Live album που μας πορωσαν

Προσωπικα αυτο το live album που με ελιωσε ειναι το
Live in Germany των Rainbow.
Πισω στο 1976 με συνθεση Blackmore, Dio, Bain, Carrey και Powell.
Παρανοικο!!!
8 τραγουδια σε διπλο CD…

Αλλα live album που γουσταρω ειναι
AC/CD - Live
Saxon - The Eagle has Landed (και το 1 αλλα και το 2)
Iron Maiden - Live after Death

Δε θα λεγα ότι έχω ακούσει και πάρα πολλά live, αλλά το Live ERA των Guns είναι ΠΟΡΩΣΗ! 8) [/list]

AC-DC “Live In Paris”
Black Sabbath “Reunion”
Ozzy “Live And Loud”
Deep Purple “Made In Japan”
Slayer “Decade of Aggresion”
John Lee Hooker “Live at the Cafe Au Go-Go-Live At Soledad Prison”
Aυτά είναι μερικά απο τα Live που γουστάρω κάργα!!! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Iron Maiden - Live After Death

Αυτό μου ρχεται τώρα

Το ένα και το μοναδικό…

Iron Maiden - Live At Donington

Θα συμφωνίσω με το Live in Germany των Rainbow… Πρόσφατα βρήκα και το video εκεί να δεις πορωση… :twisted:
Σίγουρα το Made in Japan των Purple είναι κορυφαίο … Εγώ από τη στιγμή που το πηρα δεν ξανακουσα το Machine Head…

RUSH: ROCK IN RIO
Οταν ειδα το dvd εμεινα με το στομα ανοιχτο δεν πιστευα οτι μπορει να βγει τοση ενεργεια … !!!
Αν το βρείτε παρτε το οπωσδηποτε .

Linkin Park - Live In Texas

Ως ΕΝΑ live που σε πόρωσε, η ως ΤΟ live που σε πόρωσε;

Το Live and Dangerous από τους Thin Lizzy βεβαίως βεβαίως!

Ως ΕΝΑ live που σε πόρωσε, η ως ΤΟ live που σε πόρωσε;[/quote]

Μόνο αυτό με έχει πορώσει, δεν έχω δει άλλα :lol: Όμως θέλω το S & M των Metallica, πολύ πόρωση θα είναι με την συμφωνική ορχήστρα μαζί. :!:

Μάλλον Iron Maiden - Live At Donington, πολύ ενέργεια, δύναμη (βγαίνει και ο Andrian στο Running Free!!!).

Ναι το Live at Donington οντως μου διεφυγε… Ειναι live κορυφαιο…

Γκρουπ οπως οι Iron Maiden, Saxon, AC/DC, Rainbow, Deep Purple, κ.α., ειναι καθαρα live μπαντες. Ειναι φανταστικη η μεταμορφωση τους επι σκηνης και πραγματικα κανουν τα τραγουδια τους live να ακουγονται καλυτερα απο το studio (πχ Iron Maiden-Fear of the Dark). Αυτες ειναι μπαντες!!!

Scorpions με την φιλαρμονική του Μονάχου!!!Δεν υπάρχει πιο τελειοποιημένο album κατά την άποψή μου!!!Αυτό που θα ήθελα ήταν το υγκεκριμένο cd να κυκλοφορούσε ως συλλεκτικό σε περιορισμένα αντίτυπα!!!

Κλασικούρα, ξέρω, αλλά προτείνω Pink Floyd - Pulse.
Φαντάζομαι πως θα υπάρχει κάποιο άλλο live album (ως σύνολο) που να μου αρέσει περισσότερο, αλλά με την πρώτη μου καρφώθηκε το Pulse.

JUDAS PRIEST - UNLEASED IN THE EAST
GLENN HUGHES - BURNING LIVE JAPAN
IRON MAIDEN - LIVE IN DONIGHTON

Saint Vitus - LIVE (ο ορισμος του underground live)
Motorhead - No Sleep till hamersmith
Obituary - Dead

BLACK SABBATH “REUNION” fisika!!! :stuck_out_tongue:

na vlepis tous 4 8eous pou 3ekinisan to metal, na epanasindeode meta apo 17 xronia… ine to kati allo… e3eretiko live OLOI telioi mexri ke o drummer pou kala kratei akomi… o ozzy a4oga fonitika, geezer opos pada, ke TONNY IOMMI fisika alan8astos!!!

osoi den ektimisate to cd…
parte to DVD!! hehe ego exo ke ta 2!

DEEP PURPLE - MADE IN JAPAN…

To fovero aki tromero… SCORPIONS-WORLD WIDE LIVE
Meta akolouthoun to Made In Japan,Live Shit kai gia ta ypoloipa prepei me tin monadikh idiothta tou gasma( :lol: ) na skapsw vathia stin kefala mou…