Πρέπει να παίζουν οι "μεγαλες" μπαντες live διασκευες;;;

αν το γουσταρουν που ειναι το κακο?

και εγω επιμενω…κακο ειναι αυτο;;; δεν αρνηθηκανε ποτε οτι ειναι μεγιστη επιρροη το nwobhm…μαζι με το hardcore ειναι οι βασικες επιρροες για το kill em all…
και στα λαηβ μι δισκευη παιζουν συνηθως σε 2μισαωρα σετς, η εστω καμμια παραπανω αν ανεβασουνε και κανεναν γκεστ στη σκηνη(βλεπε λεμμυ)…εγω το θεωρω πολυ καλη φαση αυτο να τιμουνε τις επιρροες τους χωρις κομπλεξ…
ειμαι πολυ ευαισθητος στα θεματα μεταλλικα :wink:

εντιτ. το θεμα κλεβω ειναι παντως πολυ μεγαλο θεμα…με την ιδια λογικη οτιδηποτε μετα απο ελβις, μπιτλς στοουνς, σαμπαθ, ζεππελιν, κουην θα επρεπε να ειναι καταπτυστο ως αντιγραφη και κλεψια…
γι αυτο υπαρχει η λεξη ‘‘επιρροη’’

Επειδή αναφέρθηκε κάπου πιο πάνω, τα δικαιώματα δεν τα δίνει η μπάντα, αλλά η δισκογραφική εταιρία. Χεσμένη έχουνε την μπάντα.

εγω λεω πως οι διασκευες δεν εχουν πρεπει…μια καλη διασκευη ειναι μια καλη διασκευη.τωρα απο μεγαλη μπαντα ειναι απο μικρη μπαντα ενα και το αυτο!!!:slight_smile:

Εγώ ένα ξέρω, να ναι καλά οι Epica, που έπαιξαν το 2007 το Crystal Mountain και έμαθα τους Death…
Μπορεί να μην είναι μεγάλη μπάντα, αλλά ήθελα να το γράψω…:roll:


Now playing: Alter Bridge - White Knuckles
via FoxyTunes

Να παιζουν live διασκευες!

Των δικων τους τραγουδιων.

Angel_Death θα τους μάθαινες τους Death και χωρίς τους Epica, δεν παίζει:!:

τους epica θα μπορούσες να τους αποφύγεις βέβαια :lol::lol::lol:

how true…:lol:

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι πρεπει να κανουν διασκευες…
ΚΑΛΕΣ διασκευες!

ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!

ακομη και οι θεοι!

Van Halen - Dancing in The Streets

Οσο πιο μεγαλη ειναι η μπαντα τοσο πιο πολυ “αξια” αποκτα ενα τετοιο εγχειρημα κατα τη γνωμη μου και τοσο πιο πολυ χαιρομαι οταν γινεται,με τη μπαντα να παραδεχεται τους δικους της “ηρωες”,τις επιρροες της,μπαντες που σεβεται λογω συνεισφορας στο χωρο η απλα το ποσο γουσταρει ενα συγκεκριμενο κομματι.Οχι μονο δε τη ριχνει στα ματια μου(ουτε την απομυθοποιηθει οπως αναφερε καποιος…σε καμια περιπτωση),αλλα το εκτιμω πααααρα πολυ.Πανω κατω δηλαδη αυτο που ειπε ο Γκρακχος.

+φωνο.

Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό βλέποντας τον τίτλο του θρεντ είναι η απίστευτη πόρωση που ένιωσα όταν άκουσα τους σόντομ να παίζουν διασκευές μότορχεντ! Οπότε γουστάρω!

σίγουρα αργότερα, αλλά εκείνη την περίοδο δεν είχα internet οπότε ήταν δώρο από τον ουρανό ξέρω γω…:D:D
Και συμφωνώ σε αυτό που λέει ο κολοκύθας.


Now playing: Alter Bridge - Ties That Bind
via FoxyTunes

Σα δε ντρεπονται…[-X

εμενα παντως δεν με χαλαει καθολου,ισα ισα θα ελεγα οτι μου αρεσει να ακουω και αλλες εκδοχες αγαπημενων τραγουδιων

Γιατι οχι;Πρωτον δειχνουν σεβασμο η αλλιως τιμουν την μπαντα που εχει πρωτοτραγουδησει το κομματι και δευτερον το βρισκω μαγκια απο μια μπαντα να αποδεχεται πως ενα τραγουδι αξιζει να ακουστει ακομα και ας μην ειναι δικο της…:wink:

Φυσικά και πρέπει να παίζουν. Άλλωστε όλοι έχουν αγαπημένα τραγούδια και καλλιτέχνες και εκτός από το να τιμούν μ’ αυτόν τον τρόπο τις επιρροές τους, κάνουν γνωστά στο ευρύ κοινό τραγούδια που σε πολλές περιπτώσεις θα έμεναν άγνωστα.

ΦΥΣΙΚΑ. εχει πολύ φάση