ΜΟΝΟ live in Athens 10 Απρίλιου 2009

Aytoi oi anthropoi pragmatika prepei kapoia stigmi na akoustoun stis sostes synthikes gia tin mousiki tous. Arxi oneirou. Tha prepei na stisoun kati pou gia na mpaineis tha skas ena 1000riko (mia panaakribi paragogi), na to ixografisoun kai na to dinoun tsampa meta os odigo pos prepei na einai i mousiki kai pos prepei na einai ta live. Telos oneirou.

Μακάρι να είμα καλά μέχρι τότε και να μπορέσω να πάω στο live…To περιμενω πως κ πως…Daz ένα comment στο youtube έγραφε: Watching Mono to perform is a religious experience…

Sto thema tis timis pou anaferei o BAN rotisa ton aderfo mou kai stin Bienni tha paiksoun se antistoixo me to AN xoro kai to ticket einai 13,90 euros. Ayta pliroforiaka gia sas.
Ego na po oti einai krima i mousiki ton Mono na min aksizei esto mia fora ton xoro pou tha tis epitrepsei na akoustei opos prepei.

Aytes tis meres exo afierothei sto neo xtypima ton Mono kai panta bebaia se tetoies periptoseis den yparxei kalyteri eykairia na piaseis palaiotera pragmata. Xthes eblepa to DVD The Sky Remains The Same As Ever pou einai tromera kallitexniko, gyrismeno me tropo pou tairiazei se aytous tous mousikous - stolidi tis neas epoxis.
Arxisa na kano snapshots to koino stis synaylies (mias pou eimaste sto live thread tous). Ti na pei kaneis gia ton tropo pou merika nea paidia apolambanoun pragmatika talenta tis genias tous…







Sympliromatiko sto religious experience comment tou youtube pou eipe o Tyler…

Wow! Αν και λιγάκι emo οι φωτογραφίες, με παρακίνησαν να ψαχτώ με την μπάντα. Όπως είχα πει και παλιότερα, οι μόνοι ΜΟΝΟ που ξέρω είναι αυτοί: http://www.youtube.com/watch?v=V2aa1tEh82I :smiley:
Για προτείνετε τίποτις…

ΥΓ: Το γκομενάκι στην πρώτη πρέπει να είναι τρελό ε 8O

αν ψήνεσαι, να αρχίσεις με τα 2 τελευταία τους (are you there και hymn to imortal wind) :slight_smile:

όλοι μέσα τον Απρίλιο

To Life In Mono einai apo ta pio agapimena pop songs ever :smiley:
Mia einai i symbouli. Min xaseis to to live. Oles oi alles akolouthoun giati…

Kai mia ligo pio kathari gia ton Cozy:

Se ayti tous tin tour den tha tous do dystyxos opote as tous dei kapoios kainourios.

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν μπορώ να πάω.
το τελευταίο τους αλμπουμ έχει μερικά πολύ ωραία μουσικά σημεία, αν και δεν είναι γενικά exactly my cup of tea.
αλλά πιστεύω συανυλιακά θα είναι καλή εμπειρία.

Daz ακριβώς αυτό συζητούσα χθες με έναν φίλο μου που προέρχεται απο άλλα μουσικά λημέρια (πιο ΘΡΑΣ:lol:)…και μου έλεγε πως βλέπεις ένα τέτοιο Live…κα του είπα πως έχουν ένα dvd και την μεγαλύτερη εντύπωση μου έκαναν οι αντιδράσεις του κοινού…Δηλαδή πως βιωνουν αυτην την εμπειρία, πως ταξιδευουν σε τοπία του μυαλού τους και σε αναμνήσεις μέσω της μουσικής που παρακολουθούν…και οι εικόνες σου έρχονται να επιβεβαιώσουν ακριβώς αυτό!!πολύ όμορφη δουλεία…Φίλτατε Cozy τα

  • Walking Cloud And Deep Red Sky, Flag Fluttered And The Sun Shined [2004]
  • You are there [2006]
  • Hymn to the immortal wind [2009]

είναι ότι πρέπει για να προλάβεις μλέχρι τον Απρίλιο…Μετά και τα άλλα φυσικά


Αυτό το γλυκούλι είναι δικό μου!!:lightsabre::lightsabre::lightsabre::naughty::naughty:

μόνο εμένα μου φάινονται υπερβολικές ως fake αυτές οι αντιδράσεις;

Εχθρός! Εχθρός!:lightsabre::lightsabre:

Καλά, και σε συναυλία Manowar μπορείς να έχεις τέτοιες αντιδράσεις. Απλά κλείνεις τη θέρμανση…:stuck_out_tongue:

Κόζυ,
α) να έρθεις για να μου κάνεις παρέα. Παίρνω εγώ αυτοκίνητο άμα λάχει
β) αν πόνταρα κάπου, θα πόνταρα πως οι δίσκοι δε θα σου αρέσουν, αλλά αυτό δεν αναιρεί το πως η συναυλία ίσως να σου αρέσει. Έλα για την εμπειρία (γυναίκες δε νομίζω να έχει, άρα δε μπορώ να το πω ως επιχείρημα :(, αν θες όμως, μετά σε πάω Rock n Roll. Θα είναι και Πέμπτη :stuck_out_tongue: )

Ναι αν σ’ αρέσει η Άννα Βίσση :stuck_out_tongue:

Δεν είσαι ποτέ μόνος.

Πλάκα κάνεις;

Δεν ξέρεις από λάδι… [-X

Η αλήθεια είναι πως τα ποστολάιβ έχουν μεγάλο σουξέ τα τελευταία χρόνια. 8)

Εντάξει, Massive Attack δε θα είναι η συναυλία ρε παιδιά :stuck_out_tongue: Το θέμα είναι τα ποσοστά των γυναικών. Δε μπορώ να είμαι σίγουρος, γιατί οι συναυλίες του ποστ ροκ χώρου δεν είναι το στοιχείο μου, αλλά η εντύπωση μου είναι πως τα ποσοστά γυναικών που πάνε είναι σίγουρα καλύτερα από μέταλ, αρκετά χειρότερα από indie :oops:

Αλλά δεν επιμένω. Θα γράψω πλήρες γυυναικο-ριπόρτη την επομένη και θα ανακαλέσω αν έκανα τόσο μεγάλο σφάλμα. :stuck_out_tongue:

Ντροπή ρε έκφυλοι! Στις συναυλίες πάμε για τη μουσική… [-X

:stuck_out_tongue:

Για τα αλλα, υπαρχει ο Τερζης… =p

όπως θα έλεγε κι ο Al Bundy

“Οι όμορφες γυναίκες είναι η πηγή έμπνευσης του ροκ. Οι άσχημες γυναίκες είναι η αιτία των mosh pit”

Από blog της Verenate:

ΞΕΚΙΝHΣΕ Η ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ AΠΟ ΤΡΙΤΗ 10 ΜΑΡΤΙΟΥ,ΓΙΑ TA ΕΞΗΣ LIVE SHOWS :

[B]MONO/B+[B]A STORM OF LIGHT/B10/4@FUZZ- 28 euro

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να παραβρεθώ στο live, έχω ψηθεί αρκετά :slight_smile: