε εκεινη τη βραδια εχουν παραδεχτει πως οι Queen εκλεψαν την παρασταση!!!

Να και τα λινκς με ολο το εικοσαλεπτο των Queen στην αξεχαστη εκεινη βραδια…για οσους δεν τα εχουν δει:



Οπως προειπα, ψιλοακυρο μου φαινεται το πολ!!!αλλα κουβεντα να γινεται!!!

Dire Straits O:)

Το λαηβ Sultans of Swing δεν συγκρινεται με πολλα, οπως και collaboration με Sting για Money for Nothing

Κορδελα στα μαλλια και δεν συμμαζευεται!


Now playing: Ratatat - El Pico
via FoxyTunes

  • 1000…

U2! Ειδικα στο beautiful day οταν αφηνουν ελευθερα τα περιστερια!!! Μοναδικο! :slight_smile: