ΜΟΝΟ live in Athens 10 Απρίλιου 2009

Ξενέρωσα βέβαια γιατί δε μπόρεσα να είμαι όλη την ώρα μαγεμένη, καθώς υπήρχαν άπειροι που μιλούσαν συνεχώς (ήθελα να τους βρίσω! :x) λες και είχανε βγει για ποτό! + τους ήχους από τα μπουκάλια που χτυπούσαν οι barmen… πράγματα τα οποία με αποσπούσαν.

edit: @tylerdurden: στο τέλος μάλλον καθόμουν δίπλα σου, τα ίδια λέμε για την νεκρική σιγή που δυστυχώς δεν υπήρχε… +το προβληματάκι στον ήχο στα ξεσπάσματα (όπου τουλάχιστον δεν ακούγονταν τα μπλαμπλα)

Ακριβώς αυτό…Ουσιαστικά σε αυτό το live είναι σημαντικό να ξεφύγεις απο όλα τα εξωτερικά στοιχεία και να αφεθείς σε όλο αυτό το οπτικοακουστικό αποτέλεσμα…Η μπάντα έχτιζε το κρεσέντο στο everlasting light και ο barman είδε τον dude του και του φώναζε "Βαγγέλη? Που σαι ρε man? yo!
Ε ξέρω γω δεν είναι απόλυτη ξενέρα αυτό…και τα κινητά ναι στην δόνηση!διακριτικά πράγματα…
Βέβαια δεν ξέρω τι γινόταν πιο μέσα και πιο κεντρικα απο το κοινό…εγω έπρεπε να είμαι κοντά στο μπαρ να στηρίζομαι συχνά πυκνά…Αν μίλαγε και ο κόσμος σε καταλαβαίνω…
Φόρουσα ένα φουτερ με κουκουλα μαύρο των Mono και μετα μια κοντόμανικη Mastodon…

και μετά τίποτα…8O :lol: :stuck_out_tongue:

Βρε NoMisteraki ήσουν εκεί; Όχι, δεν πήγαμε σε θέατρο, αλλά είναι ακριβώς όπως τα λέει από πάνω ο tylerdurden. Οι Mono ήταν κάτι ιδιαίτερο(ίσως και κάποιες άλλες μπάντες), και αντίστοιχη στάση έπρεπε να έχουμε και μεις απέναντί τους. Λίγος σεβασμός δηλαδή, ακουγόταν πολύ άσχημα… Ειλικρινά, ένιωθα ότι σε μερικές φάσεις, εκεί που ούτε καλησπέρα δε μας είπαν, θα έπαιρνε η γιαπωνεζούλα κανα μικρόφωνο και θα τσίριζε να σκάσουμε…

lol tyler, είδα έναν χωρίς μπλούζα κοντά στο πίσω δεξιά μπαρ, αλλά δεν έβλεπα καλά μες στα σκοτάδια :stuck_out_tongue:

Σας κάνει χαβαλέ και ψαρώνετε, χαλαρώστε

Ναι βρε ο Νομιστεράκης είναι υπεράνω…αγαπάμε τον γείτονα…

Πλάκα κάνω εννοείται…Μεχρι με το t-shirt των Μαστοντον έμεινα…για να να βγάλω τα υπόλοιπα πληρώνομαι αδρα…:lol::lol: :stuck_out_tongue:

κάποιος άλλος όμως το τόλμησε :stuck_out_tongue:

δεν ειστε σοβαροι περι ησυχιας,ετσι?
νταξ να απαγορευτει το καπνισμα(αν και ειμαι καπνιστης) αλλα δικιο εχει ο νομιστερακης.

τα ιδια χαλια και στους ιντι χαλια(Ψ) =Ρ

Χαχα θεός αλλά θα μείνει στην ψάθα…δεν το γνωρίζει το επάγγελμα…:stuck_out_tongue:

Τα είπαμε παραπάνω…νεκρική σιγή…αν θες να μιλήσεις πας για καφέ ή ποτό και τα λες μια χαρά…2 ώρες…λίγος σεβασμός…Τα ίδια λέω και στα village και στα άλλα multiplex που νομίζουν ότι το σινεμά είναι η γαλαρία στο πούλμαν που μας πάει 5ήμερη…

Δεν λέω κάτι για σένα προφανώς…απλά κάποια πράγματα τα απολαμβάνεις καλύτερα όταν αφοσιώνεσαι πλήρως και δεν σε ενοχλούν εξωγενείς παράγοντες…το πιο ανησυχητικό είναι ότι κάποιος δεν μπορεί να μείνει 2 ώρες χωρίς να πετάξει την παπάτζα του, να πει την εξυπνάδα του, να πειράξει την κοπέλα μπροστά κτλ κτλ…Αυτό αποδεικνύει ότι λίγοι πάνε κάπου για αυτό το κάπου και όχι για τους εαυτούς τους…

Δεν είπαμε να φιμώσουμε όσους βλέπουν το live…Σχολιάζεις σίγουρα όσα βλέπεις κτλ κτλ αλλά άλλο αυτό και άλλο ανούσια, συνεχής βοή…

Γενικές σκέψεις απλά καταπιάστηκα να της πω απο το post σου…το τονίζω γιατί πληγώνεσαι κ εύκολα απο όσο έχω παρατηρήσει…:stuck_out_tongue:

Αναθεώρησε επιτέλους…Θα σου κόψω την καλημέρα…:stuck_out_tongue:

α εσυ εισαι που μου λες καλημερα καθε πρωι στο “Νικο” τον τυροπιτα απεναντι απ’το γηπεδο του Πανιωνιου; =Ρ

Δεν σου έχω πει να κόψεις τις τυρόπιτες…??Ειδικά στον λίγουρα τον Νίκο…?έλεος…

Ρε που είναι αυτό το τυροπιτάδικο??ΛΕΓΕ!

Ον τοπικ στους Halda επικρατούσε κυριολεκτικά σιγή…

ειναι απεναντι απ’ τη κεντρικη(δεν ειμαι σιγουρος) εισοδο που βλεπει προς πλ. νεας σμυρνης. να πηγαινεις εκει και να τρως τη διαβολικη ζαμπονοτυροπιτα.

… ζζζ.

Απλά μαγευτικοί. Τι λέμε ρε παιδιά; Αυτό που έκαναν είναι κάτι ανώτερο από απλά μια ροκ συναυλία. Υπερβαίνει το ροκ. Βασικά, είναι από τους ελάχιστους καλλιτέχνες, που θα με ενδιέφερε να τους γνωρίσω και να μιλήσω μαζί τους. Πρέπει να είναι τεράστιες προσωπικότητες για να περνάνε τόσο συναίσθημα στη μουσική τους. Εγώ καλά καλά δε μπορώ να περιγράψω το πώς ένιωθα εκείνη τη στιγμή και αυτοί το έκαναν δίσκο. Και μόνο το ότι κατάφεραν να “ζιπάρουν” τόσα πολλά συναισθήματα μέσα σε 1 ώρα και 40 λεπτά και να προσφέρουν κάτι τόσο ευγενές και “υψηλό”, αρκεί για μένα να τους αφήσει για πάντα στο πάνθεον της παγκόσμιας μουσικής (κι όχι του ροκ). Πραγματική τέχνη. Λάθος. Πραγματική Τέχνη. Με κεφαλαίο το “Τ”.

Θέλω να τους χαζέψω κι άλλο. Θέλω να με χαζέψουν κι άλλο. Γιατί τελείωσε; :frowning:

+1!
Tην περισσότερη ώρα του live τους κοίταζα τελείως εκστασιασμένος(έπιασα τον εαυτό μου πολλές φορές να είναι με το στόμα ανοικτό:lol:) και γενικά σε κάποιες φάσεις είχα αφαιρεθεί!
Τρομερή συναυλία όπως την περίμενα!

εγω παντως τους εβριζα φωναχτα.
εσυ γιατι δεν το ακουγες δεν ξερω.

και οπως ειπε ο μιστερακις ΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖζζζζζζζζζζζ…

οποιος ειχε παει και στο προηγουμενο λαηβ,καλυτερα η χειροτερα?

@ninja aka gamospitos

δεν αρνηθηκα οτι πηγα για τους σορα ποτε.
το χω γραψει εδω.στο λαστ εφεμι,σε βλογκς,στο ροκιν και σε ποστ ιτ και τα χω κολλησει στην οθονη του πισι μου

ναι το EP τους το ακουσα οταν βγηκε λαηβ δεν την παλευανε.

απαραδεκτο ειναι αυτο που λες για ησυχιας για οποιαδηποτε συναυλια εχει τη λεξη RAWK μεσα.

Εννοείται πως πηγες για shora και καλά εκανες…και να μην σου αρέσουν οι halda παλι δικαιωμα σου ειναι κ καλα κάνεις…δεν θα πω εγω τι θα κάθετε καλα στα δικά σου αυτιά…αλίμονο…

Το να τους βρίζεις δυνατα δεν δείχνει ούτε ότι δεν σου αρέσουν, ούτε είναι καποια θέση άξια σχολιασμού ούτε τπτ…Απλα θα είναι η παπάτζα που θα χαλάσει την δική μου στιγμή που μου αρέσουν οι Halda…(καλά πιθανώς να κάνεις πλάκα ότι τους έβριζες δυνατα…)

Τώρα η λέξη rawk είναι η έννοια της γενίκευσης…Σημεία που αγγίζουν τα όρια του soundtrack δεν τα λες sex, drugs, μηχανές, μπύρες, ρέψιμο & rock n roll νομίζω…

Λες μαλακίες, μπορεί να κοντράρω συχνά με τον tylerdurden αλλά εδώ πέρα εκτίθεσαι.