Πόσα λεφτά έχετε δώσει για τα Live?!?

Είμαι σπίτι και κάθησα και τα υπολόγισα έτσι από περιέργεια. 866 ευρώ περίπου. Το ποσό αυτό αντιστοιχεί στο συνολικό αντίτιμο 31 εισιτήριων που έχω κρατήσει από συναυλίες / φεστιβαλς.

στο 90% υπολογίζω και 400κατι χλμ (με τα έξοδα που συνεπάγονται αυτά).
μιλάμε για λεφτά.

Γύρω στα 600

Παίζει να έχω δώσει τα πιο λίγα απ’ όλους εδώ:p
235 ευρώ (θα ήταν παραπάνω, αλλά το ένα από τα εισιτήρια μου έτυχε μισοτιμής)

Ξεκινωντασ απο την πρωτη συναυλια RORY GALLAGHER στο Αλεξανδρειο με 1 ευρω:lol::lol: 350 δραχμεσ τοτε πρεπει να εχω δει γυρω στισ 180-200 συναυλιεσ συνολικα δεν τισ θυμαμε ολεσ λογο ηλικιασ#-o Αν υπολογισω οτι κατεβηκα πανω απο 30 φορεσ στην Αθηνα και ανεβηκα 9 φορεσ εξωτερικο τοτε το ποσο ειναι σιγουρα μεγαλο,αλλα αυτα που περασα σε αυτεσ γνωριμιεσ ποτα ταξιδια κτλ.δεν θα τα αλλαζα με κανενα ποσο. Και συνεχιζουμε 23 στην Μονη DEEP PURPLE το rock παρτι συνεχιζεται ελπιζω για πολλα πολλα χπονια

Tι έγινε ρε, σαν να ανέβηκαν οι ηλικίες απότομα στο φόρουμ! :slight_smile:

Καλά, για να υπολογίσω στη διάρκεια της ζωής μου είναι αρκετά πολύπλοκο…
Έκανα μία προσπάθεια για φέτος μόνο και μου βγήκαν 633? για εισητήρια μόνο χωρίς να υπολογίζω και τα έξοδα ταξιδιού για ό,τι είδα εκτός Ελλάδας.
Αρκετά μεγάλο ποσό αλλά μιλάμε και για αρκετές συναυλίες, έχω ήδη δεί καμία 20ριά φέτος.

Και δεν το μετανιώνω, το να βλέπεις συναυλίες είναι από τα καλύτερα πράγματα που μπορείς να κάνεις στη ζωή! 8)

Eίσαι θεός. Υποκλίνομαι.
Οι υπολογισμοί μου για το 07 ήταν σωστοί. Οι τωρινοί μου λένε, ότι αν προς το τέλος 10-αρχές 11, βγάλουν άλμπουμ, προς το τέλος του 11 θα βγουν. Δε νομίζω ότι δεν θα έρθουν Ευρώπη, έστω και για λίγο. Μη μασάς. Αν το θες πραγματικά, θα τους δεις… Κι ας έχω βάλει τόσα αν στις πράξεις…

Kαλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο. 8)

Αλλα εσυ γιατι το λες;; :stuck_out_tongue:

Χμ δεν έχω δώσει πολλά

Deep Purple στο λυκαββητό το 2002

Black Sabbath-2005 Τerra Vibe

Μadrugada-2006 gagarin club

Sigur Ros-Θέατρο Βράχων 2003

Μετά από τόσα φάσκελα, μου βγήκε αυθόρμητα. :stuck_out_tongue:

Εγω πλακα πλακα μεσα σε 10 χρονια περιπου εχω δωσει τοσα λεφτα σε συναυλιες που αμα τα κραταγα τωρα ισως να ειχα Porsche.Αμα βαζαμε και κατι αλλα μικροεξοδα(ξυδια,merchandise κλπ)θα ειχα και τζαμπα τις βενζινες για μια δεκαετια.

Αλλα οπως λεει και ο Ellanor αμα αγαπας κατι κανεις θυσιες γι’αυτο.

Πολλά , αλλά οι γαμάτες στιγμές είναι πολύ περρισότερες:wink:8):!:

εγω εχω καιρο ακομα μπροστα μου…μεχρι στιγμης εχω δωσει

35 Steve Vai
35 Scorpions+whitesnake
25 Jon Oliva
15 Firewind
20 firewind
20 Firehouse

150 βγαινουν…ε τα ποσα δεν ειναι σιγουρα…αλλα τοσο θυμαμαι…

Ποιά λεφτά? Αναλώσιμα είναι. Οι εμπειρίες μένουν για πάντα:)

πριν λιγο πηγα στην ντουλαπα που τα εχω κολλησει και το αθροισμα βγηκε 655…
εχω ξεκινισει απο το 2007 να πηγαινω σε λαιβ!!! πω πω. ταραχτηκα! πολλα φραγκα! (δεν μετανιωνω για καμια συναυλια ομως!!!):smiley:

We will pay the price,
But we will not count the cost

Τελικά, άμα γουστάρουμε, είτε είναι 1 γιούρο, είτε 1000, είναι το γίδιο…

για φέτος
μόνο σε εισιτήρια περίπου ?230 (κεράσαμε και ένα εισιτηριάκι), βάλε βενζίνες, νεράκια στερεά τροφή,

Για το 2009 γύρω στα 900ευρω…8O Τώρα που κάθισα και τα υπολόγισα φαίνονται υπερβολικά πολλά,αλλά δεν μετανιώνω εννοείται!Και φέτος τα ίδια θα κάνω…:stuck_out_tongue: