Το πιο χάλια live που έχετε δει;

pesta re chlin i love you darlin!!!

Χειρότερο λάιβ:
2002 Ark : Raining Pleasure, Mesh, Dandy Warhols, The Cure

Για να μην παρεξηγηθώ, οι Cure ήταν καταπληκτικοί σαν ήχος και οι Mesh αρκετά καλοί απλά το οτι έπαιζαν με το φως του ήλιου δεν τους ταίριαζε

Τα 2 γκρούπ που απογοήτευσαν ήταν τα “cellphone-rock” Dandy Warhols & Raining Pleasure ,με τους τότε “ύμνους” της Vodafone & Cosmote αντίστοιχα στη μόδα.
Οι μεν D.W. με τις κοιμισμένες εκτελέσεις των τραγουδιών τους υπνώτισαν τους πάντες ενώ όταν αποφάσισαν να “αυτοσχεδιάσουν” γύρω στα 10 λεπτά πάνω σε 2 νότες προκάλεσαν κραυγές αποδοκιμασίας με την ασχετοσύνη τους.
Οι δε R.P. με συνεχή εμφανέσαστα λάθη και φάλτσα έδειχναν σαν ερασιτέχνες που έχουν κάνει 2 πρόβες για να παίξουν σε καμία γιορτή ή γενέθλια.

Ευτυχώς που είδα στον ίδιο χώρο την επόμενη χρονιά τον DIO και μου σβήστηκαν οι τραυματικές εμπειρίες!!

Sorry… που θα στεναχωρήσω κάποιον, αλλα οι GUN’S & ROSES στο Ολυμπιακό Στάδιο
ήταν η μεγαλύτερη απάτη!!!

Δεν πρόκειται να στεναχωρήσεις κανέναν, τα έχουμε (και βάζω πληθυντικό γιατί υποθετικά θα έπρεπε κι εγώ να στεναχωρηθώ) ακούσει πολλάκις, δεν είναι κάτι το πρωτότυπο να μην σου άρεσε εκείνο το live. Εγώ δε μπορώ να κρίνω γιατί δεν το παρακολούθησα, αλλά τουλάχιστον ας επισημανθούν ορισμένοι τομείς που το live υστερούσε, για να μπορέσουμε κι εμείς οι “κολλημένοι” να συνειδητοποιήσουμε ότι ίσως εκείνη η συναυλία να είχε και ορισμένα αρνητικά γεγονότα (για άλλους λίγα, για άλλους πολλά, για άλλους κανένα).

guns n roses…ti mou thimises…dio ores orthioi na perimenoume tous malakes!na stenoxoriso ke ego kapious akoma?yngwie malmsteen to 94(i 93?) sto rodon…an imoun kitharistas mpori ke na igrenomoun,alla epidi den ime kathomoun sta skalakia ke kamakiaza ta gomenakia pou kikloforousan…epikodomitiko!
jim_lick moro mou esi me kseris kala…ta karatega den ta mporo katholou!ke idika oi manowar oi mega posers!kakasximoi oloi tous en to metaksi!akoma ke gia opthalmoloutro den pezoun!

Απ’ οτι καταλαβα chk_chillin εθαψες μερικα απο τα πιο αγαπημενα μου…

nai alla se agapao…ke me agapas…ke opos ksanapa emis oi dio tha ta pame poli kala! den exi simasia to ti thavo ke thavis…o kathenas leei tin apopsi tou…ke me ena potiraki parapano southern me coke tha ksexasis osa exoun ipothi!

Σωστα καθοτι εγω αμα πιω, αποκταω μνημη χρυσοψαρου… Ε δευτερολεπτα και πολλα ειναι…

iperoxa…perimene na giriso me to kalo ke tha ksexasis ke t onoma sou…apo ta pota!

ΩΧ ΩΧ ΩΧ Γινεται να μην το ξεχασω…;

Εντελως χαλια Live που εχω δει, οχι δια ζωσης αλλα απο internet ειναι οι EVANESCENCE… Αντιθετα οι THE DARKNESS live ειναι απιστευτοι live…

allo ena pou itan aparadekto itan o jay-z…asxeto alla den mou afise katholou kales entiposis!me alla logia skilovarethika… frikti empiria

Ozric Tentacles το 2004 αν θυμαμαι και οι τυποι μας κοροιδεψαν κανονικα
ηταν μονο 1 μελος του κανονοκου Line Up ο drummer ειχε 2 μερες στη μπαντα και ο bass player ηταν ολο διπλα του να του διχνει τις αλαγες και να μη κανει λαθη.και μια χαζεμενη ειχε παρει χαπια και επαιζε με κατι σκατο samples που εκνευριζαν!!!ΣΚΑΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
εχω νευρα ακομα απο τοτε… 8) 8) 8) 8)

Ειχε παει ενας φιλος μου και του αρεσε :roll:

Helloween στον Μύλο στην περιοδεία για το better than raw. Τραγικός ήχος. Βέβαια η αποθήκη του Μύλου είναι κάκιστος χώρος για συναυλία λόγω άθλιας ακουστικής. Κακώς συνεχίζουν να γίνονται συναυλίες εκεί. Μόνο οι Slayer είχαν καλό ήχο εκεί αλλά οι Helloween
είχαν τον χειρότερο όλων

Den xerw pws ta katafernoun ta palikaria alla kai egw otan tous eida eixan xalia hxo… :x :evil:

Δεν ξέρω αν τους είδες στην αποθήκη αλλά ο χώρος είναι τραγικός. Ξύλο από πανώ (γεμάτο απώλειες και ανακλάσεις). Το ξαναλέω μόνο οι Slayer είχαν καλό ήχο εκεί πράγμα που σημαίνει ότι έχουν πραγματικά επαγγελματικό προσωπικό

xm o hxos apo to pa, omws den paei PANW … prwta xtypaei to koino
oi panzer pou einai to mon o pou exw dei akougwntousan mia xara !

nightwish - poly xasmourhto eixa riksei - kai biasan ki ena floyd. kakoi den htan - alla synhtws paw se poly sygkekrimena lives. epishs i pleiopshfia ellhnikwn support einai gia klwtsies me 3-4 eksereseis.

Sto Londino tous eida ,Sto Koko. Twra borei na ftaei kai oti eimastan dyo metra apo tous enisxytes,den xerw… :-k

Μanowar 1999 Αγιος Κοσμάς.Χάλια setlist,xάλια ήχος,το ρεύμα κοβόταν συνέχεια,poserilikia όλη την ώρα.Όποιος/α ήταν εκεί θυμάται. 8)

The Exploited αυτό το καλοκαίρι στην Ουγγαρία.
Τρισάθλιος ήχος και τραγική σκηνική παρουσία…
Δε μπορούσα να ξεχωρίσω κανένα κομμάτι και στο 20λεπτο έφυγα… :slight_smile: