Δημητηρης Πουλικακος Live Στh Λαρισα@Stage 26/11/10

Αντε ας το ανοιξω επιτελους.
Αυριο λοιπον ειμαστε για Λαρισα να απολαυσουμε (εγω προσωπικα για πεμπτη φορα)τον γερολυκο του εγχωριου rock!!!
Eυελπιστω να παιξει και κατι απο το πολυ καλο δισκακι με τα μελοποιημενα του Εγγονοπουλου,αν κ το στυλ αυτο ειναι παρα πολυ πειραμτικο και διαφορετικο απο τον παραδοσιακο classic rock ηχο του Πουλιακου!

http://www.jumpingfish.gr/MOONJOURES

[B]jiopas[/B], ο λόγος που η τοπική οικονομία της λαρισας πάει καλά…:stuck_out_tongue:

*πως να εχει καλό ήχο μετά το stage…? σε 365 μέρες γίνονται 300 συναυλίες/εκδηλώσεις/παραστάσεις…

Αντε μια κ το ξενυχτησαμε ας γραψω το review μου.
Αρχικα βγηκαν οι Moonjoores,ενα σχημα που post rock αν καταλαβα καλα,ενα ειδος απο το οποιο εγω απεχω παρα παρα πολυ και ως εκ τουτου ειμαι ο πλεον ακαταλληλος να τους κρινω.
Πολλα αρπισματα,καλουτσικες ιδεες,solo ουτε για δειγμα,γι αυτο κι αυτην την μουσικη την θεωρω πολυ κρυα κι αδιαφορη.
Mετα λοιπον το προαναφερθεν group ηταν η σειρα του Πουλικακου να ανεβει να rockaρουμε λιγακι κ το καταφερε μια χαρα.Διασκευες απο Hendrix,ZZ Top,The Rolling Stones,Cream,αλλα και το ‘‘Suck My Kiss’’ των RHCP,οπως και πολλα κλασσικα δικα του με εκπληξη το θεικο ‘‘Ξεχασμενο Πηγαδι’’!Ενταξει ο ανθρωπος εχει περασει τα 70 και ειναι λογικο καπου να κουραζεται ευκολα,οπως 70+ ειναι και ο ιερος μυθος Δημητρης Πολυτιμος στα πληκτρα.
Δυστυχως η κιθαρα σε ενα ολοκληρο live ηταν θαμμενη και αδικουσε τον παρα πολυ καλο Kωστα Εφεντακη που εχω θαυμασει πολλες φορες στο παρελθον!
Γενικα πολυ καλο Live,με μια μικρη κοιλια δυο-τριων μετριων τραγουδιων!
Καλυτερες στιγμες για μενα τα ‘‘Hey Joe’’,το πουλιακικο’‘Aνευ Σημασιας’’,το must καθε συναυλιας του Πουλικακου ‘‘Υπαρχω’’ και φυσικα η γκαζομενη και ακρως τρελαμενη εκτελεση του’‘Rock N Roll Στο Κρεββατι’’ με τραγουδιστη τον κοσμο!!!
Y.Γ.Ρε Λαρισαιοι πατε καλα???
Τι μπουκετα ηταν αυτα που επεσαν προς τα πισω?
Τι μαλακιες ηταν αυτες που τραβουσαν μερικοι το μικροφωνο του Πουλικακου,αλλα και τον Πουλικακο με σπασμενο χερι??
Τι νουμερο ηταν αυτοι οι μεθυσμενοι μπροστα μου που εσπρωχναν και χτυπουσαν κοσμο στα καλα καθουμενα???
Σε συναυλια classic rock ημουν η σε συναυλια των Αgnostic Front???

Eκανα λαθος

O παππούς είναι σταθερή αξία στα live.
Oι διασκευές που διαβάζω είναι πάνω-κάτω αυτές που παίζει την τελευταία διετία.
Τζιόπα ευχαριστούμε για το ρηπορτάκι! 8)

κλασικά…
μεχρι να πιάσω το τζοκερ δεν θα ακούσουμε καθαρές κιθάρες στο stage…

επεσε ξύλο?? #-o τραγικό…!!

[QUOTE=crimson_Idol;1020047]κλασικά…
μεχρι να πιάσω το τζοκερ δεν θα ακούσουμε καθαρές κιθάρες στο stage…

Kανονιστε τυπαδες του Stage να μην ακουμε καλα και καθαρα την Τεταρτη!!!:smiley:

δηλαδη εχασα φαση…(για τον Πουλικακο λεω…οχι για το ξυλο:p)

τι ωρα βγηκε ο Πουλικακος? γιατι την “υποχρεωση” που ειχα την “τελειωσα” καπου στις 12.30…θα προλαβαινα?:-k:-k

Θα προλαβαινες αλλη μια ωριτσα.Ο Πουλικακος βγηκε στις 23:40 και τελειωσε στις 01:50!!!

κακως δεν ηρθα δηλαδις…κουραστηκε και δεν μπορουσε να παιξει αλλο?

Ρε συ 2 ωρες γεματες επαιξε!!!Τι επρεπε να κανει να παιζει μεχρι τωρα?

απλα εχω συνηθισει στους εγχωριους καλλιτεχνες και σε τετοιους χωρους το min των 2,5ωρων…αλλα νταξ δεν το ειπα ειρωνικα. ειναι και μεγαλος κιολας λογικο να κουραστηκε

Ναι κουραστηκε,στη μεση της συναυλιας εκανε λιγη οικονομια δυναμεων και στο τελος τα εδωσε ολα ξανα!!!
Ειχε και σπασμενο χερι βεβαια.Τες πα δεν εχω κανενα παραπονο.
Μικρε συμβουλη:Aν σου δοθει στο μελλον ευκαιρια μην τον χασεις,ειναι εγγυηση.Αντε γιατι τα χρονια περνανε…
Και ψαξε κι ακου την υπερδισκαρα’‘Mεταφοραι,Εκδρομαι ο Μητσος’’.