Καλυτερο live group

Ποιο γκρουπ απ’οσα εχετε ακουσει ή δει ειτε ζωντανα ειτε σε cd αποδιδει καλυτερα live, συνδυαζοντας το με ενα ομορφο show? Απ’οσα εχω ακουσει εγω, πρωτοι ειναι οι Queen. Επονται οι Led Zeppelin, Pink Floyd, Rush, Yes, AC/DC, Queensryche με τυχαια σειρα. Απ’οσα εχω δει live, Sabbath+Queensryche με διαφορα.

Morbid Angel αν και show δεν κάνουν… :smiley:

TOOL

Dream Theater,Camel,Steve Vai(me mangini,keneally ktl…),Slayer,Yardbirds,Ozric Tentacles.(απ οσα εχω δει)

Led Zeppelin.
Live group είναι αυτό που αποδίδει στις συναυλίες καλύτερα από το δίσκο.
Και αφού έχω πάθει πλάκα από τις κασέτες και τα DVD, φανταστείτε να τους παρακολουθούσα από κοντά…

Iron Maiden, Dream Theater, Savatage

από αυτά που έχω δει.

ΑΠΟ VIDEOS
THIN LIZZY,DEEP PURPLE,ROGER WATERS,IRON MAIDEN,

LIVE ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ
RONNIE JAMES DIO!!!

Metallica

αγαπητέ πολέμιε,το topic σου είναι άκυρο,ξέρεις γιατί???
μα ο καθένας λέει το αγαπημένο του group γενικά!πλάκα έχει,κοίτα πως θα συνεχιστεί αυτό!

πολλά , αλλά το 2004 με Pain Of Salvation εμεινα παγωτό, κανένα δεν μπορεί να αποδώσει την δύναμη τηw φωνής του Daniel…
loveee…

Eπετρεψε μου να διαφωνισω.Τους Metallica προσωπικα δε μπορω να τους ακουσω πλεον.Αρα αυτο που λες δεν ειναι απολυτο

[size=1]Back on topic Stratovarius :lol: :lol: :lol: [/size]

Judas Priest. απ’τις αγαπημενες μου μπαντες αλλα δεν το λεω μονο εγω, νομιζω θεωρειται η καλυτερη live metal μπαντα.

Διαφωνώ, καιρό είχε να μπει ένα τόσο ωραίο και συνάμα απλό θέμα για μια εποικοδομητική κουβέντα…
Άλλωστε οι Zeps δεν είναι το αγαπημένο μου σχήμα, ξέρεις ποιο είναι… :wink:

[size=7]S A X O N .-[/size]

kourou, μπορείς να κλειδώσεις το τόπικ μετά από αυτό. :wink:

H συναυλία των Saxon με Doro,Circle II circle και Dionysus είναι η καλύτερη στην οποία έχω παρεβρεθή…Μιλάμε πήγε να γκρεμιστεί το Gagarin…Saxon εις τους αιώνας των αιώνων αμήν… 8)

ε,κατά 80% έχω δίκιο νομίζω…όχι ότι είναι κακό…με την ίδια λογικά όλα τα topic άκυρα είναι…

Κοιτα, οντως αρκετοι λενε το αγαπημενο τους συγκροτημα, αλλα εστω 3-4 ατομα ν’αναφερουν ενα συγκροτημα για το οποιο ξερουμε οτι ειναι αντικειμενικοι, μπορει να μας κανει ν’ασχοληθουμε με τις live του εμφανισεις σε περιπτωση που δεν το εχουμε κανει. :slight_smile:

Metallica

Αποδειξη: LIVE SHIT

πιστευω οτι οι καλυτεροι ηταν οι sensational alex harvey band. απ’οτι παντως εχω δει θα ελεγα pink floyd-roger waters

EΔΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ…
ΑΝΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ LIVE ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ, PAIN OF SALVATION TO 2004 ΣΤΟ ΡΟΔΟΝ.

ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΟΥ LIVE ΜΕ ΤΟ INSIDE ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ TOOL. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΗΤΑΝ Ο ΦΩΤΙΣΜΟΣ.

ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ PAIN OF SALVATION ΜΟΝΕΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΠΑΔΕΣ…